Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Mama buna si femeie de succes

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
224 replies to this topic

#199
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ana, imi pare rau ca esti plictisita... :P
ia fa un copil, sa vezi ce ocupata o sa fii...

#200
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Shumi , nu pot distruge 6 ani grei tocmai acum. Dupa vreun an de rezidentiat daca toate merg bine , poate ma gandesc la asta . Si daca voi avea siguranata si minimul pe care-l pot oferi unui copil . Dar macar sa termin ce am inceput . Ca daca nu vroiam sa fac nimic in viata in afara de copii, ii faceam demult, si eram si mama tanara ...  dar la mine a fost alegerea facuta inca de cand am intrat in facultatea asta . Si am facut alegerea asta, pt ca vreau mai mult de la viata.

#201
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cum ar fii? lauda societatii ? sentimentul de indeplinire in orgoliu ?
da tu exemple de la tine.. ce vrei sa simti, ca sa ai "mai multe de la viata" ?

#202
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Pe langa a te f__e si a naste copii, lucru pe care orice proasta de 15 ani il poate face (cum se mai si intampla), vreau sa fiu un dr bun si  sa ajut oamenii (pt ca in ziua de azi faci facultatea asta doar din pasiune, nu pt bani -2.700.000 lei pe luna ca rezident , nu-s bani) . Asta inseamna mai mult de la viata . In afara de lucrurile pe care orice femeie le poate face , vreau sa fac mai mult si sa obtin mai mult .

#203
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Well, macar ai dovedit ca ai un tel si vointa in ceea ce vrei sa faci!
Asa sa-ti ajute D-zeu!

BiR

#204
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
mama ce religiosi suntem, asa sa fiti in voia Domnului...  
Ana, din toate posturile tale, nu a reiesit deloc ca acest job il faci din altruism... !

#205
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

Ana_Karr, on Apr 14 2005, 22:09, said:

Shumi , nu pot distruge 6 ani grei tocmai acum. Dupa vreun an de rezidentiat daca toate merg bine , poate ma gandesc la asta

<{POST_SNAPBACK}>

Iarta-ma ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, dar mai nou examenul de rezidentiat e floare la ureche de ai atit de mult timp de pierdut pe forumuri ?

#206
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005

Bitch_in_Red, on Apr 14 2005, 20:54, said:

@troti: eu raman gravida numai cand vad avatarul ala obositor; sper ca nu ti-ai propus ca acest forum sa devina un al 2-lea The Ring!?

<{POST_SNAPBACK}>


Avatar already changed. Daca, totusi, s-a intamplat, ti-l botez  :D

#207
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

Ana_Karr, on Apr 14 2005, 22:19, said:

Pe langa a te f__e si a naste copii, lucru pe care orice proasta de 15 ani il poate face (cum se mai si intampla), vreau sa fiu un dr bun si  sa ajut oamenii (pt ca in ziua de azi faci facultatea asta doar din pasiune, nu pt bani -2.700.000 lei pe luna ca rezident , nu-s bani) . Asta inseamna mai mult de la viata . In afara de lucrurile pe care orice femeie le poate face , vreau sa fac mai mult si sa obtin mai mult .

<{POST_SNAPBACK}>


Eu nu stiu ce ai patit, dar dupa modul in care te exprimi si pui intrebarile cred ca ai suferit niste traume ceva legat de povestile astea...  :naughty:
In realitate, nici macar nu e vorba de o problema in legatura cu "mama buna" si "femeie de succes"... sunt o multime de femei care reusesc sa aiba si cariera de succes si sa fie si mame bune, fara sa isi faca prea multe probleme... lucrurile merg de la sine... la tine, mai degraba, problema ar fi probabil sa-ti gasesti partenerul potrivit, care sa gandeasca la fel ca tine... parerea mea.

#208
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

trotineta, on Apr 14 2005, 22:41, said:

Avatar already changed. Daca, totusi, s-a intamplat, ti-l botez  :D

<{POST_SNAPBACK}>


offtopic: De ce le place unora sa-si schimbe avatarul de 3 ori pe zi precum ciorapii?
De ce le place unora sa dea citate din biblie?

#209
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
daca nu isi pot schimba naravul, macar avatarul

srry for this great offtopic :))

Edited by shumilica, 14 April 2005 - 21:48.


#210
trotineta

trotineta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 03.02.2005

mufa, on Apr 14 2005, 22:45, said:

offtopic: De ce le place unora sa-si schimbe avatarul de 3 ori pe zi precum ciorapii?
De ce le place unora sa dea citate din biblie?

<{POST_SNAPBACK}>



Poate afli pe google

#211
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

mufa, on Apr 14 2005, 21:45, said:

offtopic: De ce le place unora sa-si schimbe avatarul de 3 ori pe zi precum ciorapii?
De ce le place unora sa dea citate din biblie?

<{POST_SNAPBACK}>


de ce nu-ti place sa le citesti ?

#212
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Bitch_in_Red   multumesc baby !
mufa de unde stii tu cat invat eu ? Sunt din aia geniali (ca mine :D ) care nu trebuie sa invete 2 ani inainte de un examen. Pt un examen normal , 2 nopti imi ajung. Pt unul f greu, o saptamana, 4-5 ore pe zi. Pt rezidentiat, 3 luni in vara sunt suficient. Asta ca sa stii cum stau de am timp de pierdut pe-aici.

#213
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

Alan`dala, on Apr 14 2005, 22:57, said:

de ce nu-ti place sa le citesti ?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu

Ana_Karr, on Apr 14 2005, 23:04, said:

mufa de unde stii tu cat invat eu ? Sunt din aia geniali (ca mine :D ) care nu trebuie sa invete 2 ani inainte de un examen. Pt un examen normal , 2 nopti imi ajung. Pt unul f greu, o saptamana, 4-5 ore pe zi. Pt rezidentiat, 3 luni in vara sunt suficient. Asta ca sa stii cum stau de am timp de pierdut pe-aici.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu, tocmai de asta te-am intrebat.
Ei, daca esti atit de geniala, iti urez bafta! Sau o geniala nu are nevoie de bafta ?  :console:

#214
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005

Ana_Karr, on Apr 14 2005, 19:52, said:

Trotineta vorbesti din punctul  de vedere al unei femei care isi accepta situatia. Femeie care vrea sa traiasca in umbra barbatului.

<{POST_SNAPBACK}>


iar nu intzelegi pina nu o sa intzelegi ... fii atenta ca bag filozofie la greu:

mi se pare ca tu nu intzelegi atat de simplul principiu al armoniei .... armonia este o chestie naturala, fireasca ...o gasesti oriunde te uiti in natura . unde exista armonie nu exista competitie ...competitia ( sau cariera ) daca-ti place mai mult e  o inventie a societatii ... io n-am vazut pina acum doo flori sa fie in competitie . sau doo animale ... dej daca tu consideri viata si iubirea o competie continua atunci ma rog pentru tine si-ti plang de mila ... si poti sa incepi sa faci si tu acelasi lucru ...  

si acum intreaba-te : vrei sa fii om sau produs al societatii ?...

doh ....iar plec ... ca iar imi vine sa scot perle din mine ...

hehehe

#215
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
Ala-n d-ala, tu esti alter ego-ul meu ? cam ne asemanam la parerea despre societate :)
totusi nu cred in armonie totala dintre doua persoane, cred in compromis ! si la el ma rog ! :P

trotineta & ala-n d-ala, de ce, amandoi, la semnatura, aveti citate din biblie ?  :w00t:

Edited by shumilica, 14 April 2005 - 22:13.


#216
Alan`dala

Alan`dala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 12.04.2005
@mufa .... n-ai ce sa faci , tre sa ma suporti ! suporti?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate