Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

dupa 20 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
Fiica mea de 21 de ani s-a intalnit pentru prima data cu tatal ei... el doreste sa faca testul ADN

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Pai de ce sa faca testul ADN? Mai are de platit pensie alimentara?

#3
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
Flavia e studenta... deci ar mai avea de platit


vrea testul ADN "pentru linistea lui sufleteasca"...

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Pai cum a platit atatia ani nu mai poate plati 2 sau 3? Tinand cont cat costa un test ADN mai bine ar plati in continuare pensia. Cam tot pe acolo iese.

#5
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
hm... situatia e un pic mai complicata... s-au cunoscut doar acum, cu toate ca locuim in acelasi oras... s-a temut sa ne caute ca nu cumva sa-l refuz eu... cica

#6
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostDecember, on 27th August 2009, 06:13, said:

Pai cum a platit atatia ani nu mai poate plati 2 sau 3? Tinand cont cat costa un test ADN mai bine ar plati in continuare pensia. Cam tot pe acolo iese.

Nu intelegi ca nu conteaza banii. Vrea sa faca asta pentru "linistea lui sufleteasca"

#7
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
ba conteaza banii... la el... pentru ca m-a rugat "confidential" sa nu mai marim pensia alimentara... asa au ajuns sa se cunoasca... nu a mai platit din februarie, am facut plangere penala... a venit la politie si s-au cunoscut

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,674
  • Înscris: 26.11.2001
Acum pe bune, dar care e problema? Pot aparea... surprize? :D

#9
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postteodora_stanca, on 27th August 2009, 06:21, said:

ba conteaza banii... la el... pentru ca m-a rugat "confidential" sa nu mai marim pensia alimentara... asa au ajuns sa se cunoasca... nu a mai platit din februarie, am facut plangere penala... a venit la politie si s-au cunoscut

Ciudat modul in care s-au "cunoscut".
Totusi daca nu prea are bani, si nu a mai platit din februarie pensia alimentara, el doreste sa faca un test adn, care costa in jur de 220 E ? <_<

#10
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
nu, nu pot aparea nici un fel de probleme. Eu am rezultatul oricarui test din momentul conceptiei. Doar ca el vrea un kit ADN de pe net... cu 220 de euro... Eu i-am spus ca un institut de medicina legala e cel mai potrivit pentru a-i reda acea liniste. Nu-l inteleg. Poate ma lamuriti voi. La anii mei nu am priceput de nici un fel cum a putut sa stea 21 de ani asa.

situatia lui financiara nu e nici pe departe "gri". A fost merchendiser (?) la Coca Cola. Cand eu aveam salariul de 4 milioane, el avea 16. Problema e mult mai profunda... se ingroapa in timp. Tatl lui a fost lt.-colonel de securitate si eu nu intram in aria de interes, pe vremea aia. A fost un proces urat!

#11
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,235
  • Înscris: 24.05.2006

View Postteodora_stanca, on 27th August 2009, 08:32, said:

nu, nu pot aparea nici un fel de probleme. Eu am rezultatul oricarui test din momentul conceptiei. Doar ca el vrea un kit ADN de pe net... cu 220 de euro... Eu i-am spus ca un institut de medicina legala e cel mai potrivit pentru a-i reda acea liniste. Nu-l inteleg. Poate ma lamuriti voi. La anii mei nu am priceput de nici un fel cum a putut sa stea 21 de ani asa.

situatia lui financiara nu e nici pe departe "gri". A fost merchendiser (?) la Coca Cola. Cand eu aveam salariul de 4 milioane, el avea 16. Problema e mult mai profunda... se ingroapa in timp. Tatl lui a fost lt.-colonel de securitate si eu nu intram in aria de interes, pe vremea aia. A fost un proces urat!


Da' tu cum ai putut sta asa atatia ani? De ce nu te-ai dus sa-l cauti? Indiferent cat de rau ar fi fost, totusi e tatal copilului tau.

#12
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
hm... e 8 jumate... trebuie sa vad de restul casei... revin si va multumesc frumos! :coolspeak:

el s-a casatorit cand fetita mea avea 1 an... nu am vrut sa-l deranjez :rolleyes:

legatura intre mine si el s-a rupt total cand Flavia a implinit 6 luni

#13
ovidiudobie

ovidiudobie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.02.2006
E 8:50 ... poate e prea dimineata pentru mine , dar nu mi-am dau seama care e problema daca el vrea sa faca testul ADN...

#14
teodora_stanca

teodora_stanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.08.2009
din partea mea nu e nici una. Fiica mea nu accepta teste "prin posta"... si nici eu nu as fi de acord. Eram curioasa ce parere aveti voi... ce o fi avand in cap?

#15
ovidiudobie

ovidiudobie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 10.02.2006
Ce-o fi avand in cap domnul? sau cine?

nu prea inteleg ce inseamna "teste prin posta" ... poate imi explicati ...

#16
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
nici eu nu vad sensul acestui test. Sincer, i-as spune ca nu dau doi bani pe linistea lui sufleteasca, asa cum nici el n-a dat pe linistea fiicei lui. Pensia alimentara e obligat s-o plateasca oricum pana termina ea facultatea, daca nu se demonstreaza ca Flavia nu e fiica lui, si daca ea refuza testul, asta nu se prea poate demonstra (presupunand ca ar iesi ca nu sunt rude).

#17
carolin

carolin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2007

View Postteodora_stanca, on 27th August 2009, 08:55, said:

din partea mea nu e nici una. Fiica mea nu accepta teste "prin posta"... si nici eu nu as fi de acord. Eram curioasa ce parere aveti voi... ce o fi avand in cap?


ce sa aiba in cap ?  e criza si probabil cauta sa "restructureze" bugetul si vrea o dovada clara , scrisa ca  intr-adevar e fata lui.

#18
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
atitudinea fiicei tale mi se pare cat se poate de normala, si asta ti-o spune o persoana care nu isi cunoaste tatal nici dupa aproape 25 de ani
in ceea ce il priveste pe el, probabil doar vrea sa mai taie din cheltuieli...
"liniste sufleteasca"...si linistea sufleteasca a ta si fiicei tale unde au fost timp de 21 ani?? din moment ce plateste pensie alimentara presupun ca fiica ta ii poarta numele deci la nastere a recunoscut ca este fiica lui...sa plateasca pensie alimentara atunci
daca vrea test ADN, mergeti la un institut de medicina legala (spital) faceti testele, bineinteles daca si tu si fiica ta sunteti de acord, eu unul insa nu as fi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate