Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Pro Evolution Soccer 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
307 replies to this topic

#73
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Nuuuuuuuuuuu :death:.
Daca e asa distractiv joaca 2008-ul (il am si eu in PC, chiar ca de fun mai merge un match, dar nu mai mult), dar eu vreau sa vad realism de data asta, nu cum in 3 secunde fug jumate de teren :lol:.
2008-ul era intr-adevar distractiv ca aveai mult mai multe ocazii de poarta si era mai rapid, dar am revenit la 2009-le fara patch-uri si am ramas uimit de cat de rapid e jocul defapt (patch-ul GamingAccess incetineste viteza jocului si-l face MULT mai plictisitor, stiati banuiesc).
2008-ul a fost considerat cel mai slab din serie, nu mi s-a parut asa slab dar in fine ...

Edited by Merdiso, 18 July 2009 - 09:46.


#74
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Ok,joaca tu in "realism" ,90% din meciuri jocurile nu au mai mult de 2 goluri.2008 nu era prea arcade,nu fugeau jucatorii asa tare,era perfect.Acum,stai jumate de ora sa iti alegi tactica&shit,apoi dai un gol in min.50 dupa o pasa gresita a adversarului.In min 55 cel mai bun jucator al adversarului dribleaza 5 jucatori de ai tai de zici ca esti intr-un trailer si iti executa portarul.Te enervezi,dai full attack si la final e 5-1 pentru oponent,ca nu ti-ai mai pastrat jucatori in aparare.Scenariul e valabil pentru o finala de CL dintre 2 dintre cele mai bune echipe din lume in PES.Ah,da,am uitat de zmeii Superman din poarta,intr-un meci am dat 3 suturi care veneau direct in vinclu si niste portarul de Serie A(nu Buffon,nu) a scos totul.

Unde a fost considerat 2008 cel mai slab din serie?In topul FIFA :lol: ?
Si chiar daca a spus IGN sau GameSpot asta,pe mine nu prea ma intereseaza.
Eu inca sper sa il faca ca 2008,gazonul era prea deschis,dar tot era mai bine.2008-ul m-a tinut(adica l-am jucat) 3 luni,2009 nici 2 saptamani,cu toate ca 2009 are CL si 2 echipe romanesti(who cares,sunt dinamovist :P)

Edited by mattbaker, 18 July 2009 - 21:44.


#75
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
@ mattbaker

Da, asa-i la PES 2009. Si e enervant, dar tot il prefer in defavoarea fifa. Oricum, la 2010 o sa fie cam la fel de "lent" ca 2008. Ceea ce e perfect, plus ca nu mai poti dribla toata apararea adversa ca acum.

PS: portarul era cumva Dida? sau Julio Cesar? :lol:

Edited by Dante_Sparda, 19 July 2009 - 02:28.


#76
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Dida era,si el in realitate nu mai e ce era odata.

#77
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Uneori gafeaza de zici ca atunci invata sa apere. Uneori..si cel mai des, e mai tare decat Chuck Norris. :lol: Unul din prieteni ce juca contra mea, cand facea Dida parade imposibile, zicea: "fi-ti-ar Dida!" .. de cele mai multe ori continuand cu injurii grave :lol:.

#78
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Problema ca Dida nu e un portar asa e bun.Adica eu consider ca unii portari din campionatul nostru pot fi mai buni decat el,daca nu cumva sunt deja mai buni(vezi Lobont).Daca era Cech poate mai intelegeam,desi nici el nu le scoate din vinclu.

#79
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Dida a fost si va fi mereu un "Carlos" al Milanului. :lol: Prestatia lui in PES 2008 si 2009 o consider un bug, asa cum e si cu Julio Cesar de la Inter.

#80
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 25.02.2009
poi la lovituri libere mi se pare normal sa nu 'baji' mingea in poarta la fiecare lovitura libera ca la Fifa.tre sa te antrenezi la Pes ca sa fii un executant bun.Ca in realitate  nu?
PES Rullz

#81
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
Eu consider loviturile libere mai grele in fifa.

#82
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
In PES se bat greu loviturile libere. Mai ales la inceput, te chinui rau de tot. Dar si cand prinzi una, satisfactia ta e mult mai mare; nu cum era odata la fifa (acum nu stiu cum e), lovitura libera din orice pozitie = gol. La PES nu iti iese mereu.

#83
DmnY

DmnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.06.2008
La Fifa inca e la fel de usor, doar ca au bagat posibilitatea (tampita, dupa parerea mea) sa iti poti deplasa portarul pe linie. Practic, nu poti da gol daca joci online, pentru ca unde te uiti tu isi muta si adversarul portarul.

La PES am o satisfactie imensa cand reusesc sa dau un gol din lovitura libera.

#84
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
Asta ziceam....Portarii la pes 2009 stau in pozitii din care stiu sa dau gol.Dar la fifa cand misca ala portarul(ceea ce cred ca e ok...tre sa fii capabil sa controlezi fiecare jucator).Mor de stres la pes cand stiu sigur ca bate unu(chiar si calculatoru) pe un colt si nu pot sa o scot cu portaru oricat de bun ar fi el.

si in legatura cu faza cu portarul pe linia portii nu e chiar ok sa vada adversarul unde te uiti tu.De exemplu cand joci impotriva calculatorului(din cate imi amintesc,n-am mai jucat fifa de mult timp) nu iti arata unde da cum e la pes.

Edited by maimu_21, 28 July 2009 - 14:34.


#85
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

 DmnY, on 26th July 2009, 16:31, said:

La Fifa inca e la fel de usor, doar ca au bagat posibilitatea (tampita, dupa parerea mea) sa iti poti deplasa portarul pe linie. Practic, nu poti da gol daca joci online, pentru ca unde te uiti tu isi muta si adversarul portarul.

La PES am o satisfactie imensa cand reusesc sa dau un gol din lovitura libera.
e mult mai greu in fifa 09 sa dai goluri decat celelalte (08 07 06) ...

Edited by iulian_g, 28 July 2009 - 16:46.


#86
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

 iulian_g, on 28th July 2009, 17:46, said:

e mult mai greu in fifa 09 sa dai goluri decat celelalte (08 07 06) ...

O fi greu pentru tine... La mine e o obisnuinta sa dau 4-5 golazzo/meci! :rolleyes:

#87
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Jucati cate 5 ore pe zi de visati meciurile și noaptea si apoi va plangeti pe forum ca e prea usor FIFA :lol:
Nu ma refer la persoana de mai sus.

#88
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p-2iIXN4x_o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cica e 50% build.
Oricum, pana acuma e same shit.  :thumbdown:

Edited by gabimada, 12 August 2009 - 10:28.


#89
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
mada, esti baut ? Nu e same-sh*t, are cateva animatii care nu le vezi in niciun joc de fotbal pana acum.
Uita-te la Messi cand suteaza, in FIFA NG animatia aia e un vis.
Alta chestie, mingea sare complet altfel, si parca acum se schimba situatia, FIFA NG e joc de ping-pong si PES NG e FIFA NG la fizica mingii.
Cred ca ai vazut ce "faina" e simularea in FIFA 10 NG in trailer-ul ala USA vs Mexico, cand mingea circula ca la FIFA PC (pasa-pasa-centrare-sut :death:).
Grafica e peste FIFA NG, si ... tactica e imbatabila, FIFA nefiind simulator cred ca nici peste 3 ani nu va contine tactici de genul asta, mai ales FIFA PC daca nu va fi NG :death:.
Normal, una peste alta gameplay-ul seamana cu 2009 pana acum, e build-ul de 50%, dar si in filmul asta se simte feeling-ul de PES 6, ceea ce-i foarte bine.
Si pe mine ma enerveaza animatiile actuale (sper sa vad altceva la GamesCon), dar daca chiar e 50% build jocul asta va fi un succes.

Edited by Merdiso, 12 August 2009 - 20:56.


#90
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Bine... poate am exagerat cu "same shit" dar ma supara faptul ca n-am vazut schimbari radicale in ceea ce priveste animatiile. Sper sa vad altceva la GamesCon.

Edited by gabimada, 12 August 2009 - 22:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate