Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Vise fara sens

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
NU....mama in vis inseamna doar ca o sa ai dureri sufletesti,dar in acelasi timp copil inseamna fericire si succes. STRANGE

Asta nu este vis omule,este doar un exemplu gresit.

#20
CTH

CTH

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.07.2008
Poti sa-mi dai si mie link-ul asta de unde sti ce semnifica fiecare lucru in vis? :rolleyes:
Da' biserica sau blocuri aproape ruine ce inseamna?
Teach me , master!

#21
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Imi cer scuze cth dar eu imi caut un mentor/master si nu pot sa fiu si pentru altii master


Lucrul in echipa este bine evidentiat si o sa ai nevoie de protectie.Cred ca ai schimbat locul de munca sau incepi scoala,o noua etapa in viata ta.Ca si in lumea reala ruinele este semn rau.Dara daca te afli lanaga darapanuturi inseamna ca iti merge bine.
Probabil esti la un inceput de drum si simti nevoia de ai protejat de ceilalti.

PS:daca este adevarat sunt bun...daca am gresit scuze. :)

#22
CTH

CTH

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.07.2008
Ok. Am sa ti-o zic pe scurt : Habarn-am cine sunt!
Cred ca ai nimerit-o.
Mersi frumos.

Edited by CTH, 07 September 2009 - 20:01.


#23
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
E cineva pe aici pe forum care stie sa" traduca" un vis...am nevoie de un "traducator"

#24
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Try us!(adica prin us sa intelegi oti userii de pe forum) :P
De va spun si partea doua a povestii cu visul chiar o sa ma credeti nebun. :drac:

Edited by -Ciprian, 08 September 2009 - 22:12.


#25
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View PostSecuristu, on 8th September 2009, 21:05, said:

E cineva pe aici pe forum care stie sa" traduca" un vis...am nevoie de un "traducator"
Daca vrei ca cineva sa-ti spuna ce inseamna de fapt un anumit vis, raspunsul se gaseste la tine sau la cineva care iti cunoaste foarte bine viata personala. Noi nu putem decat sa incercam sa ghicim ce a vrut sa zica. Fiecare este ce vrea sa fie: eu sunt master pentru mine insumi, pentru altii e discutabil daca pot fi.

Visele mele aproape toate sunt extrem de ciudate, foarte rar am parte de intamplari ordinare, asa ca nu mi-as face griji din aceasta privinta  <_<

Edited by Valerys, 08 September 2009 - 22:20.


#26
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Intrarea unui castel,sa intru sau nu,dar ceva ma cheama acolo,intru,langa mine este o fata,nu o cunosc intru intr-o camera,mare,spatioasa aceea fata ma indeamna spre o alta usa,intru in alta camera,este intunecat,lumanari pe pereti,seamana a castel medieval.Ocolesc camera si intru in alta camre mai mare,cred ca era rosie,fata se pune pe pat,in fata patului era o oglinda mare,spune ca mai este cineva in oglinda alaturi de ea,ma uit si eu in oglinda is ma trezesc rapid cu un puls foarte mare...Am putut sa vad figura unui barbat ,eram eu dar matur si alaturi de aceea fata de la inceput care statea in dreapta mea mai era cineva in stanga mea...o fata blonda si frumoasa....


Ce vise am de la o vreme...numai ciudatenii....:habarnam:

#27
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
Ti se pare ciudat? Ia sa-ti dau eu un fragment:

" Sunt la scoala, invat undeva la etajul 8. Trebuie sa prezint la Limba si Literatura Romana un proiect despre "Coagularea prostiei si reflexia lirismului in vid". Incep sa vorbesc si mestec guma care se tot umfla. Ma fac ca-mi vine sa vomit si ma duc la baie sa o scot. Scot continuu bucati intregi de guma din gura si tot se umfla, pana cand la un moment dat se opreste (am scos vreo 4 pumni intregi de guma de mestecat). Ma intorc sa continui proiectul pentru ca mi se parea interesanta tema. Cand ma intorc toti colegii (persoane complet necunoscute) joaca un joc de carti la catedra, se aude masina de inghetata si ies calcandu-se in picioare pe usa. Raman eu cu profesoara care incepe sa se planga ca si ei i se intampla sa-i vina rau cum mi-a venit mie. Ma comport ca si cum sunt atent la ea, scot un sandvis cu parizer din banca, ma uit la ea cu ochi mari si mananc. Dupa ce ma tine de vorba vreun sfert de ora, intra pe geam o pisica care-mi spune ca nu gaseste aparatul de ras sa se faca cheala ca o huiduieste barbate-sau. Ma apropii de geam sa vad despre ce e vorba, profa de romana vine pe la spate si ma impinge pe geam. Cad in gol si ma trezesc aterizand pe o platforma rosie, din jocul Mirror's Edge. Devin totodata si personajul (feminin) al acestui joc. Dupa ce ma catar pe cativa pereti si ajung pe un bloc ma opresc sa ma analizez. Bate vantul cu putere si hainele flutura. Incerc sa fac o comparatie cum imi sta cu Physx On si Off, iar pana la urma aleg placa video Ati pentru ca are mai putine frameuri si nu mai am unghiile in trepte (antialiasing) etc."

Asta cum e?  :lol:

Edited by Valerys, 10 September 2009 - 21:29.


#28
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

View PostValerys, on 10th September 2009, 22:29, said:

Ma fac ca-mi vine sa vomit si ma duc la baie sa o scot. Scot continuu bucati intregi de guma din gura si tot se umfla, pana cand la un moment dat se opreste (am scos vreo 4 pumni intregi de guma de mestecat).

Pentru mine voma reprezinta de obicei refularea subconstientului. Prea multe lucruri nespuse. Cel mai nasol este sa vomiti si sa vorbesti in acelasi timp :lol:

#29
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007

View PostBaghe, on 12th September 2009, 08:54, said:

Pentru mine voma reprezinta de obicei refularea subconstientului. Prea multe lucruri nespuse. Cel mai nasol este sa vomiti si sa vorbesti in acelasi timp :lol:
La mine este exact invers, de obicei am senzatia de voma cand dau drumul subconstientului sa se manifeste, insa nu se aplica in acest vis pentru ca nu era unul lucid. Nu mi s-a parut nasol, era chiar o senzatie care se potrivea cu continutul lucrarii, parea mai credibila :lol:

#30
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostBaghe, on 12th September 2009, 08:54, said:

Pentru mine voma reprezinta de obicei refularea subconstientului. Prea multe lucruri nespuse. Cel mai nasol este sa vomiti si sa vorbesti in acelasi timp :lol:
Sa tii si dintii inchisi....naspa.

#31
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Un pretin de-a meu o visat ca ii impuscat in cap pe la spate si n-o simtit nimica. :deadtongue:  Asta ce mai poate fi?

#32
RoXana14

RoXana14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.09.2009
Din nou am avut vise ciudate.....!Sincera sa fiu m-am saturat de ele..!!
    Am visat : Eram singura acasa, ma uitam pe geam...dupa aceea aud o bataie in usa...deschid usa...nu era nimeni.Ies din apartament fara sa imping usa...dupa ce am iesit din bloc ..m-am indreptat spre o casa pe care nu am mai vazut'o in viata mea, nici macar in filme. Intru!...Avea un aspect ciudat, mai mult straniu. Dupa ce am intrat sa inchis usa....Casa stil medieval...eram intr'o camera mare..cu semineu, o masa rotunda, multe tablouri...Cu mine in camera erau 2 barbatii....unul din el avea un ranjet inspaimantator...iar celalalt era serios,ba chiar "prea serios".....Dupa ce m-am holbat la ei....am tipat...Am tipat atat de tare incat mi-am speriat cainele...Dupa tipat, m-am vazut alergand pe scarile casei(scari de piatra)...alergan si tipand.Cand am ajuns la ultimul etaj am dat de barbatul acela cu ranjet inspaimantator....am tipat iar, si m-am trezit...
     Cam atat...:|  :deadtongue:



        VA ROG !!! SA IMI ZICA SI MIE CNV CE INSEAMNA ACEST VIS SI SA STIU LA CE NENOROCIRE SA MA  ASTEPT!!!!

#33
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostRoXana14, on 19th September 2009, 21:11, said:

Din nou am avut vise ciudate.....!Sincera sa fiu m-am saturat de ele..!!
    Am visat : Eram singura acasa, ma uitam pe geam...dupa aceea aud o bataie in usa...deschid usa...nu era nimeni.Ies din apartament fara sa imping usa...dupa ce am iesit din bloc ..m-am indreptat spre o casa pe care nu am mai vazut'o in viata mea, nici macar in filme. Intru!...Avea un aspect ciudat, mai mult straniu. Dupa ce am intrat sa inchis usa....Casa stil medieval...eram intr'o camera mare..cu semineu, o masa rotunda, multe tablouri...Cu mine in camera erau 2 barbatii....unul din el avea un ranjet inspaimantator...iar celalalt era serios,ba chiar "prea serios".....Dupa ce m-am holbat la ei....am tipat...Am tipat atat de tare incat mi-am speriat cainele...Dupa tipat, m-am vazut alergand pe scarile casei(scari de piatra)...alergan si tipand.Cand am ajuns la ultimul etaj am dat de barbatul acela cu ranjet inspaimantator....am tipat iar, si m-am trezit...
     Cam atat...:|  :deadtongue:



        VA ROG !!! SA IMI ZICA SI MIE CNV CE INSEAMNA ACEST VIS SI SA STIU LA CE NENOROCIRE SA MA  ASTEPT!!!!


Un vis ( cosmar ) , mai viseaza lumea din cand in cand. Nu inseamna ca o sa se intample vreo nenorocire. :console:

#34
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostRoXana14, on 19th September 2009, 21:11, said:

Din nou am avut vise ciudate.....!Sincera sa fiu m-am saturat de ele..!!
    Am visat : Eram singura acasa, ma uitam pe geam...dupa aceea aud o bataie in usa...deschid usa...nu era nimeni.Ies din apartament fara sa imping usa...dupa ce am iesit din bloc ..m-am indreptat spre o casa pe care nu am mai vazut'o in viata mea, nici macar in filme. Intru!...Avea un aspect ciudat, mai mult straniu. Dupa ce am intrat sa inchis usa....Casa stil medieval...eram intr'o camera mare..cu semineu, o masa rotunda, multe tablouri...Cu mine in camera erau 2 barbatii....unul din el avea un ranjet inspaimantator...iar celalalt era serios,ba chiar "prea serios".....Dupa ce m-am holbat la ei....am tipat...Am tipat atat de tare incat mi-am speriat cainele...Dupa tipat, m-am vazut alergand pe scarile casei(scari de piatra)...alergan si tipand.Cand am ajuns la ultimul etaj am dat de barbatul acela cu ranjet inspaimantator....am tipat iar, si m-am trezit...
     Cam atat...:|  :deadtongue:



        VA ROG !!! SA IMI ZICA SI MIE CNV CE INSEAMNA ACEST VIS SI SA STIU LA CE NENOROCIRE SA MA  ASTEPT!!!!

Nu te imprietenii cu EMO-kids , nu te uita la filme de groaza , foloseste ceaiul (sau comprimate ) de Passiflora .

Bea 2 cani de ceai de Passiflora , seara inainte de ora 22:00 !

Passiflora

Indicatii:

Se recomanda pentru un somn sanatos si linistitor, cat si pentru a indeparta starile de neliniste, fiind un exceptional sustinator pentru obtinerea echilibrului si calmului necesar vietii de zi cu zi.

Edited by Teophileos, 21 September 2009 - 10:34.


#35
RoXana14

RoXana14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.09.2009
Dar totusi acei oameni din visul meu ce inseamna?...De ce am tipat cand i-am vazut ? De ce eram ingrozita de barbatul cu zambet malefic?.... :cursing:

#36
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View PostRoXana14, on 23rd September 2009, 12:01, said:

Dar totusi acei oameni din visul meu ce inseamna?...De ce am tipat cand i-am vazut ? De ce eram ingrozita de barbatul cu zambet malefic?.... :cursing:
Pai sa ma gandesc........pentru ca avea un zambet malefic. :)
Acum serios. A fost doar un vis . Decat sa-ti dam explicatii gresite mai bine ne abtinem. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate