Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Hyper YM - status manager and Y! autoreply system

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
2154 răspunsuri în acest subiect

#2125
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.343
  • Înscris: 02.02.2006

View Postdarkangelbv, on Jan 5 2009, 21:44, said:

Pe versiunea 9.0.0.2034 nu functioneaza programul
Schimba statusurile aflate in lista si cam atat.
Citeste cateva posturi mai sus (2119). Merge foarte bine.

#2126
flavythevip

flavythevip

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 01.01.2009
pe ce site-uri de sharing leai pus ca nu-mi merg :raygun:

#2127
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 11.03.2005

View Postflavythevip, on Jan 16 2009, 07:08, said:

pe ce site-uri de sharing leai pus ca nu-mi merg :raygun:
Site-uri de sharing?! Despre ce vorbesti tu acolo mai exact?

#2128
SPLFFF

SPLFFF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 71
  • Înscris: 04.11.2008
nu merge fake idle-ul deloc pe mess 9. are probleme..

#2129
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 11.03.2005

View PostSPLFFF, on Jan 16 2009, 15:23, said:

nu merge fake idle-ul deloc pe mess 9. are probleme..
Nici nu a mers vreodata. Si nici nu o sa mearga. Si nici nu stiu la ce te ajuta sa ai fake idle in primul rand. Scopul programului e cu totul altul... daca vrei Idle ai doua optiuni la dispozitie: fie nu mai atingi PC-ul si faci o plimbare foarte lunga prin jurul lumii, fie iti cumperi un laptop sau altceva si lasi pe ala deschis un YM cu un cont pe care nu o sa il utilizezi vreodata, creat exclusiv ca sa vada lumea ca esti 'smecher' si scrie pe o iconita amarata ca esti Idle de 3 saptamani...

Grow up!

#2130
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.377
  • Înscris: 16.01.2007
@numedecod sa stii ca este interesant pluginul fake idle. l-am folosit si eu si stiu ca la mine a mers, insa nu mai stiu daca pe 8 sau pe 9. ca sa-ti  zic si in ce situatie il foloseam...vbeam doar cu cei cu care vroiam, fara sa ma mai ascund si/sau fara sa-i supere pe ceilalti ca nu  am chef sa stau la barfa cu  ei...in scopul asta l-am folosit eu.
daca ne iei cu grow up, ar trebui sa nu mai folosim deloc programelu asta, poate nici messu, daca ne-am maturiza cu  totii asa deodata ;)....

#2131
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 380
  • Înscris: 28.08.2008
@ NumeDeCod: In primul rand, felicitari pentru soft, e foarte bun....am Foobar2000 + Y!M 9, si nu merge, practic Hyper I!M citeste melodia in foobar, dar la status pe mess nu o afiseaza, doar imi schimba statusul :|. Solutii ceva? M-am uitat si pe forum dar nu am gasit nimic :-??

#2132
geanner19

geanner19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 28.11.2006
ms fain adriane

#2133
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View PostkNN, on Jan 21 2009, 21:14, said:

@ NumeDeCod: In primul rand, felicitari pentru soft, e foarte bun....am Foobar2000 + Y!M 9, si nu merge, practic Hyper I!M citeste melodia in foobar, dar la status pe mess nu o afiseaza, doar imi schimba statusul :|. Solutii ceva? M-am uitat si pe forum dar nu am gasit nimic :-??
Ceva rezolvari?  :lol:  Am facut ce zicea la postul 2119 dar tot asa face :| no effect :|

#2134
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 11.03.2005

View PostkNN, on Jan 22 2009, 21:13, said:

Ceva rezolvari?  :lol:  Am facut ce zicea la postul 2119 dar tot asa face :| no effect :|
Daca in toolbar in YM apare cum trebuie, si in lista nu, n-ai ce face decat sa te impaci cu situatia. Yahoo filtreaza si baneaza statusurile in functie de continut.

#2135
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.553
  • Înscris: 10.04.2007
La Hyper 2.13 se poate pune cronometru? (Cum?)

Stiu ca la o versiune mai veche se putea. La versiunile mai noi poate nu stiu eu cum.

#2136
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.377
  • Înscris: 16.01.2007
salut!! revin, iarasi cu aceeasi pb. am crezut ca am scapat de pb asta cu schimbarea statusurilor, insa odata ca vs astea mai noi de mess(2136, 2152) nu mai are niciun efect "trucul" ala de la postul 2119  :mellow:
pacat, m-am cam invatat cu el
cum se maniesta la mine de fapt?...la fiecare melodie noua imi schimba statusurile aiurea(dar statusurile pe care le-am folosit in mess), chiar daca in bar-ul din hyperim imi  arata melodia x.
asa se mainfesta pe vista sp1 x64. am sa verific  totusi si pe xp si pe win7, os-uri pe care le am "la dispozitie" si am sa revin cu info

View PostNumeDeCod, on Jan 22 2009, 21:56, said:

Daca in toolbar in YM apare cum trebuie, si in lista nu, n-ai ce face decat sa te impaci cu situatia. Yahoo filtreaza si baneaza statusurile in functie de continut.

Editat de ozzyboy, 27 martie 2009 - 13:46.


#2137
calyns23

calyns23

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 12.04.2009

View PostNumeDeCod, on Mar 17 2005, 02:18, said:

Bun, uite ca am facut topic nou si pentru programelul meu  :)  Un program care chiar e facut noaptea acasa (ok.. recunosc... am lucrat si ziua :blush:  )

Deci pentru detalii: http://numedecod.ro/oohay.php - status manager pentru Y!M si autoresponder

Mai nou de 2-3 zile robotul poate raspunde in functie de apelant raspunsuri individuale  :D

Stiu, numele de Oo-hay! e cam aiurea dar daca aveti o idee de nume mai buna pentru acest program o astept si pe acest forum  ^_^

Sper ca am rezolvat azi si cu unele buguri. Cred ca urmatorul pas va fi realizarea versiunii in limba engleza (stiu ca nu eu ar trebui sa spun asta, dar programelul meu bate aproape tot ce e facut pt Y!Mess... sau mai stiti si alti autoresponderi inteligenti?)


buna ziua, as dori dak se poate sa imi rescrieti linkul de descarcare pentru Yahoo Robot(autoresponder) pentru ca acesta nu mai merge ! multumesc

#2138
bodopetcu

bodopetcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 26.04.2009
de unde se poate descarca programul. nu merge niciunul din linkurile puse. astept raspuns va rog

#2139
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.526
  • Înscris: 06.10.2007
interesant , felicitari pentru munca depusa  :kisstogether:

#2140
Washman

Washman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 02.07.2009
Am hiperim 2.14 si ym cel ce se poate downloada de pe site de la yahoo si nu stiu de ce cand scriu statusu in hiperim si dau ok nu se inampla nimica, adica nu imi afiseaza nici un status in ym nimica :(

PS: Fake idlle chiar nu se paote face deloc sa mearga? ;;)

Please Help !

Editat de Washman, 17 iulie 2009 - 23:56.


#2141
yony80

yony80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 109
  • Înscris: 12.12.2007
folosesc AIMP2 si Pidgin merge HYPERIM cu cele doua softuri sau se poate face ceva???MULTUMESC

#2142
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 11.03.2005

View Postyony80, on 11th August 2009, 13:10, said:

folosesc AIMP2 si Pidgin merge HYPERIM cu cele doua softuri sau se poate face ceva???MULTUMESC
Nu, nu, si din nou nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate