Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Hot de flori in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Maaama, si la Antena a aparut?

#20
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
conform cu bancul cine fura azi un ou maine va fura un bou ti-e frica sa nu fure si rumegatoarele? :huh:

#21
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Daca as pleca de acasa o saptamana, mi-ar fi frica ca nu mai gasesc nici blocu'.

#22
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
stii ce nu inteleg? de ce nu pui tu florile alea inauntru in casa, in balcon in cazul in care trebuie sa stea la lumina... de ce trebuie sa stea afara scoase ca sa poata hotul sa ia la discretie tot ceea ce doreste? macar o perioada muta locul florilor pana vei avea idei mai bune pentru a-l impedica sa ti le mai fure.

#23
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Scop atins ! Felicitari.


  http://www.antena1.r...p;currentPage=2  

         :clapping:

#24
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,618
  • Înscris: 25.11.2007
Cine este timisoreanul milos care nu a anuntat politia ? Raspuns corect: diorama ! Sa vezi ca diseara o sa iasa cu talk-show ca de ce nu s-a autosesizat politia si parchetul in acest caz preluat de atatea televiziuni. Hotul o sa se predea singur , o sa dea interviuri si o sa prdea cursuri de logistica - transportul cactusilor noaptea.  :D

Edited by jumborom, 20 August 2009 - 17:12.


#25
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

 furculita_cu_luneta, on 20th August 2009, 17:48, said:

stii ce nu inteleg? de ce nu pui tu florile alea inauntru in casa, in balcon in cazul in care trebuie sa stea la lumina... de ce trebuie sa stea afara scoase ca sa poata hotul sa ia la discretie tot ceea ce doreste? macar o perioada muta locul florilor pana vei avea idei mai bune pentru a-l impedica sa ti le mai fure.
Daca le pun in casa, nu infloresc, iar scopul meu nu e sa tin ierburi, ci flori. Cactusii degeaba ii pun in casa pentru ca nu au lumina si mor. Iar balcon nu am ca stau la parter. Nu am unde sa le mut, ar trebui ori sa le dau, ori sa le arunc. Mi-am asumat un risc in momentul in care le-am scos pe geam la parter stand si solutia nu e sa le ascund, ci sa se simta nesimtitu' sa nu mai puna mana pe ce nu-i al lui. Chiar ma gandesc sa cumpar un cactus mare si frumos cu care sa-l momesc sa vad daca mai fura sau nu.
Jumbo, a furat si ziua, nu numai noaptea, cum au zis astia. Constat ca s-a inventat mult pe tema asta. Intamplator a venit acum noaptea, dar a furat si ziua in amiaza mare. Prima data, de exemplu.

Edited by diorama, 20 August 2009 - 19:22.


#26
andrystefan

andrystefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 24.12.2008
Realitatea , Martor ocular :))

#27
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
[quote name='diorama' post='6935271' date='19th August 2009, 23:00']Buna asta cu becul. Mersi! Iti dai seama ca nu pot sa pun bietul caine in gradina blocului.[/quote]


Ia niste bucati de scanduri si bate in ele muuuuuuuuuuuuulte cuie cat mai subtiri .Apoi ingroapa-le in pamant sa ramana afara doar cuiele.Camufleaza cu frunze sau altceva.Si stai tu linistita.
Cand o sa auzi AU  sa sti ca a fost el.

[quote name='jumborom' post='6938452' date='20th August 2009, 17:08']Cine este timisoreanul milos care nu a anuntat politia ? Raspuns corect: diorama ! Sa vezi ca diseara o sa iasa cu talk-show ca de ce nu s-a autosesizat politia si parchetul in acest caz preluat de atatea televiziuni. Hotul o sa se predea singur , o sa dea interviuri si o sa prdea cursuri de logistica - transportul cactusilor noaptea.  :D[/quote]

Din partea politiei stai linistit.


[quote name='diorama' date='20th August 2009, 13:14' post='6937177']

Daca ai vre-un prieten care sa stea la etajul 3 sau 4 si care sa aiba balcon exact deasupra hotului,vorbeste cu el si stati la panda in balcon cu o punga de plastic umpluta apa .Si cand apare smecherul lasati punga sa cada langa el .
Sau daca vreti sa i-o coaceti eu as umple punga cu rahat si pisu.Ala in veci nu o sa-ti mai calce gradina.Garantat.
Cand va fi manjit de porcarie din cap pana-n picioare si va trebui sa umble si prin oras asa vai de el.

#28
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
As pune eu si curent electric dar se mai plimba pe sub geam si niste babe din bloc care se ocupa de gradina, de trandafiri si restul florilor si parca n-as vrea sa consum recuzita pe ele.

Nu merge sa arunce nimeni cu nimic de sus pentru ca exact deasupra geamului am o mare parabolica. Au mai fost si altii cu ideea asta. Oricum, nu tine figura. Hotul nu anunta inainte de a fura asa ca cine sta 24/24 cu punga cu excretii la panda?

Edited by diorama, 03 September 2009 - 23:21.


#29
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 diorama, on 3rd September 2009, 23:16, said:

As pune eu si curent electric dar se mai plimba pe sub geam si niste babe din bloc care se ocupa de gradina, de trandafiri si restul florilor si parca n-as vrea sa consum recuzita pe ele.

Nu merge sa arunce nimeni cu nimic de sus pentru ca exact deasupra geamului am o mare parabolica. Au mai fost si altii cu ideea asta. Oricum, nu tine figura. Hotul nu anunta inainte de a fura asa ca cine sta 24/24 cu punga cu excretii la panda?


Daca as fi fratele tau sau tatal tau l-as pandi si cand ar veni sa ciordeasca as iesi cu un bici si dai si dai.
Flori ai vrut na flori talhariule.As da la nimereala.
Fa-i faza cu scanduriile cu ,,,,cuie,dar in prealabil anunta babele sa nu se implante in ele.

 diorama, on 19th August 2009, 01:08, said:

Ok, am facut topic separat. Mutam aici discutia despre hot. Eventual daca un SM se indura de noi si muta de la galerie si restul de discutie, ar fi perfect. Daca nu, continuam.
Am incercat sa fac upload pe youtube dar nu recunoaste formatul formatul (VSE). Am facut convert in .avi dar e foarte pixelata si mult mai rapida. Deci ceva e dubios. Pana acum am facut un cont pe facebook unde am pus poze cu el si l-am facut de cacao dar e putin.

[ http://lh4.ggpht.com/_5D5XyH9NDlw/Sokn67mfo7I/AAAAAAAAApw/y1t4z4fmSs0/s576/090817T022019.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Are o moaca de tot cacatul.Are privirea indreptata in sus ,spre geam sa fie atent sa nu fie vazut de tine.
Are buzele stranse sa nu izbucneasca in ras .Ceeace face .,face in bascalie.
O va face de mai multe ori.
Pune un pret capul lui.Exista doritori de castiguri usoare  :naughty:

#30
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005

 zippo68, on 4th September 2009, 00:50, said:

Daca as fi fratele tau sau tatal tau l-as pandi si cand ar veni sa ciordeasca as iesi cu un bici si dai si dai.
Flori ai vrut na flori talhariule.As da la nimereala.
Fa-i faza cu scanduriile cu ,,,,cuie,dar in prealabil anunta babele sa nu se implante in ele.




Are o moaca de tot cacatul.Are privirea indreptata in sus ,spre geam sa fie atent sa nu fie vazut de tine.
Are buzele stranse sa nu izbucneasca in ras .Ceeace face .,face in bascalie.
O va face de mai multe ori.
Pune un pret capul lui.Exista doritori de castiguri usoare  :naughty:

Cred ca glumesti...
Ala e doar nebun. Atat. Nebun la propriu, adica probleme mari la mansarda.

#31
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Stransul buzelor e semn evident de teama. Teama sa nu fie prins. Mustea de teama. A si facut zgomot, a lovit ghiveciul de raftul metalic in toata grija lui. Asa l-am auzit si am iesit pe geam. Pe filmare se vede clar ca ii era frica, mai ales ca se vedea lumina din camera, a venit cocosat, pas-pas si era tot timpul cu ochii cat cepele pe geam. Dar cu toata teama, a furat. Nici gand de ras mascat.

#32
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

 diorama, on 4th September 2009, 01:18, said:

Stransul buzelor e semn evident de teama. Teama sa nu fie prins. Mustea de teama. A si facut zgomot, a lovit ghiveciul de raftul metalic in toata grija lui. Asa l-am auzit si am iesit pe geam. Pe filmare se vede clar ca ii era frica, mai ales ca se vedea lumina din camera, a venit cocosat, pas-pas si era tot timpul cu ochii cat cepele pe geam. Dar cu toata teama, a furat. Nici gand de ras mascat.

Si cum il numim CACTUS JACK.
In momentul cand cineva comite un furt bataile inimii cresc rapid.Adrenalina la top.
Daca cineva s-ar fi apropiat tiptil in spatele lui si ar fi strigat BAU ala facea infarct. :lol:

#33
andrystefan

andrystefan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 24.12.2008

 zippo68, on 4th September 2009, 00:15, said:

Ia niste bucati de scanduri si bate in ele muuuuuuuuuuuuulte cuie cat mai subtiri .Apoi ingroapa-le in pamant sa ramana afara doar cuiele.Camufleaza cu frunze sau altceva.Si stai tu linistita.
Cand o sa auzi AU  sa sti ca a fost el.



Din partea politiei stai linistit.



Daca ai vre-un prieten care sa stea la etajul 3 sau 4 si care sa aiba balcon exact deasupra hotului,vorbeste cu el si stati la panda in balcon cu o punga de plastic umpluta apa .Si cand apare smecherul lasati punga sa cada langa el .
Sau daca vreti sa i-o coaceti eu as umple punga cu rahat si pisu.Ala in veci nu o sa-ti mai calce gradina.Garantat.
Cand va fi manjit de porcarie din cap pana-n picioare si va trebui sa umble si prin oras asa vai de el.

Cred Ca ai vazut de multe ori  Home Alone :)) dar e bine daca te duci la politie tre sa dai declarati ... cine stie poate ajuni si la tribunal :)

#34
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

 zippo68, on 4th September 2009, 00:50, said:

... as iesi cu un bici si dai si dai...

si mie imi suride ideea asta, da eu as folosi o cravasa de piele de cordoba si inainte de asta m-as imbraca in latex rosu. si as pune numa ghivece cu cereus,  carnegia si coryocactus B)

Edited by gomez99, 04 September 2009 - 09:14.


#35
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
A furat iar. Ieri noapte la 4. Evident, dormeam. Pozele si filmul, maine. E o pustoaica de data asta. Poate e un clan sau vreo familie cu afinitati tepoas, io stiu? A furat un singur cactus, unul dintre cei trei pusi pe post de momeala. Deci nu s-a vazut la tv, nu s-a invatat minte. Ok. Au mai ramas doi. I-am asezat pe pervaz in asa fel incat sa stea in picioare cand fura, nu pe vine, sa se intinda dupa ei si sa se vada bine la camera. Fiecare ghiveci are bilet. "Te-am filmat. Daca nu aduci inapoi in doua zile tot ce ai furat, m-am dus la politie." Si nu ma intereseaza ca ma fac de ras sau prostii din astea. Macar sa fie cazul meu cea mai tare comedie a politistilor  :lol: . Oricum, mai sunt niste babete din bloc care s-au plans ca le-au disparut florile din gradina, deci abia astept.
PS: a pus mana pe cel mai rapciugos cactus. Crapat, cicatrizat, vai de mama lui, cu pete de rugina, cu gauri... Nici macar eu nu l-as fi furat p-ala, si imi plac cactusii mult. Deci e disperare mare. Sau prostie. Sau boala.

#36
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 diorama, on 9th September 2009, 01:01, said:

A furat iar. Ieri noapte la 4. Evident, dormeam. Pozele si filmul, maine. E o pustoaica de data asta. Poate e un clan sau vreo familie cu afinitati tepoas, io stiu?

Tare :) (stiu ca nu-i de ras dar...).  

Diorama, nu cumva ti-ai facut niste "prieteni" prin vecini care stiu ca-ti plac cactusii si s-au gandit sa se razbune? Ca parca nu-mi vine sa cred ca cineva poate fi asa tampit incat sa fure flori de la geamul oamenilor de-aiurea (nu ca razbunarea ar fi o scuza dar ar fi o explicatie). Desi, daca stau bine sa ma gandesc la ce specimene am intalnit in viata, orice e posibil.

Oricum, posteaza filmuletele pe net si du-te si la politie. Pana la urma furtul e furt si tu mai ai si dovezi clare!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate