Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum e sa locuiești la ultimu...

Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior
 Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 

Problema LCD

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
twinkletwinkle

twinkletwinkle

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 20.06.2009
Imi cer scuze in avand pentru mesajul off-topic, insa nu prea ma descurc prin site, deocamdata.
Vreau sa va cer urgent un sfat. Am cumparat un televizor LCD Sony Bravia KDL32P5500. Se afla inca in perioada de 48h dupa cumparare si a intervenit o problema.

La schimbarea unui canal, sunetul intra sacadat, balbaie, dupa care revine la normal, ca si cand nu ar incarca sunetul ca lumea prima oara, si reia. Nu stiu daca ma intelegeti, insa mie nu mi se pare ok. Am mai cautat pe net, in speranta ca e ceva comun tv-urilor LCD, insa nu am gasit ceva asemanator.

Ce credeti? Ar trebui sa il duc inapoi, in ideea ca problema se poate accentua in timp?


Va multumesc in avans.

Editat de twinkletwinkle, 20 iunie 2009 - 23:47.


#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 3.977
  • Înscris: 19.08.2007
Ce semnal ii dai la tv , analogic sau digital , respectiv ai decodor de la vreun distribuitor gen upc , dolce sau cablu care vine de afara si intra in tv ?
Daca e analogic , deci simplu cablu care intra in tv atunci da , are tv-ul o problema la calea comuna , acolo unde se separa sunetul de imagine , daca e digital apare o intirziere intre semnalul video si cel de sunet asa cum descri mai sus - nu e defect tv-ul .

#3
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 727
  • Înscris: 01.10.2005

Vizualizare mesajtwinkletwinkle, pe 21st June 2009, 00:43, a scris:

Imi cer scuze in avand pentru mesajul off-topic, insa nu prea ma descurc prin site, deocamdata.
Vreau sa va cer urgent un sfat. Am cumparat un televizor LCD Sony Bravia KDL32P5500. Se afla inca in perioada de 48h dupa cumparare si a intervenit o problema.

La schimbarea unui canal, sunetul intra sacadat, balbaie, dupa care revine la normal, ca si cand nu ar incarca sunetul ca lumea prima oara, si reia. Nu stiu daca ma intelegeti, insa mie nu mi se pare ok. Am mai cautat pe net, in speranta ca e ceva comun tv-urilor LCD, insa nu am gasit ceva asemanator.

Ce credeti? Ar trebui sa il duc inapoi, in ideea ca problema se poate accentua in timp?


Va multumesc in avans.
Pe telecomanda ai optiunea analog - digital. Incearca pe analog.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate