Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Mama buna si femeie de succes

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
224 replies to this topic

#217
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

shumilica, on Apr 14 2005, 22:12, said:

Ala-n d-ala, tu esti alter ego-ul meu ? cam ne asemanam la parerea despre societate :)
totusi nu cred in armonie totala dintre doua persoane, cred in compromis ! si la el ma rog ! :P

trotineta & ala-n d-ala, de ce, amandoi, la semnatura, aveti citate din biblie ?  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


compromisul tot o forma de competitie este ...cedeaza unu castiga altul
in armonie castiga amandoi ... win-win situation ! bingo


referitor la citatele din biblie ...cine stie poate e un semn ... :D

Edited by Alan`dala, 14 April 2005 - 22:20.


#218
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Alan`dala, on Apr 14 2005, 23:09, said:

io n-am vazut pina acum doo flori sa fie in competitie . sau doo animale ... dej daca tu

<{POST_SNAPBACK}>

Ai dreptate. Nici eu n-am vazut 2 masculi batindu-se pentru o femela sau pentru suprematie in trib. N-am vazut gheparzi vinind antilope. N-am vazut lei luptindu-se cu gheparzi pentru antilopa vinata si asa mai departe. Ai perfecta drepatete. In natura exista o armonie perfecta.
Noapte buna.

#219
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ala-n d-ala, de unde pana unde compromisul inseamna ca unul pierde si altul castiga ?ba chiar asta inseamna, ca fiecare lasa de la el si astfel castigam amandoi !
armonia, este o idee destul de extremista ( inspre bine ) si avand ca scop armonia, cred eu, o sa suferi, e un standard mult prea ridicat pentru mediocricitatea societatii !

#220
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

mufa, on Apr 14 2005, 22:19, said:

Ai dreptate. Nici eu n-am vazut 2 masculi batindu-se pentru o femela sau pentru suprematie in trib. N-am vazut gheparzi vinind antilope. N-am vazut lei luptindu-se cu gheparzi pentru antilopa vinata si asa mai departe. Ai perfecta drepatete. In natura exista o armonie perfecta.
Noapte buna.

<{POST_SNAPBACK}>

mufa scumpule ...aia nu e competitie ... open your eyes ... competitia implica ego ... ma indoiesc ca cel mai dejtept leu a auzit de asa ceva.  :P

noapte buna si tie

#221
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005

Ana_Karr, on Apr 14 2005, 20:52, said:

Trotineta vorbesti din punctul  de vedere al unei femei care isi accepta situatia. Femeie care vrea sa traiasca in umbra barbatului.

<{POST_SNAPBACK}>



Ana_Karr, on Apr 14 2005, 21:28, said:

... si astea fiind zise ...
   Sincer nu prea cred in ce am aberat si eu si voi, am facut-o mai mult din plictiseala. Nu stiu unde s-au contopit granitele intre aberatii si viata reala . Ce stiu este , ca stau "drepti" in fata prietenului, si nu-mi permit asemenea aberatii cu el. E prea serios si nu are timp de basme , e ocupat cu munca . In schimb va respect parerile, mai ales ca unii dintre voi vorbesc din experienta , si cu multa seriozitate .
   Mai departe de licenta din vara , habar nu am cum va fi viitorul meu si ce voi face . Habar nu am ce o sa fac ora urmatoare, de unde sa stiu ce fel de mama voi fi , sau daca va fi mai important pt mine sa pun plombe (desi eu visez la implante si alte minuni) sau sa-mi cresc copiii .
   Ce-i adevarat am o teama in mine, ca se va duce de rapa tot sacrificiul si chinul meu de 6 ani ... Dar Dumnezeu stie cum va fi !?!
   Imi cer scuze fata de cei pe care i-am contrazis cu inversunare. Uneori sunt capoasa , dar nu o fac cu rautate , nici nu stiu de ce o fac (poate zodia) .
     :cheers:

<{POST_SNAPBACK}>


Ana, vorbesc ca o femeie care isi accepta situatia. Si de ce sa nu o fac, daca sunt fericita? Nu traiesc in umbra barbatului, traiesc langa el. Intamplator, mi-am ales aceeasi meserie ca si tine. Dar nu imi fac nici o problema ca nu am sa ma descurc la fel de bine si in meserie si in familie.

Tarziu ne-ai spus ca, de fapt, tu nici nu crezi ce ai scris, ai facut-o doar din plictiseala. Si chiar ma intrebam de ce o faci pe Softpedia si nu aici http://www.imed.ro/f...opic.php?t=2387.
Acum am realizat: acolo nu ti-ar fi permis nimeni, mai degraba nu ti-ai fi permis tu.
Oricum, eu una ma bucur ca am contribuit la alungarea plictiselii tale.

Bafta la rezi, daca crezi ca iti ajuta!

#222
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

shumilica, on Apr 14 2005, 22:19, said:

ala-n d-ala, de unde pana unde compromisul inseamna ca unul pierde si altul castiga ?ba chiar asta inseamna, ca fiecare lasa de la el si astfel castigam amandoi !
armonia, este o idee destul de extremista ( inspre bine ) si avand ca scop armonia, cred eu, o sa suferi, e un standard mult prea ridicat pentru mediocricitatea societatii !

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca mai este cel putin o persoana pe lume care este de acord cu asta ... :)
asa ca num fac probleme ...dar ai dreptate putsini stiu de asta si mai putini intzeleg

si nu e deloc extremist ...este doar firesc :)

#223
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cand vorbesti din suflet, din dorinta sufleteasca de a te simti bine, nimic nu mai e firesc in aceasta societate! sunt mult mai multe persoane decat crezi tu cu aceasta idee, dar toate pana in 14 ani ( maaaxim )  :)

#224
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Alan`dala, on Apr 14 2005, 23:23, said:

mufa scumpule ...aia nu e competitie ... open your eyes ... competitia implica ego ... ma indoiesc ca cel mai dejtept leu a auzit de asa ceva.  :P

noapte buna si tie

<{POST_SNAPBACK}>

E competitie. Naturala, fireasca. E lupta pentru putere, pentru hranda, pentru femela. Constientizata sau nu, tot competitie ramine.

Buna dimineata

#225
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
pana la un loc e competitie, ce ati vazut voi doi soti sa fie in competitie?
sau o mama in competitie cu fiica ei?
Alan`dala  :kisstogether:  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate