Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Photoscape, unde?
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 

Prieten Neprieten

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#1
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
Acum cateva zile un amic/prieten a venit pe la mine si s-a logat pe contul sau in Yahoo Messenger. Cand a plecat a uitat de log-out. Eu, curios din fire, m-am uitat prin agenda din messenger sa vad ce are el pe acolo ... nu cu vreun scop anume. Si cand colo ce vad ? La contacte - in dreptul numelui meu  -  vad scris asa "m...e de X" ( X -  numele/id-ul meu ).

Nu am vazut nici un motiv evident pt care el ar fi procedat asa: ne-am inteles bine pana acum, nu ne-am batut/certat etc ne-am facut diverse servicii, am iesit la bere, am glumit/ras impreuna, bancuri ...

Cum trebuia sa procedez ? Cum ati fi procedat voi ?

PS
Varianta mea:
Initial am vrut sa-i trimit mail cu screenshot si "ce-i cu chestia asta ?"
M-am razgandit. Ia sa-l f*$ eu un pic pe "amic" ...
Asa ca am sters cateva contacte din agenda si la restul am modificat adresele de mail. Inca nu stiu daca amicul a realizat ce s-a intamplat ...

#2
bitubv

bitubv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 26.12.2004
cati ani frate .....de ce nu-l intrebi ...si de ce te afecteaza asta

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
eu unu nu as fi pierdut okazia sa vad cum se balbaie in fata mea explicandu-mi! dupa mine ai procedat gresit... ! e clar ca chiar tu nu esti prieten cu el... dar el cu tine ce sa mai zic...

#4
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
eu personal cred ca ai procedat gresit... te-a enervat, sterge-l si gata sau cere-i explicatii.... nu reactiona ca el

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
uite si varianta mea. esti cumva baiat de cartier? sau el? daca da atunci e o formula de adresare intre prieteni "ba, muye, sari c-o tigara" "ia de-aici, fraiere", un fel de "wussup, nigga?" "yo!"

#6
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
L-as evita de-aici incolo pana moare legatura . Ala nu e prieten . Din contra, poate fi periculos, stiind lucruri despre tine

#7
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
M-am gandit si la varianta asta dar Nu sunt baiat de cartier ni el nu e.
SIngurul contact catalogat asa eram eu. Nu cred ca l-am jignit vreodata cu cvea.
Daca am facut glume unul fata de celallat a fost pt moment si nu a tinut mai mult.

Daca mi-ar fi zis pe fata vreodata "m..e" era OK poate. Dar asa pe ascuns = ce gandeste el !

Nu sunt sigur 100% ca am procedat corect, dar .. simteam nevoia unei masuri imediate

#8
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
ala nu-ti este prieten;
Daca era asa, vazand ca si-a uitat contul logat, primul lucru care ar fi trebuit sa-l faci era sa faci tu log-out!
Si uite asa azi nu ai fi avut o problema idioata si eu nu as fi pierdut 2 min. din viata mea!

Sa nu uit... ia-l si pe Knifeboy cu tine:  :death:  :death:

#9
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
:death:  :death:  dar degeaba cred eu

mie nu miar fi rusine sa-i arat contul meu(mail sau mess). De ce oare ?

PS
"Participarea"/activitatea pe acest forum nu e benevola ?

Edited by FAKKYU, 13 April 2005 - 18:18.


#10
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Eu in locul tau as fi bucuros ca am descoperit lucrul asta.nu as reactiona in nici un fel.
L-as tine aproape pe "prieten".Isi va da arama pe fata...cand nu te astepti.
Iti trebuie mai multe dovezi ca sa-l excluzi din lista de friends
Stii expresia aia:"Fereste-ma doamne de prieteni,ca de dusmani ma feresc singur"

#11
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

IP-XENTRIC, on Apr 13 2005, 21:04, said:

Eu in locul tau as fi bucuros ca am descoperit lucrul asta.nu as reactiona in nici un fel.
L-as tine aproape pe "prieten".Isi va da arama pe fata...cand nu te astepti.
Iti trebuie mai multe dovezi ca sa-l excluzi din lista de friends
Stii expresia aia:"Fereste-ma doamne de prieteni,ca de dusmani ma feresc singur"

<{POST_SNAPBACK}>



Si eu as fi facut la fel. As fi constatat si as fi dat logout. Iar din momentul ala as fi stiut ceva ce el nu stie ca eu stiu. Adica esti constient ca el de fapt pe la spate se preface. Din mom ala ai grija ce informatii ii maidivulgi, insa te porti cu el exact ca inainte, macar aparent, sa nu isi dea seama. Incetul cu incetul poate afli si mai multe daca te pricepi, poti la un mom dat sa il intrebi cum te-a numit in agenda, si sa ii examinezi figura/tonul pe care le foloseste atunci cand minte serios (ptr ca in mom ala stii sigur ca minte), etc. Ar fi fost interesant pentru tine. Eu cel putin, 100% asa as fi facut. Iar daca te plictiseai de asta, puteai intr-o buna, zi,  asa netam nesam in mijlocul altei discutii, sa il intrebi "toate ca toate, dar tu de ce m-ai numit xxxxxxxxx in agenda ta pe mine?". Atunci din nou ii vedeai reactia si explicatiile balbaite...

#12
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
care de care cu sfaturi mai... "femeiesti".
nu-ti convine ce-ai vazut (indiscret esti, btw), zi-i direct "ba, sa nu-ti vad mutra" si gata. ce atata frectie?

#13
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Bineinteles daca te tine ii poti da o mama de bataie sora cu moartea.

#14
FAKKYU

FAKKYU

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 478
  • Înscris: 21.03.2005
Dracu ... nu ma tine sa-l bat si nici nu vreau. Nu imi sta in fire, fizic .. NU am !

In prima faza m-a gandisem sa trimit mail-uri din contul lui la diverse adrese din agenda: gagici etc. Mail-uri foarte ... "tendentioase". Cred ca l-ar fi daramat.  :cursing: Acest lucru mi s-a parut a fi prea .. "tare".

in general sunt ... curios, cateodata foarte. Asta e. Este imoral ca sunt indiscret si i-am "admirat" contul dar ... este "nu-stiu-cum" opinia lui despre mine.

#15
aiu

aiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.10.2004
:) foarte interesant cum e cu reactiile astea .. si cat spune o chestie din asta de fiecare ..

#16
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 05.02.2005
Bah sa sti ca intre prieteni se folosesc porecle chiar daca nu stie unul de celalat.
EX:daca sunt trei prieteni - 2 dintre ei pot sa-i dea o porecla celuilalt DAR NU PENTRU CA NU-L PLAC doar din distractie.
Mai e un motiv : daca sunt 2 cu numele X pe unul il redenumeste cu de ex. m...e X .
Daca te-ai simtit ranit , atunci TU pui prea multa importanta pe cuvantul PRIETEN .
in fond si la urma urmei prieten e cel cu care iti pierzi TIMPUL.
Mai deverme sau mai tarziu o sa realizezi ca temerea TA este de 2 lei



P>S>     CEEEA CE AI FACUT TU ESTE DE TOT RAHATUL . cu modificari si ceai mai facut tu .

#17
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 05.02.2005
Si inca o faza tare . In jargonul de cartier cuvantul Mu*e a luat diferite forme .Acum conteaza doar cum interpretezi forma care a vrut el sa o exprime. Daca era forma negativa ar fi scris MU*STU X .

NU CREZI ?

#18
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cristakem, u have a point :)
si mie mi s-a parut reactia lui cam patetica, dar ... na.. zicea de mine ca-s imatur !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate