Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?
 Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov
 

Dimitrie Cantemir - discutii

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
deus_073

deus_073

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.08.2005
Salut, uite ca a venit perioada si sunt in cautare de informatii. Momentan vreau sa vad ce zic cei care au trecut deja prin Dimitrie Cantemir fiindca ei stiu cel mai bine.
Am renuntat la Poli - SIM fiindca era mult prea incarcat programu si nu mi se parea deloc util ceea ce fac, asa ca am stat un an si acum trebuie sa imi aleg una, dar care sa-mi permita sa respir.
Dimitrie Cantemir este langa mine, am 1-2 prieteni pe acolo, dar dupa ce am mai citit pe net, inca sunt nehotarat: REI sau finante, banci?
Ma intereseaza acestea 2 fiindca odata cu plata integrala ai si o reducere de 50 de euro, deci vin 350 de euro, ceea ce e exact cat am. Inclin sa intru la FR, desi nu stiu cum functioneaza sistemul - stiu ca teoretic ar trebui sa te duci in week end, dar din ce-am vorbit, te duci doar la examene -

De asemenea, se pare ca la finante,banci se insista mult pe matematica, ceea ce nu cred ca e foarte rau avand in vedere ca am fost la M2, dar vreau sa aud niste parereri de la oamenii care au trecut pe acolo, preferabil la frecventa redusa.
Apropo, cat timp mai am sa ma inscriu? :)

#2
Kamy2408

Kamy2408

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2009

View Postdeus_073, on 14th July 2009, 10:04, said:

Salut, uite ca a venit perioada si sunt in cautare de informatii. Momentan vreau sa vad ce zic cei care au trecut deja prin Dimitrie Cantemir fiindca ei stiu cel mai bine.
Am renuntat la Poli - SIM fiindca era mult prea incarcat programu si nu mi se parea deloc util ceea ce fac, asa ca am stat un an si acum trebuie sa imi aleg una, dar care sa-mi permita sa respir.
Dimitrie Cantemir este langa mine, am 1-2 prieteni pe acolo, dar dupa ce am mai citit pe net, inca sunt nehotarat: REI sau finante, banci?
Ma intereseaza acestea 2 fiindca odata cu plata integrala ai si o reducere de 50 de euro, deci vin 350 de euro, ceea ce e exact cat am. Inclin sa intru la FR, desi nu stiu cum functioneaza sistemul - stiu ca teoretic ar trebui sa te duci in week end, dar din ce-am vorbit, te duci doar la examene -

De asemenea, se pare ca la finante,banci se insista mult pe matematica, ceea ce nu cred ca e foarte rau avand in vedere ca am fost la M2, dar vreau sa aud niste parereri de la oamenii care au trecut pe acolo, preferabil la frecventa redusa.
Apropo, cat timp mai am sa ma inscriu? :)

Buna, eu sunt la frecventa redusa la Cantemir. Cursurile au loc in timpul weekend-urilor, o data la 3 sau 4 saptamani se face si o pauza :D. Examenele sunt tot in weekend, mai putin restantele.  Daca vrei sa mai stii ceva, te pot ajuta cu placere. Bafta   ^_^

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Cred ca e important sa precizezi si orasul unde e facultatea,se pare ca difera mult conditiile!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate