Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ajutor ! Yahoo messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
lucky_strike

lucky_strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.11.2002
Salut, de ceva timp am o problema destul de nashpa: sunt legat la o retea de vreo 60-70 de calculatoare si nu ma pot conecta cu yahoo messenger cu optiunea 'no proxies" cu numai cu "firewall with no proxies". Daca incerc sa ma leg prin no proxies maimutoiul ala zâmbaretz sta tot timpul si asa ramane pana schimb cu a doua optiune.
Problema mai ciudata e ca alte calculatoare din retea (nu stiu cate din ele, dar am vazut destule) se leaga normal, cu prima optiune (no proxies). Problema e din server(linux) sau din calculatorul meu, si care ar fi aceasta? Multzam fain.

#2
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003

lucky_strike, on Mar 18 2005, 00:14, said:

Salut, de ceva timp am o problema destul de nashpa: sunt legat la o retea de vreo 60-70 de calculatoare si nu ma pot conecta cu yahoo messenger cu optiunea 'no proxies" cu numai cu "firewall with no proxies". Daca incerc sa ma leg prin no proxies maimutoiul ala zâmbaretz sta tot timpul si asa ramane pana schimb cu a doua optiune.
Problema mai ciudata e ca alte calculatoare din retea (nu stiu cate din ele, dar am vazut destule) se leaga normal, cu prima optiune (no proxies). Problema e din server(linux) sau din calculatorul meu, si care ar fi aceasta? Multzam fain.

<{POST_SNAPBACK}>

am avut aceiasi problema si eu, si am gasit rezolvarea prin deschiderea unor porturi din server.
Deci mai concret , administratorul tau a toate porturile si nu a dat drumul decat la o parte din ele, vorbeste cu el si explicai problema ta, probabil nu iti merge nici webcamul , nu-i asa? :)

#3
lucky_strike

lucky_strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.11.2002
Daca adminul dadea drumul la o parte din porturi, atunci cum de unele calculatoare intra pe yahoo cu "no proxies" ? In acest caz, logic ar fi ca nici unul din compuri sa nu se poata loga, nu? Mai mult, cei care au si webcam (eu n-am) nu au nici o problema, le functioneaza normal. Deci? Unde e ciudatenia?

#4
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003

lucky_strike, on Mar 18 2005, 22:48, said:

Daca adminul dadea drumul la o parte din porturi, atunci cum de unele calculatoare intra pe yahoo cu "no proxies" ? In acest caz, logic ar fi ca nici unul din compuri sa nu se poata loga, nu? Mai mult, cei care au si webcam (eu n-am) nu au nici o problema, le functioneaza normal. Deci? Unde e ciudatenia?

<{POST_SNAPBACK}>

logic este, dar nu este chiar asa
am spus mai devereme aceiasi problema o aveam si eu, dar totusi la mine nu mergeau nici webcamurile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate