Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 

Cafeneaua "la Dorel"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2334 replies to this topic

#91
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Naspa de astia care n-au somn. Mie abia acum mi-au plecat invitatii. :death:

#92
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
La mine nu scartaie nimic, dar nu bag mana in foc pentru ca nu prea aud bine de o ureche. Iar daca pleiada de posturi si nemultumiri a fost pentru singurul telefon la care nu am raspuns in 5 luni este pentru ca n-am avut chef sa mi se strice si singura zi in care mi-am propus sa ma simt bine. Si chiar ma felicit pentru asta. Nemultumirile se pot adresa si a doua zi la ore cand oamenii normali sunt la munca si nu cu familia. :peacefingers:
Eu am spus, concluziile mele le voi trage la sfarsit, daca voi mai avea cheful necesar.

#93
dude_79_trc

dude_79_trc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 08.01.2007
Pleiada de posturi a fost un singur post. Poate daca o sa citesti posturile la o ora la care oamenii normali se odihnesc astfel incat sa fie productivi a doua zi o sa remarci ca nu ai fost denigrat in nici un fel ci doar mi-am exprimat nemultumirea fata de modul in care evolueaza relatia mea (dude_79_trc) cu tine (Astrul) si nimic mai mult.

Nu, nemultumirile nu se refera la faptul ca nu ai raspuns la un telefon. Fiecare om are dreptul sa isi organizeze viata asa cum crede de cuviinta si cred ca suntem toti majori si vaccinati si putem lua decizii si putem trage ponoasele acestor decizii. Stai linistit ca daca era ceva grav te sunam pe toate numerele pana ti se descarcau bateriile. Sunt fericit ca te feliciti pentru ca nu ai raspuns la un telefon care ti-ar fi stricat  buna dispozitie si pentru ca ai petrecut timp cu familia. Familia e un lucru important! Ai fi uimit cat de diplomat am vrut sa fiu in ceea ce am sa iti spun. Dupa acest post chiar mi-a trecut tot cheful de diplomatie.
De asemenea, iti multumesc ca imi atragi atentia aspura programului de munca a oamenilor normali. Voi face tot posibilul sa nu va mai deranjez inainte de ora 12 si dupa ora 17, pentru ca se pare ca 8-19 e doar pentru muncitori, iar 9-18 e doar pentru angajatii la multinationale. Chiar nu vreau sa incepem sa ne spalam rufele in public, asa cum ti-am mai spus si anterior, dar nici nu accept victimizari si eroisme gratuite, mai ales din partea ta si mai ales dupa modul in care a "curs" santierul in ultima luna jumatate. Stim amandoi cum decurge o zi de santier de o luna si ceva incoace.

Cat despre concluzii, se apropie cu pasi repezi ora lor. Vorba aia: "numai azi nu e maine".

O zi mai buna.

#94
dude_79_trc

dude_79_trc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 08.01.2007
Trecand peste divergentele noastre de zi cu zi, iti urez, cu intarziere dar sincer: "La Multi Ani!", sanatate si bucurii alaturi de cei dragi.

#95
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Saru' mana :D Non taken cum zice neamtul.

#96
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

View PostDDuras, on 24th September 2009, 22:56, said:

lasa bre, ca nu vreau sa calc pe nimeni pe bataturi.

spor cu santierul.
Sefu a fost o gluma, poate mai englezeasca dar tot o gluma ramane. Scuze daca te-am jignit cu ceva  :P

View Postcasuta_papusilor, on 24th September 2009, 23:00, said:

daca nu vrea sa te primeasca nea dan la el in "carciuma", vino la masa mea. comand imediat o friptura si-un spritz pentru prieteni.  :D
Cand vine la masa la tine da-mi si ie un semn sa vin cu un bax de vin s`o juma de mistret, sa-i treaca supararea pe mine :D .

View PostAstrul, on 30th September 2009, 10:26, said:

La Multi Ani cu intarziere  :P.

#97
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
gata,a-mbatranit si astru nu mai e tanar si frumos  :D

#98
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 22.06.2004
la multi ani tizule

#99
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Prin aceasta ocazie tin sa multumesc tuturor fanilor, casei de discuri polizatoare RomFlex, producatorilor PC&OB Electrecords pentru cuvintele frumoase si nu in ultimul rand lui D-zeu pentru ca mi-a dat puterea sa va suport. :P
Aloha! Dau o bere virtuala tuturor :cheers:

View Postpetre69, on 30th September 2009, 18:22, said:

gata,a-mbatranit si astru nu mai e tanar si frumos  :D
Bre frumos n-am fost de la nastere, dar d-asta nu mor gagicile dupa mine cand imi arunc pletele chelioase in vant. Si ziceam ca mi-au ajuns mistourile de ieri cu schimbarea prefixului, "mosule". :D

Edited by Astrul, 30 September 2009 - 21:40.


#100
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

View Poststuiberv, on 1st October 2009, 12:01, said:

[...] cand cineva vine noaptea tarziu acasa podeaua nu va scartai. [...]
Iar a doua condiție este ca atunci cînd te uiți la ceas și ai constatat că este o oră tîrzie din noapte, să rămîi la șpriț cu băieții pînă dimineață, astfel încît nu va mai fi "noaptea tîrziu" cînd vei ajunge acasă.  :lol:  :cheers:

#101
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
La multi ani!

#102
id_softpedia

id_softpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.07.2009

View PostAstrul, on 30th September 2009, 22:35, said:

Prin aceasta ocazie tin sa multumesc tuturor fanilor, casei de discuri polizatoare RomFlex, producatorilor PC&OB Electrecords pentru cuvintele frumoase si nu in ultimul rand lui D-zeu pentru ca mi-a dat puterea sa va suport. :P
Aloha! Dau o bere virtuala tuturor :cheers:


Bre frumos n-am fost de la nastere, dar d-asta nu mor gagicile dupa mine cand imi arunc pletele chelioase in vant. Si ziceam ca mi-au ajuns mistourile de ieri cu schimbarea prefixului, "mosule". :D
La multi ani stimate Domn Astrul! Cu intarziere, dar iti doresc sa iti gasesti linistea sufleteasca ! Sanatatea si norocul, deasemeni, sa nu te ocoleasca. :)

#103
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007
Ohoo, la multi ani sefu !!!!  :cheers:

#104
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

View Postbobodinvs, on 1st October 2009, 21:21, said:

[...] incepem s-o dam in balarii pe topicul omului si e din zona cu mozii, poate ne da vreun ''ban'' de vacanta :angel:
Da' ce? Pe aria asta este mai mulți din aceeași zonă? Ca să nu mai spun că taman unul dintre ei a dat tonul la bășcălie.  :w00t:

Edited by raduk, 01 October 2009 - 22:26.


#105
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,572
  • Înscris: 10.05.2007
Pai tu de ce crezi ca ati primit puteri mai Superman :lol:
Sa pot si eu in voie sa-mi exercit dreptul de bascalie. Mai iau si eu o pauza sa ma simt si eu bine dupa atata actiune politieneasca. Dar nasol e ca n-aveti ce sa-mi faceti mie :naughty: .
Sa vedeti si voi cat de usor e. Papusarul si petre n-au pile, au polizoare industriale la mozi :roflmaofast: . Eu zic sa-i sabotam.
Cool cu cafeneaua asta. Am devenit addicted cum zice frantuzul. Acum sa ma scuzati sunt deja la a 3-a blonda.
M-am si gandit, cand incep sa ma plictisesc o sa-mi schimb nick-ul in supernova, apoi cand o sa plec in pitica alba. Les connaisseur stie ei.
Va sincer multumesc tuturor pentru urari.
PS: Bogdan, acum am vazut mesajul, nu stiu de ce nu-mi functioneaza pm-ul. Maine te vizitez cu hartiuta in dinti. Vin eu cu berea.

Edited by Astrul, 02 October 2009 - 01:27.


#106
matzu_2003

matzu_2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 872
  • Înscris: 19.02.2008
:cheers:  astrule

#107
cheta06

cheta06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 05.07.2009
tare nick-ul ..de unde l-ai imprumutat ?  :lol:
acu vazui , la multi ani , sanatate si la cat mai multi multi clienti si mony cat sa te multumeasca !

#108
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

View Postc_cata2000, on 3rd October 2009, 08:39, said:

[...] mi-au mai cerut o hartie care stim si eu si ei (ofiterul de credite) ca nu se poate elibera. E vorba de un aditional pentru ultima marire de salariu (conform contract colectiv de munca). [...]
De cine și de ce trebuie "eliberat"? Nu îl ai deja? Dacă l-ai rătăcit, fă un duplicat după cel de la serviciu sau de la ITM.

În ceea ce privește "comportamentul" băncii... :death:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate