Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

100% Adevărat ? Sau nu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009
un sms trimis din străinătate..de exemplu Spania, Italia, costa 6 Euro....din România costa "doar" aproximativ 4 Euro !

#38
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

 Shieu, on 3rd August 2009, 04:52, said:

Tocmai m-am gandit si eu la ipoteza asta , domne cat banet pot face cei de la OTV de pe urma SMS-uriilor cand mertanele
si casoaiele lor nu valoreaza nici un sfert din cei 18-20 milioane de euro pe care ii colectioneaza.
Personal imi place stratagema OTV-ului si a lui  Dan diaconescu deoarece daca as avea si eu televiziune mi-as face inca vreo 3 emisiuni
de genul acesta in care sa dau case si masini la romani si restul de bani sa ajunga in buzunarul meu. (fifti la fifti :D)
Cat priveste Show-ul e o copie identica a emisiuniilor de pa RAI , Ramona badescu fiind romanca stabilita in Italia.
Studioul e mare , am inteles 1200 mp format din scena si tribuna pentru aplaudici care li se fac indicatii din minut in minut cand sa aplaude si
cand sa se ridice mai rau ca pe vremea comunismului conform unui bun prieten de al meu care lucra la acest post de televiziune.


publicul e "dresat" la toate emisiunile de acest gen, asa ca nu vad care e problema!

#39
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 19.04.2007
ideea este foarte buna pe vreme de criza.... 100% adevarat face bani si din sms si din reclame... deci 100% castig

#40
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009
gândește-te, dacă ai câștiga un apartament în București, ai trimite un sms ??

nu trebuie, sa-mi răspunzi.....presupun ca ai trimite și 10 sms-uri !!!

sunt destui care nu au posibilitatea de a-și cumpăra un apartament sau o mașina asa ca spera...

nu ți-ai dat seama nici pana în acest moment ca romanul prefera sa spere la câștiguri utopice (vezi 6/49).....decât sa gândească ca ii îmbogățește pe alții... !!!

#41
magnificentboy2009

magnificentboy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.08.2009
Sanse sunt 1 la 1.000.000 sa castigi.. bine ca si cei ce o castigat o zis "eu nu am cum sa castig " si uite ca au castigat..dar pe mine ma deranjeaza ca dau foarte putine premi la cat profit fac ei din SMS,Rating,Reclame, ETC.. sa zicem ca valoarea a 3 apartamente si 3 masini..nu cred ca  costa peste 500.000 de euro.. nu ? si ei au profit de aproape 10-15 mil Euro.. pai nu crezi ca e cam putin cu ce ne dau ei ? daca ar da mai multe apratamente .masini pe emisine..poate mai era cata sansa acolo de castig..dar asa.. iti trbuie noroc cu "caru" ...la loto 6/49 mai ai sanse de castig..dar la 100% adevart..multtt mai putine sanse..

#42
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Pentru cei care au dat SMS-uri si n-au luat nimic: nu va ofticati prea tare, cica in apartamentele pe care le da DDD pute ca la groapa de gunoi! :puke:

Sursa

#43
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
cum spunea cineva mai sus, e o emisiuni tip Tele euro bingo...doar ca au scos biletele alea, si folosesc sistemul prin sms...
mi se pare buna intrebarea lui marius tm: daca emisiunea era la pro sau antena, cum a-ti fi reactionat??

#44
Slypky

Slypky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 23.01.2007
Binenteles dai 4 sms-uri tu altul da 4 altul 5 altul 10 care vrea sa-si ia Mercedes si se strang banii si normal ca iese profit.
Pana la urma trebuie sa iasa careva castigator din milioane care joaca.
Fiecare joc de tip show cu concurs are politicile lui.
Dar de ce nu oferea mai multe masini dar nu Mercedesuri dadea Logane Reno-uri si fericea mai multi romani nu numai 3 pentru masini si 3 pentru case.decat 6 castigatori pe seara daca dadea 15 20 de masini echivaletul a celor 3 Mercedesuri era cu totul altceva..

Edited by Slypky, 06 August 2009 - 12:34.


#45
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Au castigat numai ratati

#46
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Din publicitate castiga f. putin OTV-ul, si din 3,56 euro/sms ajung la Otv doar 1,07 euro. Dan Diaconescu preconizeaza ca abea dupa revelion sa treaca pe profit cu chestia asta.

@magnificentboy2009
La 6/49 e hotie 100%. Sanse sunt zero acolo, bilele au cip-uri, ei stiu toate variantele care s-au jucat si baga o varianta nejucata, sau negociaza cu cineva sa joace o varianta data de ei care iese castigatoare si apoi impart castigul intre ei. De obicei "nefericitul" castigator moare dupa ceva timp din "diverse" motive. :death:

Edited by bogdan_popescu, 06 August 2009 - 21:12.


#47
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

 raduors, on 6th August 2009, 11:09, said:

cum spunea cineva mai sus, e o emisiuni tip Tele euro bingo...doar ca au scos biletele alea, si folosesc sistemul prin sms...
mi se pare buna intrebarea lui marius tm: daca emisiunea era la pro sau antena, cum a-ti fi reactionat??
As fi reactionat la fel. Nu mi-au placut nici emisilnile de bingo de acum 10 ani.

PS Mai e o emisiune la TVR2, organizata impreuna cu loteria, si care e la fel de penibila :P

#48
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

 pufonel, on 6th August 2009, 22:08, said:

PS Mai e o emisiune la TVR2, organizata impreuna cu loteria, si care e la fel de penibila :P

întradevăr ;) .... este penibila emisiunea de pe tvr2, :P ...dar sa nu comparam o emisiune de pe un canal tv comercial cu un canal de la tvr :puke: ......, doamne unde se duc banii noștrii pentru acest nenorocit de reating,...trebuie sa plătim un abonament obligatoriu pentru aceste emisiuni facute de tvr-uri !!! :death:  :wallbash:

#49
Slypky

Slypky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 23.01.2007
Voi n-ati fi vrut sa se ofere mai multe premii masini mai multe etc ??

#50
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Deci e clar ca lupul isi schimba parulk, dar naravul ba. Butonez eu pe la TV si peste cine credeti ca dau la minunata emisiune care da apartamente si masini? Peste Vaccin Tudor! :puke: Mai lipseste sa dea un apartament cui o gaseste pe Elodia si ne intoatcem la vechile naravuri! :ciocan:

#51
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 pufonel, on 9th August 2009, 23:32, said:

Deci e clar ca lupul isi schimba parulk, dar naravul ba. Butonez eu pe la TV si peste cine credeti ca dau la minunata emisiune care da apartamente si masini? Peste Vadim Tudor! :puke: Mai lipseste sa dea un apartament cui o gaseste pe Elodia si ne intoatcem la vechile naravuri! :ciocan:


Ce-i cu Vadim Tudor , esti cumva ungur de nu-l suporti ?  :huh:

#52
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 raduors, on 6th August 2009, 11:09, said:

cum spunea cineva mai sus, e o emisiuni tip Tele euro bingo...doar ca au scos biletele alea, si folosesc sistemul prin sms...
mi se pare buna intrebarea lui marius tm: daca emisiunea era la pro sau antena, cum a-ti fi reactionat??
Mai mult ca sigur si acest sistem va fi scos in ilegalitate.

#53
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Este o emisiune jenanta de toata greata !

P.S.

Nici Vadim nu se suporta pe el insusi tocmai de aceea este impotriva tuturor !

Edited by Teophileos, 10 August 2009 - 10:52.


#54
magnificentboy2009

magnificentboy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.08.2009
De la Antena 1 nu ma surprinde daca vad si la ei astfel de jocuri proste..pt.ca exista.. ma refer la prostiile alea de jocuri cu.. "ghiceste cuvantul si castigi 100,200,300 etc de lei :))  "  prostii din astea.. Dar la ProTV nu am vazut asa ceva.. deci nu cred ca  ProTV-ul ar face asa ceva .. ei se respecta..nu ca alte televiziuni care incearca sa ne fure cu tot felul de jocuri aburesti ... ;)

Edited by magnificentboy2009, 10 August 2009 - 18:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate