Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Se pot citi mailurile Gmail pe wap?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Stie cineva daca e posibil asa ceva?am cautat pe google si n-am gasit nimic interesant.....exista vreo adresa de wap prin care sa-ti poti citi mailul de pe gmail?tks

#2
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
mi-a picat fisa :automatic forward catre o adresa de mail care suporta wap.

totusi,exista vreo adresa de wap,in care sa bagi user/pass si gata-sa poti citi mailul?

Edited by IP-XENTRIC, 20 March 2005 - 12:29.


#3
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Se poate si sa citesti mail-ul direct de pe Gmail ... cu telefonul mobil. Iti trebuie un client de mail pe telefonul mobil si optiunea internet gprs ... ca sa il poti folosi (e vreo 2$ pe luna) si te conectezi la Gmail prin pop3 (sa primesti) si smtp (ca sa trimiti). Trebuie sa aiba telefonul client de mail si sa activezi chestia aia la connex sau orange, si merge doar pe abonament. Treaba este ca tre sa activezi de pe http://www.gmail.com din control pannel-ul contului tau pop3 si smtp ... si dupa aia merge fara probleme.
Suuces

#4
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
tks BorisFlokow.nu m-am gandit la treaba asta..... :peacefingers:

#5
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
asta in cazul in care telefonul suporta protocoalele de securitate ridicate over smtp care le cere gmail :rolleyes: (acele porturi non-standard).

#6
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Gangboy are dreptate ... daca nu poti seta tu porturile in telefon tre sa faci forward la toate mesajele catre o adresa de mail cu pop3 si smtp cu porturi standard ... si sa iei mail-urile de-acolo cu telefonul.

#7
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Eu am avut prin mai anul trecut abonament de 2 $, l-am activat pentru wap, nu pentru asa ceva, si dupa ce l-am activat am setat si connexiunea pentru internet, si am incercat la sa vad daca merge sa citesc mail-urile de pe acasa.ro prin pop3 cu clientul de mail integrat in telefon si surpriza: a mers. In consecinta incercati si cu google mail ca mai mult ca sigur trebuie sa mearga, chiar daca nu merge si smtp-ul nu e o problema pentru ca poate fii folosit si alt smtp. Daca nu merge nici citirea mail-urilor atunci chiar asta este solutia: mail forwaded catre o adresa care suporta acest lucru si telefonul configurat sa arate la sender adresa de pe google, astfel nici nu se observa ca nu ai fii raspuns de pe web.

#8
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
pop3 = internet, nu wap, asa cum vrea initiatorul thread-ului.
Gasisem mai demult un site care permitea citirea gmail prin wap. Mai cauta ;)

#9
moalesipufos

moalesipufos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 05.04.2005
Pana la urma,lamuriti-ma si pe mine se pot citi email-urile de pe gmail prin telefon sau nu,am activat pop3 dar nu am gasit nimic de smtp sau cum se numeste chestia cealalta. :huh:

#10
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
eu redirectionez toate mailurile la yahoo si le citesc de pe telefonul mobil.
yahoo se poate citi de pe telefonul mobil...

Edited by Giza, 05 April 2005 - 14:46.


#11
Giza

Giza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 20.07.2004
url-ul este:
http://wap.oa.yahoo....jDPEoetrRm.GrOV

#12
moalesipufos

moalesipufos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 05.04.2005

Giza, on Apr 5 2005, 16:51, said:

pe yahoo intru usor(am reusit sa redirectionez) si nu am probleme in citirea mesajelor;totusi as fi preferat sa intru direct pe gmail.problema este ca nu pot sa vad ceea ce este atasat la un mesaj.

#13
anarky

anarky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.04.2005
Se poate citi orice cont de e-mail de pe wap.tagtag.com.
Intai iti faci cont gratuit pe www.tagtag.com apoi accesezi de pe wap.
Gratuit, Rapid, POP3, nelimitat :)
Mda.. oricand mai este varianta de pe wap.connex.ro, unde poti sa-ti configurezi contul de e-mail (orice cont care suporta POP3 si SMTP) direct de pe wap ..
Deci.. 2 metode de a citi e-mailurile de pe Gmail direct de pe wap!

Eu asa fac ..

#14
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
IP-EXCENTRIC, daca ai Zapp, mai ai si varianta sa sa accesezi gmail direct prin browser-ul Microsoft Mobile Explorer 3.0 incorporat in telefoanele Zapp.

#15
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Daca telefonul iti suporta aplicatii Java, atunci vezi la adresa: Java E-mail clients
Eu nu am folosit pentru G-mail vreunul, pentru ca nu am cont acolo, da' am folosit si folosesc pentru alte conturi, de exemplu cele oferite de Home.ro
Clientul folosit de mine este: Mail4Me 1.1.3, iar telefonul este un Siemens C60, in ambele retele (Connex si Orange) am activat doar WAP prin GPRS, variantele fara abonament, platesc doar traficul.

Succes!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate