Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

100% Adevărat ? Sau nu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 19.07.2005
Am vazut vre-o 20 minute din el, ce sa zic, e mai tare ca Dansez pentru tine. :D

 theMisuser, on 26th July 2009, 21:22, said:

In seara asta Thea Austin (I've got the power girl).
What can i say.. depasiti si demodati da' pe altundeva nu-i vezi.
Si-a ales ca target telespectatorii trecuti de 40-50 ani, in special cei pensionari.

#20
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
Sincer mie mi se pare super show-ul.Cel putin u-l vad pe Guta ca la celelalte show-uri

#21
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
E deocamdata singura emisiune buna de la OTV.

Am vazut cam un sfert de ora aseara, taica-meo si maica-mea au vazut aproape toata emisiunea.

E o emisiune de divertisment in genul celor vechi de la TVR si asemanatoare cu ceea ce ati mai vazut la Tele 7 abc si chiar Antena 1, adica o emisiune adevarata!

Prezentatorii Ramona Badescu - realizator al mai multor televiziuni italiene atatia ani - si Pepe sunt garantia unui spectacol de calitate.

--

OTV-ul nu a fost dintotdeauna o televiziune de proasta factura, daca va amintiti in prima sa viata OTV-ul a mostenit de la Tele7 un Dan Diaconescu ce facea o emisiune politica asemanatoare cu cea a lui Marius Tuca si Florin Calinescu iar Florin Piersic avea emisiuni in fiecare seara, OTV-ul initial s-a vrut a fi o televiziune de stiri, prima din Romania, si aproape reusise.

Dupa interzicerea sa de catre CNA si absenta de vreo 2 ani, proaspat relansatul OTV nu a mai gasit subiecte si nici prea multi redactori de calitate si a improvizat pierzandu-si publicul de calitate si adresandu-se in final numai mahalalei.

Emisiunea de duminica seara sper sa fie un punct de plecare pentru relansarea OTV, pentru vindecarea de prost gust si de "senzational".
Imi este insa teama ca daca prin absurd OTV scapa de programele proaste, va exista totusi cel putin o alta televiziune care sa le imprumute.

Clone OTV deja sunt pe toate drumurile, incepand cu programul frate DDTV continuand cu Acasa TV (cateva emisiuni) din ograda PRO-ului si cu Antena 2 (cateva emisiuni si aici) din gradina Intactului si terminand cu destule televiziuni locale de oriunde care imita modelul "senzational" si care sunt adapostite tot de cate o garsoniera.

#22
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
tzeapa ca tzeapa, da sa vedeti cati manelisti si telenoveliste o sa puna botu
cum avea cineva aici la avatar, tara plina de PROSTI :lol:

#23
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Cineva trebuie sa cotizeze ca sa existe premii :)

Nu vad prea multe deosebiri intre concursul din emisiunea asta si "productiile" loteriei nationale, sau jocurile de noroc din cazinouri sau vechiul si atat de iubitul "Te uiti si castigi!" al ProTv-ului (care are si acum o copie palida pe Pro Cinema).

Lumea se saturase de concursuri de genul acesta, aproape disparusera insa acum sunt reinventate si au din nou succes.
Concursurile astea sunt o modalitate de a aduce un plus de audienta unui program de televiziune.

Edited by Koal, 27 July 2009 - 21:59.


#24
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Seamana putin si cu minunatele jocuri telefonice cu tipe isterice, interzise de CNA. Am trecut pe acolo si am prins-o pe Ramona Badescu, care era asa disperata si atata tipa, ca mi-a adus aminte de fufele de la acele concursuri :ciocan: Din cauza asta n-am mai rezistat sa vad si alte secvente, asa ca nu pot sa spun mai mult.

#25
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Eu ma asteptam ca emisiunea sa se tina tot in garsoniera ca si  DDD,
stirile si zori de zi. Toate astea l-au costat pe Diaconescu o gramada de bani noroc cu sponsorii sai , dar nu va plangeti pentru el deoarece
banii aia si-i trage inapoi din SMS-uri , publicitate , etc. Intr-un cuvant e o loterie televizata, nu o emisiune !

In plus sunt oripilat ca au adus iara zbarcituri ca Stela Popescu si Arsinel pe care ii vad la toate televiziunile si m-am saturat de ei . In afara de manele ,
Stela si Arsinel nu mai exista alceva la televizor , trist  :death:

Totusi e de apreciat cum de s-a ajuns de la un mic studiou aflat intr-un bloc cu lifturi plin de igrasie intr-o incapere mare
cu scena , becuri , lumini , reflectoare ca la Antena 1 sau PRO TV .

Eu n-am dat SMS deoarece 3,57 euro mi se pare exagerat de mult stiind ca nu catig nimic si ca vad Stela si Arsinel , mai bine folosesc banii
aia sa vorbesc la telefon cu iubita , prietenii ,etc sau sa-i donez decat sa trimit la OTV pentru a vedea cum castiga niste harcea-parcea.  :death:

#26
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
[b]Duminica 2 August la 100% Adevarat : Liz Mitchell fost membru al trupei BoneyM

#27
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007
teapa 100% adevarata

#28
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 lucas22010, on 1st August 2009, 12:45, said:

teapa 100% adevarata

DE CE

#29
Slypky

Slypky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 23.01.2007

 planner26, on 20th July 2009, 00:37, said:

Am incercat si eu marea cu ''degetul'' si am trimis un sms la aceasta emisiune, chiar la inceputul ei. Tocmai vorbeam cu sotia, ca asta a fost prima si ultima data cand mai trimit aici SMS! Se vrea a fi un Tele Eurobingo mai stilizat, decat ca nu mai castiga 100 de concurenti ci numai 6! De apreciat schimbarea personajelor care apar pe OTV duminica la aceea ora!
De ce crezi ca este teapa ? Daca este 100% Adevarat. crezi ca , cu un sms se face primavara.Altii dau 10 20 si tot nu iau nimica. ? :D

Edited by Slypky, 02 August 2009 - 18:16.


#30
magnificentboy2009

magnificentboy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.08.2009
Ce parere aveti de noul sediu si noua Emisiune "100% Adevarat

Eu unul zic ca chiar daca este adevarat ca dau 3 masini de lux si alte 3 apartamente in bucuresti..ei castiga multttttt mai mult decat  ce dau ei .daca acesti 6 milioane trimit in medie 3 sms-uri pentru ca sa fim seriosi sunt multi care trimit si cate 15-30 sms uri zicand “am pierdut un milion dar mi-am dat 30 de sanse sa castig mai multe sau mai putin sanse dar mi-am acordat cateva”, e clar ca deja vorbim de 18 milioane de euro asta in cazul in care un sms este doar 1 euro si nu mai mult. va dati seama cati bani fac astea numai in cateva ore. ? + si audienta..

Attached Files


Edited by magnificentboy2009, 02 August 2009 - 23:25.


#31
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
matale te-ai inscris numai ca sa ne aduci aminte de diaconescu?

#32
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Nici nu vreau sa aud, si-mi pare rau ca n-am butoane pe forum in acest moment :lol:

#33
magnificentboy2009

magnificentboy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.08.2009

 conu71, on 3rd August 2009, 09:20, said:

matale te-ai inscris numai ca sa ne aduci aminte de diaconescu?

( Nu )  dar cand vad ca multi prosti trimit sms-uri si ei castiga din bani nostri .nu ma pot abtine.. daca nu iti convine ..numai accesa acest topic... Respect

#34
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
Este logic sa aiba profit din emisiunea asta....sau tu dadeai casele si masinile din buzunarul tau??Micule Onassis... :roflmaofast:  :roflmao:

#35
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 magnificentboy2009, on 3rd August 2009, 00:18, said:

Ce parere aveti de noul sediu si noua Emisiune "100% Adevarat

Eu unul zic ca chiar daca este adevarat ca dau 3 masini de lux si alte 3 apartamente in bucuresti..ei castiga multttttt mai mult decat  ce dau ei .daca acesti 6 milioane trimit in medie 3 sms-uri pentru ca sa fim seriosi sunt multi care trimit si cate 15-30 sms uri zicand ?am pierdut un milion dar mi-am dat 30 de sanse sa castig mai multe sau mai putin sanse dar mi-am acordat cateva?, e clar ca deja vorbim de 18 milioane de euro asta in cazul in care un sms este doar 1 euro si nu mai mult. va dati seama cati bani fac astea numai in cateva ore. ? + si audienta..

Tocmai m-am gandit si eu la ipoteza asta , domne cat banet pot face cei de la OTV de pe urma SMS-uriilor cand mertanele
si casoaiele lor nu valoreaza nici un sfert din cei 18-20 milioane de euro pe care ii colectioneaza.
Personal imi place stratagema OTV-ului si a lui  Dan diaconescu deoarece daca as avea si eu televiziune mi-as face inca vreo 3 emisiuni
de genul acesta in care sa dau case si masini la romani si restul de bani sa ajunga in buzunarul meu. (fifti la fifti :D)
Cat priveste Show-ul e o copie identica a emisiuniilor de pa RAI , Ramona badescu fiind romanca stabilita in Italia.
Studioul e mare , am inteles 1200 mp format din scena si tribuna pentru aplaudici care li se fac indicatii din minut in minut cand sa aplaude si
cand sa se ridice mai rau ca pe vremea comunismului conform unui bun prieten de al meu care lucra la acest post de televiziune.

Edited by Shieu, 03 August 2009 - 03:54.


#36
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
Otv mai exista???:P"

Edited by raduors, 03 August 2009 - 14:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate