Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Problema canal inima :-?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
blueee

blueee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 25.01.2009
Salut.
Acum vreo 6-7 ani am facut un control la inima, pentru ca simteam niste intepaturi asa in inima, unele de perioada scurte ~ 1 sec., altele 1-2-3 maxim.Ok, mi s-a recomandat Aspacardin si inca niste pastile care incepeau cu N (parca), pe care le-am luat doar in primul an.Mi s-a spus sa nu fac efort fizic, si n-am ascultat.De la 10-11 ani am jucat fotbal la nivel de club, am alergat, am depus efort fizic zic eu mare si n-am patit nimic.O data pe saptamana sau de doua ori maxim parca ma intepa inima.Oricum eram sub tratament cu Aspacardin.Bine, lasand asta la o parte acum 2 ani m-am lasat de fotbal.Anul asta vreau sa ma reapuc, dar am unele zile in care iar ma inteapa inima si simt de parca n-as fi dormit 3 nopti si as fi baut doar COLA + RED BULL (spun asta pentru ca stiu senzatia).Ei bine, azi a fost una dintre acele zile, am luat o pastila azi dim. (Aspacardin) si mi-a trecut + ca am mai mancat ceva.
Anul trecut iar am facut un control, am o "boala" daca pot s-o numesc asa, de-mi bate uneori inima mai "repede" (nu atunci cand ma uit la fete) cel putin asa simt eu.Pregatirile incep pe 20, eu sper pana atunci ca pot sa mai fac un control (cel putin EKG -daca ma ajuta cu ceva).
  Intrebarea mea este daca se poate scapa de aceasta boala DEFINITIV, pentru ca nu as putea sa nu mai fac sport, adica m-am lasat 2 ani dar ma simt rau ..parca organismul cere sa-l practic.
Am vazut in filmul GOAL ca baiatul ala avea astm sau nu stiu ce probleme respiratorii si totusi a putut sa joace la un nivel mare.
Eu nu zic ca o sa joc in A sau B, dar vreau sa dau totul pe teren si mi frica sa nu cad intr-o zi lat si sa nu ma mai trezesc.
Astept un raspuns cu :unde trebuie sa ma duc mai exact (pentru ca doctorul la care am fost ultima data nu m-a lamurit), si as vrea sa mai stiu daca am sanse sa ma tratez.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate