Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Pro Evolution Soccer 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
307 replies to this topic

#37
daniel_220

daniel_220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 09.01.2009
abia astept 2010 dar si 2009 mie mia placut foarte mult si inca in joc foarte mult :D

#38
Ray2007

Ray2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.07.2007
Salve imi poate spune cineva cum se poate juca PES 2009 pe Hamachi?:D are cineva informatii? multam anticipat:D!

#39
DmnY

DmnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.06.2008

View PostRay2007, on 7th June 2009, 13:13, said:

Salve imi poate spune cineva cum se poate juca PES 2009 pe Hamachi?:D are cineva informatii? multam anticipat:D!
Forumul Softpedia nu incurajeaza pirateria. Daca-l ai original te poti juca fara Hamachi. Exista pe net diferite tool-uri pentru jucat pe net, cauta-le pe Google, ca au instructiuni.

PES 2010 arata foarte promitator, la fel si Fifa. Singura problema raman licentele, insa se rezolva cu patch-uri... din punct de vedere grafic pare sa fie serios imbunatatit, iar gameplay-ul devine de la an la an mai bun (sper sa nu mai alerge asa cocosati :lol:).

Edited by DmnY, 15 June 2009 - 13:27.


#40
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
PES Wants You ! :rolleyes:
Nu ne fac oare o surpriza si ne arata si noua un gameplay-movie, ceva acolo ? :P

Edited by Merdiso, 18 June 2009 - 19:20.


#41
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Se pare ca mai este o zi si o sa se intample ceva....Oare murim? :deadtongue:  :confuzzled:

#42
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Da, murim de curiozitate (cel putin eu). :rolleyes:
Sper sa nu se deschida site-ul si sa vad ca, cuprinde exact cele 4/5 poze cu jocul, trailerul ala cu Messi, cu runul sau incisiv si situatia sa unu versus unu si cu faultul lui Torres in careul lui Liverpool (:death:) si feature-urile deja prezentate, ca in cazul asta mor de nervi :death:.

#43
Gambit_andrei

Gambit_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 17.06.2009

View Postk0r3k7, on 8th April 2009, 13:54, said:

100% o sa fie peste FIFA
clar.. :bouncey:

#44
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pe 22 Iunie vedem cine va fi mai bun (parerea mea).

#45
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostMerdiso, on 18th June 2009, 21:21, said:

Sper sa nu se deschida site-ul si sa vad ca, cuprinde exact cele 4/5 poze cu jocul, trailerul ala cu Messi, cu runul sau incisiv si situatia sa unu versus unu si cu faultul lui Torres in careul lui Liverpool (:death:) si feature-urile deja prezentate, ca in cazul asta mor de nervi :death:.

Mai mult ca sigur asta va fi !  :roflmaofast:

#46
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Si ... si ... si ai avut dreptate :death: !
Ce porcarie, am asteptat atata ca sa vad, POATE inca o poza cu PES 2010 (dati la PES Star), chiar daca aia zici ca-i din 2009.

Edited by Merdiso, 20 June 2009 - 07:41.


#47
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Vor sa ne tine in priza :D la 220 v.
Am ramas placut impresionat dupa ce am citit rubrica Game Info.

#48
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
De ce ? In fiecare an tot zic ca fac si diferentele nu sunt notabile.Insa, nu am criticat niciodata Konami-ul caci macar ei ofera tot ce pot, adica ne ofera si noua, userilor PC varianta de pe console, nu fac ca EA-ul sa scoata rebuturi.
Si Konami-ul putea la fel de bine sa foloseasca engine-ul PES PS2, dar spre fericirea noastra nu fac asta, chiar daca multi spun ca PES-urile noi nu mai reprezinta PES-ul.

#49
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Merdiso pai chiar asta incearca oamenii aia, sa se intoarca la acel simulator nativ, incearca sa renunte la acel pes care numai este pes, ca sa te citez pe tine. Daca citeai cu atentie acel Game info aflai singur, insa cred ca ai fost prea suparat ca nu ai descoperit nici o poza noua.
Si apropo de diferente, eu daca nu auzeam in viata mea de pes si imi dadeai sa joc pes6 dupa aceea pes2008 si in final pes2009 eu puteam sa jur cu mana pe inima ca acele jocuri nu fac parte din aceeasi serie. Diferentele sunt chiar foarte mari, daca nu te-au satisfacut pe tine, asta este alta problema. Eu si in ziua de azi joc zilnic si cu cea mai mare placere pes2009 si nu numai, am si pes6 pe undeva prin comp  ^_^

edit:
Cred ca ar trebuie sa luati masuri impotriva mascariciului de mai sus

Edited by m1nun3, 20 June 2009 - 19:46.


#50
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostMerdiso, on 20th June 2009, 16:11, said:

De ce ? In fiecare an tot zic ca
fac si diferentele nu sunt notabile.Insa, nu am criticat niciodata Konami-ul caci macar ei ofera tot ce pot, adica ne ofera si noua, userilor PC varianta de pe console, nu fac ca EA-ul sa scoata rebuturi.
Si Konami-ul putea la fel de bine sa foloseasca engine-ul PES PS2, dar spre fericirea noastra nu fac asta, chiar daca multi spun ca PES-urile noi nu mai reprezinta PES-ul.


Stai linistit ca si pe console (ps3/x360) FIFA 09 e o mizerie de 2 lei plina de bug-uri. Spun asta din proprie experienta.  :thumbdown:

#51
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Da, dar tot e de 1000 ori mai bun ca PES 2009.
La ce bate PES 2009 pe console FIFA 09 ? Si PES 2009 e bugguit rau de tot (numai stii cum sa aflii bug-urile).
Plus ca, cred ca ai scris postul asta dupa ce ai pierdut meciul in urma unui bug, iti inteleg frustrarea. :console:

View Postm1nun3, on 20th June 2009, 20:44, said:

Diferentele sunt chiar foarte mari, daca nu te-au satisfacut pe tine, asta este alta problema. Eu si in ziua de azi joc zilnic si cu cea mai mare placere pes2009 si nu numai, am si pes6 pe undeva prin comp  ^_^

Mai joci cu cea mai mare placere dupa 9 luni de la lansare ? :death:
Bine, defapt si eu il mai joc zilnic, dar nu il joc cu chiar cea mai mare placere, deja mi-a cam venit greata si de PES.
Daca aveai originalul cred ca nu te satisfacea nici pe tine sa vezi ca este nejucabil in Online si cu vecinul, pe cand FIFA PC, prost cum e merge pur si simplu mirific.
La PES 2008 (am auzit ca 2009-le e si mai lagg-uit online) am jucat cu un alt player din Brasov pe Hamachi si lagul era la el acasa, si la FIFA 09 PC delay-ul este FOARTE mic si cu nemtii.
In plus, suturile la PES 2009 sunt groaznice, chiar daca imi place foarte mult ca la un sut se tine cont si de piciorul jucatorului, pozitia sa si daca este "sacait" de un adversar.
Si sa nu mai continui cu comentariul, interfata, soundtrack-ul, grafica (e ok, dar nu se compara cu cea FIFA NG) s.a.m.d.
Si, PES 6 e o gluma pe langa PES 5.La PES 6 suturile sunt chiar patetice, sunt prea moi, prea lobate, parca sunt cele din FIFA Next-Gen.
La PES 5 suturile sunt gen FIFA doar ca redate intr-un simulator.Sunt puternice (ca in realitate) dar nu merge sistemul pasa-pasa-vinclu de fiecare data.Cu jucatorii slabi cel putin o mai dai si dupa tribune :roflmaofast:.
Si da, am vorbit doar de suturi cand am zis ca PES 5 > PES 6 pentru ca in PES-urile vechi cam asta s-a schimbat.Am jucat si PES 3 si 6 si diferenta nu e foarte mare, dar de fiecare data PES-ul a fost mai bun pentru ca nici FIFA-ul nu s-a schimbat mai deloc :D.

Edited by Merdiso, 21 June 2009 - 18:08.


#52
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostMerdiso, on 21st June 2009, 18:59, said:

Plus ca, cred ca ai scris postul asta dupa ce ai pierdut meciul in urma unui bug, iti inteleg frustrarea. :console:

Da, recunosc, dar problema e ca se intampla cam des. E extrem de enervant. De ce crezi ca a zis David Rutter ca vor repara acel bug in care atacantul e in offside in 90% din cazuri? E EXTERM de frustrant.
Sa nu mai zic de cel mai tampit player switching EVER MADE !  :nonobad:

PS: Acum nu sunt nervos ca azi am castigat toate meciurile online !  :naughty:

#53
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Cel mai tampit ? La PES nu poti sa controlezi decat jucatorii aflati langa minge.
De exemplu, daca este un contraatac pe banda stanga, sunt 2 jucatori de-ai mei langa adversar, si vreau sa-mi pozitionez linia defensiva din CENTRU ca in urma centrarii sa nu rezulte gol jocul imi da switch doar pe jucatorii din banda stanga, iar in centru atacantii isi fac culoar, ala reuseste sa centreze, portarul B*U cum e in PES 2009, scapa mingea in fata si clar, vine golul :death:

#54
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostMerdiso, on 21st June 2009, 21:49, said:

Cel mai tampit ? La PES nu poti sa controlezi decat jucatorii aflati langa minge.
De exemplu, daca este un contraatac pe banda stanga, sunt 2 jucatori de-ai mei langa adversar, si vreau sa-mi pozitionez linia defensiva din CENTRU ca in urma centrarii sa nu rezulte gol jocul imi da switch doar pe jucatorii din banda stanga, iar in centru atacantii isi fac culoar, ala reuseste sa centreze, portarul B*U cum e in PES 2009, scapa mingea in fata si clar, vine golul :death:

Ceva de genu` e si la fifa. Pe mine ma enerveaza la culme.  :deadtongue:
Anyway.. eu raman fan fifa (pe ps3 evident, pe pc pes ruleaza fin deocamdata) dar are unele bug-uri care te scot din sarite si-ti vine sa arunci consola pe geam.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate