Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 

Riscurile sporturilor martiale si prejudecatile circulate

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 teo15, on 3rd October 2009, 13:37, said:

Cum sa ii provoci un atac de cord fara contact?Eu am vazut intr-un film cu ninja pe una care iti rupea oasele doar cu privirea,dar era doar un FILM.

Eu glumeam doar, chestia asta a postat-o Shiva. Oricum e o chestie pe care si daca ar fi adevarata nu poti sa o demonstrezi real, ca il omori pe ala.

#20
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 shiva, on 24th September 2009, 11:11, said:


Eu cred ca e vrajeala. Facatura. Prea cadeau astia ca popicele in jurul lui. Aproape fara contact cu mosul. Cred ca e o vrajeala, regizata de cei care au filmat.  :)

Edited by BlueSky2009, 03 October 2009 - 13:00.


#21
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 stefan_bjj, on 24th September 2009, 14:28, said:

Asta ti-o spune un om care a facut 10 ani de aikido. Deci nu poti sa spui ca nu am habar.

Eu am avut nevoie doar de 3 ani de aikido ca sa imi dau seama ca in cea mai mare parte e abureala si sa renunt.
Ce naiba ti-a luat atit de mult tie?

#22
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 armain, on 3rd October 2009, 13:58, said:

Eu am avut nevoie doar de 3 ani de aikido ca sa imi dau seama ca in cea mai mare parte e abureala si sa renunt.
Ce naiba ti-a luat atit de mult tie?
probabil il impingeau parintii de la spate.Sau poate ca vroia sa practice o arta martiala interna despre care tu ai zis ca sunt bune.

#23
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 BlueSky2009, on 3rd October 2009, 13:58, said:

Eu cred ca e vrajeala. Facatura. Prea cadeau astia ca popicele in jurul lui. Aproape fara contact cu mosul. Cred ca e o vrajeala, regizata de cei care au filmat.  :)

Posibil sa fie si facatura.
Insa iti pot arata pe tine insuti cam despre ce e vorba cu energia asta, daca vrei.

 teo15, on 3rd October 2009, 14:01, said:

probabil il impingeau parintii de la spate.Sau poate ca vroia sa practice o arta martiala interna despre care tu ai zis ca sunt bune.

:lol:

Sint bune, dar putini le mai fac asa cum trebuie.

#24
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 BlueSky2009, on 3rd October 2009, 13:58, said:

Eu cred ca e vrajeala. Facatura. Prea cadeau astia ca popicele in jurul lui. Aproape fara contact cu mosul. Cred ca e o vrajeala, regizata de cei care au filmat.  :)
Asa cred si eu.Mosu intindea mana aia intrau in ea si cadeau.

#25
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 teo15, on 3rd October 2009, 14:07, said:

Asa cred si eu.Mosu intindea mana aia intrau in ea si cadeau.

Poate avea mosu' ceva bani in mina si aia se aruncau dupa bani ca nemincatii. :lol:

#26
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 armain, on 3rd October 2009, 14:12, said:

Poate avea mosu' ceva bani in mina si aia se aruncau dupa bani ca nemincatii. :lol:
S-ar putea sa ai dreptate.Oricum aia nici nici nu atacau.

#27
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 teo15, on 3rd October 2009, 14:14, said:

S-ar putea sa ai dreptate.Oricum aia nici nici nu atacau.

Exact. De-asta-mi pare ciudat.

#28
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 BlueSky2009, on 3rd October 2009, 14:17, said:

Exact. De-asta-mi pare ciudat.
Ca de obicei maestrul trebuie sa fie invincibil.Doar il apucau de haine, el ii atingea si ei cadeau.

#29
stefan_JJ

stefan_JJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 04.10.2009
Eu nu stiu de ce intra aici oameni care fac aikido, taichi sau ninjutsu. Titlul este"Fight Club", adik cu referinta clara la lupta si tot ceea ce presupune ea. Ori in stilurile astea nu exista lupta.

#30
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 stefan_JJ, on 4th October 2009, 22:07, said:

Eu nu stiu de ce intra aici oameni care fac aikido, taichi sau ninjutsu. Titlul este"Fight Club", adik cu referinta clara la lupta si tot ceea ce presupune ea. Ori in stilurile astea nu exista lupta.
Sunt curiosi.Oricum daca le zici asta ei vor zice ca astia din ring au reguli si ca ce fac ei e super eficient.

#31
armain

armain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 10.09.2009

 stefan_JJ, on 4th October 2009, 22:07, said:

Eu nu stiu de ce intra aici oameni care fac aikido, taichi sau ninjutsu. Titlul este"Fight Club", adik cu referinta clara la lupta si tot ceea ce presupune ea. Ori in stilurile astea nu exista lupta.

Am inteles ca ti-ai pierdut vreo 10 ani cu aikido (mie mi-au trebuit doar 3 ani sa ma prind ca e abureala), asa ca te cred cind spui ca in aikido nu exista lupta. Dar daca ai facut si 10 ani de taiji si 10 ani de ninjutsu, atunci de miine sint elevul tau. Ca presupun ca vorbesti din experienta proprie.

#32
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 armain, on 5th October 2009, 16:30, said:

Am inteles ca ti-ai pierdut vreo 10 ani cu aikido (mie mi-au trebuit doar 3 ani sa ma prind ca e abureala), asa ca te cred cind spui ca in aikido nu exista lupta. Dar daca ai facut si 10 ani de taiji si 10 ani de ninjutsu, atunci de miine sint elevul tau. Ca presupun ca vorbesti din experienta proprie.
il confunzi pe stefan bjj cu stefan JJ.Oricum eu stiu ca ninja luptau cu arme nu cu mainile goale si foloseau tot felul de otravuri.Asta imi aminteste de o discutie care se numea ''ninjutsu sau muay thai''.Mi-a placut cand a zis unu ca Stuparu bate un kickboxer.Asta m-a facut sa rad.Imi amintesc ca practicantii de ninjutsu ziceau ca ei sunt in stare sa se apere de cutite si sabii.

#33
stefan_JJ

stefan_JJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 04.10.2009
stefan_bjj si stefan_JJ e posibil sa fie una si aceeasi persoana  :P
In timpul celor 10 ani de aikido, am trait si experienta artelor martiale interne chinezesti si a ninjutsu-lui.
Toate fac parte din categoria bullshit-do, vis-a-vis de lupta. Sunt la fel. Nu zic ca sunt laturi ale acestora care nu sunt bune, insa cei care le practicati, va rog nu mai dati sfaturi referitoare la lupta.
In legatura cu aikido, el este prost inteles in primul rand. Provine din aiki-jujutsu, iar atacurile sunt pe unghiuri, denotand o metoda impotriva unui adversar inarmat.  Pe vremuri se lupta cu armura si era posibil sa prinzi arma unui adversar.
Din pacate neexperimentand o arta martiala sau un sport martial (personal eu nu vad diferenta, ea facandu-se doar intr-o situatie reala sau o competitie), cei care fac astfel de avioane, se incumeta sa dea sfaturi legate de lupta.
Lasati placutele cu "TAKE ME" pentru extraterestri.

#34
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 stefan_JJ, on 5th October 2009, 18:27, said:

stefan_bjj si stefan_JJ e posibil sa fie una si aceeasi persoana  :P
In timpul celor 10 ani de aikido, am trait si experienta artelor martiale interne chinezesti si a ninjutsu-lui.
Toate fac parte din categoria bullshit-do, vis-a-vis de lupta. Sunt la fel. Nu zic ca sunt laturi ale acestora care nu sunt bune, insa cei care le practicati, va rog nu mai dati sfaturi referitoare la lupta.
In legatura cu aikido, el este prost inteles in primul rand. Provine din aiki-jujutsu, iar atacurile sunt pe unghiuri, denotand o metoda impotriva unui adversar inarmat.  Pe vremuri se lupta cu armura si era posibil sa prinzi arma unui adversar.
Din pacate neexperimentand o arta martiala sau un sport martial (personal eu nu vad diferenta, ea facandu-se doar intr-o situatie reala sau o competitie), cei care fac astfel de avioane, se incumeta sa dea sfaturi legate de lupta.
Lasati placutele cu "TAKE ME" pentru extraterestri.
N-am stiut.Imi amintesc de cineva care posta aici si zicea ca in 5 ani de ninjutsu o sa fie un luptator fantastic.De ce ti-ai facut alt cont?

#35
stefan_JJ

stefan_JJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 04.10.2009
Nu am fost cuminte

#36
tudor_bjj

tudor_bjj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 01.05.2007
Mama, 2009 aproape de 2010 si avem: lumanari stinse de la distanta (Satana?), decese fara contact (de la indigestie?), arte martiale interne (oximoron mai interesant n-am vazut) etc. Apropo, a aparut unu' cu o roba care face minuni si cica e trimisul lui Dumnezeu.
P.S. - "vant" nu este egal cu "valuri" bune de surfing. Poa' sa bata vantu' cu 200 km/h si sa ai o mare (sau un ocean) doar agitat. Am auzit de la niste surferi care faceau la mal, intr-o zi insorita, dar stateau mult pe internet.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate