Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Tu poti spune NU?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#19
deenah

deenah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2005
Eu cred ca trebuie sa invatam sa spunem nu (cel putin din cand in cand). Evitam o multime de situatii neplacute.

#20
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
daca tot spui nu, macar sa ai respectul sa o faci cat se poate de civilizat si politicos, stim cu totii cat de urat suna un nu pe fata de la cineva, desigur nu putem acuza nicioadata acea persoana ca a zis "nu" si nu a zis " as vrea eu dar am unghea de la picior crescuta" sau altfel, dar dezamagirea ramane in noi! eu unu atunci cand nu pot sa fac ceva, macar dau impresia ca m-am strofocat ! orice bine facut se intoarce la noi triplu, nu neaparat de la persoana respectiva, ci printr-o conjuctura atunci cand satisfaci rugamintea cuiva poti da de... pestele auriu si incepi sa postezi pe sp cele 3 dorinte, desigur, la sexy lounge...

#21
bagatela

bagatela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.04.2005

Ana_Karr, on May 5 2005, 17:01, said:

Daca pot face ceva pt cei dragi, intodeauna o voi face! Pentru restul,chiar daca pot sau nu, spun NU, din lene/comoditate/lipsa de interes.

<{POST_SNAPBACK}>



Sa inteleg ca ai boldit cuvantul pentru ca nu este corect? :console:

#22
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

bagatela, on May 5 2005, 22:09, said:

Sa inteleg ca ai boldit cuvantul pentru ca nu este corect? :console:

<{POST_SNAPBACK}>


Hahahahaha ! Ai dreptate ! Cred ca esti singurul care l-a sesizat ! "Intotdeauna" ! Mi-a iesit :D !

#23
bagatela

bagatela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.04.2005

Ana_Karr, on May 5 2005, 23:31, said:

Hahahahaha ! Ai dreptate ! Cred ca esti singurul care l-a sesizat ! "Intotdeauna" ! Mi-a iesit :D !

<{POST_SNAPBACK}>


SINGURA, o bagatela-doua bagatele, plus avatarul=3

#24
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
Auzi, ai avea ceva impotriva sa... ahem, ahem...

Cred ca cel mai bine e sa spui NU cand stii ca e nu. Cel mai tare ma enerveaza oamenii care incearca sa imi dea raspunsuri "diplomatice" (ma mai gandesc, sa vad, incerc etc.).
Intotdeauna un NU sincer e mult mai bun ca un "mda..." spus cu sfert de gura.

#25
MoDelia

MoDelia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 22.03.2005

neocreatio, on May 5 2005, 21:46, said:

daca ai apucat sa promiti.. e deja cu totul altceva... o promisiune nu inseamna nicidecum "sa vad ce pot face!"

raman la opinia mea ca refuzul direct este o greseala in relationarea cu un prieten si mai ales cu un ne-prieten!

peace!

<{POST_SNAPBACK}>


.. daca am apucat sa promit ma tin de promisiune..
dar daca zici.. o sa incerc.. :P aia inseamna.. ca se poate sa nu reusesti  :notangel:

incerc oricum sa invat sa spun NUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#26
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Eu spun NU.Am jignit pe multa lume dar asta e, adevarul doare.
Si eu prefer sa fiu refuzat din prima decat sa mi se faca niste promisiuni desarte...

#27
lola_cola

lola_cola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 20.04.2005
Mie mi se intampla altceva, daca cineva imi cere ceva si am posibiliatea sa il ajut nu pot spune nu...foarte frumos s-ar zice despre mine...numai ca mi se inatmpla sa nu vreau sa ajut persoana respectiva, sa imi fie lene sa o servesc sau sa...si totusi sa nu spun nu(si sa il ajut din obligatie, doar ca am zis da)...de ex daca cineva imi spune ia-mi si mie tigari daca te duci pe afara...eu nu pot spune nu, si si daca nu am drum pe afara imi fac...sa cumpar omului tigari...uneori ajung sa apelez la alti cunoscuti ca sa rezolv probleme la care am zis da fara sa vreau sa zic da !

Help, va rog, mai ales ca oamenii se prind repede de slabiciunea mea la folosirea cuvantului NU, si profita din plin! :((

#28
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Nu pot zice Nu.Nu NU NU.Ba pot...Nu. :confuzzled:

#29
Codreanu

Codreanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 10.11.2004

toyomi, on May 5 2005, 14:19, said:

corect .

sau ; " asa e , cum zici tu " , " nu stiu exact " ." poate " ......intotdeauna e bine sa fii de acord cu oamenii , nu de alta dar ca sa nu-i dezamagesti .  :)

<{POST_SNAPBACK}>



poate e mai bine sa-i DEZ-Amagesti decat sa-i Amagesti.

#30
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

lola_cola, on May 16 2005, 00:50, said:

Help, va rog, mai ales ca oamenii se prind repede de slabiciunea mea la folosirea cuvantului NU, si profita din plin! :((

<{POST_SNAPBACK}>


vii diseara pe la mine?....  :naughty:

#31
lola_cola

lola_cola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 20.04.2005

bubalus, on May 16 2005, 10:15, said:

vii diseara pe la mine?....  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>

  


Draguta incercarea, uite asta chiar e amuzant .... dar la astea am puterea sa zic nu, ma refeream ca nu pot refuza lucrturi marunte, de genul cumpara-mi aia, scrie-mi si mie aia, trage-mi si mie 20 de discuri, copiaza-mi 40 de gb de filme...etc

#32
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

lola_cola, on May 16 2005, 11:54, said:

Draguta incercarea, uite asta chiar e amuzant .... dar la astea am puterea sa zic nu, ma refeream ca nu pot refuza lucrturi marunte, de genul cumpara-mi aia, scrie-mi si mie aia, trage-mi si mie 20 de discuri, copiaza-mi 40 de gb de filme...etc

<{POST_SNAPBACK}>


bine atunci...o sa incerc altfel

Cumpara-mi te rog 30 de cd-uri...copiaza pe ele 20 G de filme si vin-o diseara pe la mine sa mi le aduci.... apropos...imi plac comediile
asa merge?

#33
lola_cola

lola_cola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 20.04.2005

bubalus, on May 16 2005, 10:58, said:

bine atunci...o sa incerc altfel

Cumpara-mi te rog 30 de cd-uri...copiaza pe ele 20 G de filme si vin-o diseara pe la mine sa mi le aduci.... apropos...imi plac comediile
asa merge?

<{POST_SNAPBACK}>



Mda,m-ai cam prins la colt ce sa zic? Mai am o singura sansa...de obicei fac favorurile astea cunoscutilor mei, celor cu care mai beau un suc din cand in cand!
DECI? URMEAZA SA BEM CEVA?

#34
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

lola_cola, on May 16 2005, 12:48, said:

Mda,m-ai cam prins la colt ce sa zic? Mai am o singura sansa...de obicei fac favorurile astea cunoscutilor mei, celor cu care mai beau un suc din cand in cand!
DECI? URMEAZA SA BEM CEVA?

<{POST_SNAPBACK}>


cand ajungi in c-ta sau cand oi ajunge eu pe unde esti tu....cu cea mai mare placere.....

#35
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Mie mi-e foarte usor sa spun nu..si mi se pare absolut natural ca atunci cand nu poti sau nu vrei sa faci ceva s-o spui. Nu cunosc pe nimeni care sa se simta jignit de un refuz al meu pentru ca e normal ca prietenii sa-ti respecte alegerile.

Pe acelasi sistem nu ma deranjeaza nici pe mine daca sunt refuzata dintr-un motiv sau altul. Oricum in general prefer sa-mi rezolv singura problemele de orice natura ar fi ele, iar daca cer totusi cuiva ajutorul prefer sa ofer ceva in schimb. E absurd sa astepti de la ceilalti sa faca lucruri pentru tine pe care le poti face si singur daca te straduiesti.

#36
Anira

Anira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.04.2005
mda..bun subiect. cred ca putini ne dam seama ca sunt momente in care nu stim sa spunem nu. ne angajam in proiecte, promisiuni, fara sa stim daca putem sa le facem fata sau nu. si ciudat este ca uneori se intampal si cu persoane pe care abea le cunoastem. sa zicem ca in fata prietenilor e cam normal sa se intample asta: vrei sa ajuti, sa nu dezamgesti. dar chiar si in cazul asta, e frustrant cand ajungi sa iti dai seama ca nu poti face fata si ca mai bine zicei nu in loc de da. eu aveam stilul asta dar acum ma gandesc de vreo 2-3 ori. nu garanteaza succesul dar macar incerc.

oricum, decat sa spui da si sa dai impresia unui om care e in stare sa realizeze ce isi propune si apoi sa dai inapoi... dezamagirea in cazul asta e mult mai mare. plus ca in timpul asta persoana respectiva putea gasi un ajutor. e ca si cum l-ai tine in loc. dar e greu sa realizezi asta din prima clipa. nu-ul asta trebuie exersat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate