Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

ADSL 1024kbps Romtelecom 79Euro!

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#19
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Si viteza tot la 1/2?

#20
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

Speedo, on Apr 12 2005, 14:55, said:

Ce nu este clar, este daca banda este garantata ceva sau best effort.
Un cunoscut a avut o întrevedere cu un agent de vânzari RTL (apropos, dacă au început și cu agenți de vânzări, înseamnă că-s tare hotărâți), și a reținut că la prețul de 79 euro are 256/1024kbps up/down valori fixe (nici mai mult, dar nici mai puțin).

#21
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Mi se pare aberant de ieftin sa ofere 1024 kbps. down la 79 de euro. Cred ca e vorba de un canal best-effort, is convins ca nu`ti garanteaza contractual valorile alea.

Doamne da sa ma insel :D

#22
papanash

papanash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 24.03.2004
pentru un canal best-effort ar fi aberant de scump.

#23
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Revin cu detalii .... se pare ca, canalul de 1024 este partajat la 20 de useri.

#24
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
nu are garantare nici macar de 1kbit. noi din cauza asta am ramas pe rds  :nonobad:
E foarte buna oferta zic eu. Te pune contractual cu maxim 20 sa partajezi banda si neoficial cu maxim 10. asta inseamna ca daca toti ar lua full atunci ar merge cu 64kbps sau 128kbps. Ceea ce nu ar fi asa de rau. Daca erau si ei destepti garantau macar 64kbps si era totul perfect. Ma intrebati cum pot ei garanta o banda dinamica shared? simplu :D
Scadeau un 32*8 sau 32*16 si dadeau ce ramane banda maxima... si atunci faceau ca rds si se laudau ca au banda garantata... dar asta e... cei cinstiti mor in romania :D

#25
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
.. o alta afacere tipic romaneasca :) Tu cumperi megabit-ul de internet cu x dolari si il vinzi cu x/4 si mai vrei ca lumea sa te si creada ca merge bine.

#26
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004

Quote

. o alta afacere tipic romaneasca smile.gif Tu cumperi megabit-ul de internet cu x dolari si il vinzi cu x/4 si mai vrei ca lumea sa te si creada ca merge bine.

S-avem pardon, in mare, valoarea incasata pe un megabit ar fi de 1580 Euro. Avand in vedere reteaua de transport a romtelecomului, si costurile la stm-1 dincolo, profitul e undeva la 500 % :D (calcul aproximativ)

#27
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
eh, trebuia sa desfaci tu firul in patru :) Eu ma refeream la ce scrie in oferta cu litere mari. :D

#28
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003
Am vorbit azi cu un agent RTL si mi-a confirmat ca nu se garanteaza nici o valoare minima (se garanteaza doar neintreruperea serviciului :D ). Suparator e si faptul ca pentru fiecare intrebare care nu-si gaseste raspuns pe foaia lor cu oferta generala trebuie sa astepti cel putin o ora pana intreaba mai departe la tehnic. I-am intrebat daca se imparte banda cu altcineva si nu a stiut sa-mi spuna. (probabil peste o ora ma suna din nou  :D ) I-am rugat sa-mi spuna la cine a mai instalat sa pot sa sun si sa vad daca-i multumit, dar n-a fost de acord sa-mi zica. Asadar: si-a instalat cineva? Cum merge?

#29
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
miine ma duc la romtelecom mangalia sa vedem dak au si aici serviciul asta....desi nu cred,k ar fi vuit tot orasul....

#30
wallin

wallin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 08.10.2004
Ecouri despre ADSL-ul de la Romtelecom puteti afla aici http://www.okazii.ro...-doar-euro.html
Pot sa zic ca e o conexiune  pe care am testat-o.
Tine bine si neintrerupt, stream-urile video de 300-400 kbps prezente pe SOUTHcast TV din Winamp.  poti vedea ff bine streamuri-le cu anime sau  de aici
Ping catre yahoo.com  - 110-150ms. Ping in Quake3 pe servere din Germania, Polonia - 70-100.
Pe dc++, download-ul la useri de la rds, roedu , astral  merge brici... ca au peering  cu ei. download regulat cu >100K.
Traficul  este nelimitat, si nu se face diferenta intre extern si metro, deci aceiasi viteza este si pe una si pe alta.
Oricum  ADSL de 1mb nu-si permite oricine acuma,  asa ca cei ce o sa-si puna o sa beneficieze de toata banda.

#31
jurasic

jurasic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.02.2005
Apropo iata una din ultimele oferte ale firmelor de profil franceze:


ADSL Club Internet à 9.90€  Jusqu’à 20 MEGA ADSL à 9.90€ les 3 premiers mois, puis 14.90€.  http://www.club-internet.fr/



Mai sunt ani buni pana sa ajunga in romania asa ceva, cat despre Romtelecom si oferta lor orice comparatie pare de prisos. Mai ales ca pentru persoane fizice inca n-au oferta si tare mi-e frica de un 256kb/sec la 30 de euro pe luna-asta e o estimare subiectiva de-a mea recunosc dar nu cred ca va fi departe de adevar.

#32
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
ADSL pentru useri home useri.

http://www.clicknet.ro/ro/ce_1.php

35EURO pentru 1024Kbps.

Totoadata serviciul ADSL Express pentru firme ramane 79EURO dar se mareste banda la 2Mbps.

Speedo

Edited by Speedo, 15 July 2005 - 11:14.


#33
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
Progres evident.

#34
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

ZapperBH, on Jul 15 2005, 12:32, said:

Progres evident.

<{POST_SNAPBACK}>


Tot scump.Daca merge ok,e o conexiune misto.

#35
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
Un amic are la firma adsl de la romtelecom si zice ca e foarte multumit :)

#36
padre

padre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.06.2003
Începând de astăzi, clienții noștri rezidențiali pot experimenta noi dimensiuni ale Internetului prin  serviciul ClickNet Express, care oferă conectare nelimitată și de mare viteză la Internet, prin tehnologia ADSL. Utilizatorii ClickNet Express se pot bucura de adevarata experiență a Internetului, putând descărca filme și muzică, urmărind on-line programe de televiziune sau ascultând posturi de radio on-line, jucându-se, schimbând fotografii digitale cu prietenii sau, pur și simplu, discutând cu aceștia. ROMTELECOM oferă toate acestea clienților săi pentru numai 35 Euro pe lună fără TVA. În plus, cei care comandă ClickNet Express până la data de 31 august 2005 beneficiază de oferta promoțională care constă în instalarea gratuită a serviciului. Detaliile cu privire la acest serviciu sunt disponibile la adresa www.clicknet.ro.



Tot începând de astăzi, ROMTELECOM dublează viteza pentru serviciul ADSL Express, de la 1 Mbps la 2 Mbps, oferind tuturor clienților săi oportunitatea de a crește eficiența afacerilor prin utilizarea serviciului nostru. Acest upgrade este oferit gratuit tuturor clienților, prețul lunar pe care aceștia îl plătesc pentru ADSL Express rămânând de 79 Euro pe lună fără TVA. Promoția constând în instalarea gratuită a serviciului rămâne valabilă pentru toți clienții care încheie până la 31 august 2005 un contract de abonament pe un an.  

:coolspeak:  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate