Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Angels & Demons [Ingeri si Demoni] (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postcrank_, on 21st June 2009, 23:50, said:

De acord. Te tin sub suspans si presiune. Filmele nu.

pai normal ca daca ai citit cartea si stii exact ce se intampla nu prea te mai poate tine in suspans filmul. mie mi-a placut, au respectat destul de fidel cartea (mai putin sfarsitul, dar nu pot spune ca m-a afectat prea mult) si a fost fain ca s-au concentrat mai mult pe partea politista a romanului decat pe cea religioso-conspirationista. din punctul meu de vedere si codul si ingeri si demoni sunt foarte misto ca romane politiste, iar filmul a reflectat destul de bine aspectul asta. mult mai ok decat codul lui davinci, care a facut exact opusul, sacrificand o actiune potential intersanta pentru a face loc supozitiilor lui dan brown.

#20
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Bunicel,dar nu iesit din comun.

#21
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Parerea mea...
Citez: "filmul are cam de toate, e tensionat, suspans."
Sunt multe faze interesante, cum ar fi fazele de dupa scena cu elicopterul, cand Robert si Vittoria descopera "ceva".
Plus ca, iarasi vorba cuiva, asta e o carte buna pentru generatia "teflon" (a se citi generatia de care nu se prinde nimic :) ).
Codul lui Da Vinci: am citit doar cartea. Filmul nu l-am vizionat. Vroiam neaparat sa-l vad la cinema, da n-am avut ocazia si m-am suparat foarte tare. :D
Aveam ocazia sa citesc si Ingeri si Demoni. Probabil am fost prea puturos ca s-o incep.
Dar asta e primul lucru pe care-l fac dupa ce termin cu bacu. :D

Referitor la ce spunea bubu30, in postul 4: pe mine m-a pus pe ganduri in masura in care am realizat ca ar trebui sa mai citesc cate ceva despre numerologie, simbolism, iluminati etc.
Filmul mi se pare "inspirant" (un cuvant mai bun n-am gasit) pentru ca daca vrei sa mai afli una alta, te pui sa te documentezi. Si chiar ai despre ce sa te documentezi... :)

#22
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
bunicel,finalul cam slabut.7 din 10.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate