Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

cautam persoane care sa mearga in Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
adrianah

adrianah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2009
Suntem 2 prietene  care adora calatoriile iar anul trecut la recomandarea unui coleg am fost in Austria. Am fost  departe de agitatia urbana mai exact la  lacul  Millstätter din Carintia .f romantica zona si o atmosfera cu adevarat rupta din rai (cel putin asa credem noi).Este o experiență de neuitat să mergi cu barca cu vâsle, la primele ore ale dimineții pe lac și să asiști la răsăritul soarelui la un picnic pe mal.

Ce sa mai, ne-am indragostit de Austria si vrem sa ne intoarcem acolo si in vacanta de anul asta si credem, noi fetele, ca daca mergem intr-un grup mai mare o sa fie si mai multa distractie. Ca urmare cautam persone interesate de o astfel de vacanta(noi vrem sa mergem prin august) care sa se alaturile grupului nostru.Ce ziceti?  

Cautam in jur de 5- 10 persoane, baieti, fete.

Edited by me_and_myself, 22 September 2009 - 12:02.


#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Dacă voi sunteți două și mai vreți băieți, fete, care să fie proporția?
Dacă vin perechi, voi ce faceți?
Sau sunteți o pereche? :naughty:

#3
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005
E clar, postul ăsta e considerat ca unul de matrimoniale :D

#4
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Pe banii vostri? :P

#5
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View Postzuv, on 18th June 2009, 17:53, said:

Pe banii vostri? :P
Daca e pe banii lor,iti dai seama ca merg toti de pe forum :D

#6
adrianah

adrianah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2009
NU suntem un cuplu, suntem single, :)) . Nu cautam tipi sa ne cuplam, doar oameni pasionati de calatorii, baieti sau fete nu conteaza.. Fiecare merge pe banii lui, normal, doar ca formam grupul de aici din Romania :)

#7
adrianah

adrianah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2009

View Postcosmin_17, on 18th June 2009, 17:55, said:

Daca e pe banii lor,iti dai seama ca merg toti de pe forum :D
De ce ar fi pe banii nostri? :P

#8
kevin123

kevin123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2009
Ca peste tot se iveste cineva care sa faca si comentarii sexiste.

Pe mine ma intereseaza mai multe despre vacanta asta. Nu stiu daca o sa pot sa imi iau concediu in august dar mi-ar placea sa merg cu lume necunoscuta. Culmea, mi s a demonstrat de a lungul timpului ca iese mai misto decat cu ai tai...

In Austria nu am fost deloc pana acum da' de ce nu? Mai merge si o schimbare in peisaj din vreme in vreme. Am vazut ceva pe site-ul ala desi nu e link direct catre zona aia... m-am descurcat pan la urma. Imi place cum suna..lac, picnic.. voi la ce buget v-ati gandit? mergeti cu masina sau cu avionul? la cate stele ati vrea sa stati?

#9
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
N-ați vrea să mergeți în Grecia?
E mai cald... :naughty:

#10
adrianah

adrianah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2009

View Postcopjob2000, on 28th June 2009, 02:35, said:

N-ați vrea să mergeți în Grecia?
E mai cald... :naughty:

Si totusi.. nu te saturi de atata caldura? :)

Unde vrei sa mrgi in Grecia. Poate am fost deja si iti zic parerea mea!

View Postkevin123, on 27th June 2009, 18:37, said:

Ca peste tot se iveste cineva care sa faca si comentarii sexiste.

Pe mine ma intereseaza mai multe despre vacanta asta. Nu stiu daca o sa pot sa imi iau concediu in august dar mi-ar placea sa merg cu lume necunoscuta. Culmea, mi s a demonstrat de a lungul timpului ca iese mai misto decat cu ai tai...

In Austria nu am fost deloc pana acum da' de ce nu? Mai merge si o schimbare in peisaj din vreme in vreme. Am vazut ceva pe site-ul ala desi nu e link direct catre zona aia... m-am descurcat pan la urma. Imi place cum suna..lac, picnic.. voi la ce buget v-ati gandit? mergeti cu masina sau cu avionul? la cate stele ati vrea sa stati?

Eeee.. sunt obisnuita. Daca nu ai mai facut parte dintr-un grup random cu care sa iesi in vacante privesti ciudat lucrurile. Eu ma imprietenesc f tare cu lumea si imi e si usor sa imi dau seama daca ne am intelege sau nu in vacanta. Nu vrem sa cheltuim mai mult de 600 euro de persoana. Speram ca in banii astia sa gasim cu demipensiune (mai ales daca suntem mai multi poate ne dau si vreo reducere ceva) la 3* sau pensiune (ca in austria sunt super multe misto). Transportul cel mai probabil cu masinile personale. Cu autocarul e cam obositor si cu avionul cam scump pt buget...

Vezi si tu ce faci cu concediu si vbim - daca ne poti da si ceva detalii despre tine e excelent

#11
Marlboro_man

Marlboro_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.06.2009
M-am uitat si eu pe site-ul ala cu Austria si...nu arata prea rau. Ma rog,nu stiu dak e vorba de Austria sau de noi experiente alaturi de fete frumoase.

#12
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View Postadrianah, on 28th June 2009, 16:14, said:

Cu autocarul e cam obositor si cu avionul cam scump pt buget...
Daca va luati de pe acum biletele, avionul il scoti la 100 euro dus-intors (ceea ce este foarte ok, daca compari cu benzina consumata si timpul pierdut pe drum).
Bine, asta in cazul in care SkyEurope nu da faliment de tot pana atunci  :D

#13
adrianah

adrianah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.06.2009

View Posteps, on 29th June 2009, 17:19, said:

Daca va luati de pe acum biletele, avionul il scoti la 100 euro dus-intors (ceea ce este foarte ok, daca compari cu benzina consumata si timpul pierdut pe drum).
Bine, asta in cazul in care SkyEurope nu da faliment de tot pana atunci  :D

Nu prea cred ca mai gasesti bilete asa ieftine... cred ca mai bine e cu masina personala. Austria nu i chiar asa departe la o adica. In plus nu auzise ca Sky Europe se inchide sau asa ceva?

#14
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View Postadrianah, on 29th June 2009, 21:59, said:

Nu prea cred ca mai gasesti bilete asa ieftine... cred ca mai bine e cu masina personala. Austria nu i chiar asa departe la o adica. In plus nu auzise ca Sky Europe se inchide sau asa ceva?
Au intrat sub protectia falimentului, ceea ce inseamna ca nu trebuie sa-si plateasca datoriile pana nu se intampla un miracol  ^_^
Avioanele inca zboara si pe site inca se vand bilete. E greu de crezut ca va fi faliment, probabil o s-o mai lungeasca asa un pic pana ii cumpara cineva.
Pentru august gasesti bilete dus-intors la 58 euro + taxe de aeroport. Pe mine m-a ajuns 99 eur dus-intors, cu tot cu bagaje la cala, priority check-in si rezervare de locuri la geam.

Eu zic ca merita macar incercat, daca pleci din Bucuresti cu masina, 2 zile le pierzi pe drumurile patriei, ca noi n-avem autostrazi  :lol:

PS: uitasem.. am facut de curiozitate o simulare pe site-ul Tarom pt Bucuresti - Viena in luna septembrie si pretul era 138 euro dus-intors. Deci se poate :) . Trebuie doar cautat un pic, cu putin noroc prinzi o oferta misto.

Edited by eps, 29 June 2009 - 23:03.


#15
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostMarlboro_man, on 29th June 2009, 12:07, said:

Hai mai ce faceti? Ati murit? Nu mai intra nimeni pe aici...Austria, chestii,trestii. Nimeni nu posteaza nici o poza nimic.
Sau in Grecia ...vorba lu' blowjob2000 ala. Sau o fi gagica.





Vrei să fii spiritual?
Mă abțin să-ți răspund așa cum ar trebui... :confuzzled:

#16
Marlboro_man

Marlboro_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.06.2009

View Postcopjob2000, on 2nd July 2009, 10:09, said:

Vrei să fii spiritual?
Mă abțin să-ți răspund așa cum ar trebui... :confuzzled:


E in regula . Tacerea ta imi spune multe!

#17
Marlboro_man

Marlboro_man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.06.2009
Vreti sa mergeti numa  cu avionu? Am inteles eu ca ideea e sa ajungeti acolo cat mai repede.
Eu unu as merge cu masina. Stiu ca avem drumuri de rahat pe aici prin Romania insa...si drumul poate fi misto.

#18
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Daca va interesa Barcelona sau/si Paris,eram omul vostru,pentru ca acolo vreau sa ajung in..spetembrie/octombrie,iar cei cu care trebuia sa merg au ramas fara serviciu....mama ei de criza:((

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate