Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

program calcul tigla

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
as dori si eu un asemenea programel. trimite-mi, te rog, pe [email protected] - multumesc anticipat!

#20
takof

takof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 19.03.2010
cat costa programu,cavreau sa imi schimb tot acoperisul(nu fac afaceri cu acest program)e numai pentru uz personal,am inceput sa fac calcule de mana si la un moment dat am dato in bara

#21
constantin1982

constantin1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.06.2010

View Posttakof, on 2nd July 2011, 08:51, said:

cat costa programu,cavreau sa imi schimb tot acoperisul(nu fac afaceri cu acest program)e numai pentru uz personal,am inceput sa fac calcule de mana si la un moment dat am dato in bara

pentru asa ceva poti contacta un agent comercial. sau te duci cu planul acoperisului la un magazin specializat(dedeman..) care vinde tigla. nu te costa nimic sa-ti faca proiectu si o oferta de pret. tu doar trebuie sa stii dimensiunile acoperisului...

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
da te si costa tigla de enspe ori mai mult decit daca o iei de la o firma mititica

#23
constantin1982

constantin1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.06.2010

View PostMosotti, on 3rd July 2011, 22:54, said:

da te si costa tigla de enspe ori mai mult decit daca o iei de la o firma mititica

chiar si firmele mititele ar trebui sa-ti dea o oferta, ar trebui sa aibe un om cu un minim de cunostinte . eu am fost la o firma (dealer Lindab), au venit acasa si au facut proiectu, mi-au dat oferta de pret (tot cu schita) si i-am refuzat frumos. m-am dus la metro ca era o oferta si am luat de acolo... inspirandu-ma din schita

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
atunci ar fi mai scump. deci ai de ales intre a lua de la metro si a plati cacalau sau a lua de la unii altii din boscheti platind mai putin. evident fara "consultanti". daca nu ai bani de aruncat sau ai o afacere prin care cumperi multe tigle, tre sa fii cretin sa lucrezi cu metro dpdv al pretului. pina la urma si aia au ceva program, nu-i vad calculind cu abacu

Edited by Mosotti, 04 July 2011 - 11:46.


#25
constantin1982

constantin1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.06.2010

View PostMosotti, on 4th July 2011, 12:46, said:

atunci ar fi mai scump. deci ai de ales intre a lua de la metro si a plati cacalau sau a lua de la unii altii din boscheti platind mai putin. evident fara "consultanti". daca nu ai bani de aruncat sau ai o afacere prin care cumperi multe tigle, tre sa fii cretin sa lucrezi cu metro dpdv al pretului. pina la urma si aia au ceva program, nu-i vad calculind cu abacu

ce ar fi mai scump? am zis ca am luat de la metro acolo fiind o promotie si era cea mai ieftina tabla din iasi la acea vreme. "consultantii" au fost de la alta firma - dealer lindab care nu au costat nimic. la metro m-au intrebat doar cate coli doresc... nu mi-au facut nici un proiect. Proiectu ti-l face un agent care are habar.

#26
pastravanu_liviu

pastravanu_liviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2012
M-ar interesa si pe mine programul astept un mail la [email protected] mult!

#27
crash1008

crash1008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2012
Exista programe pentru consumatorii directi oferite de comerciantii de tabla tip tigla (tigla metalica), eu unul am facut o mini-aplicatie online pentru un client Calculator tabla, aplicatia o pot modifica si pentru alte tipuri de acoperis.
[email protected].

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate