Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Hyper YM - status manager and Y! autoreply system

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2154 replies to this topic

#2107
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

View Postcrazy4mababy, on Aug 13 2008, 15:51, said:

nu merge sa dau alt+space sa vad lista aia :| si nici daca pun unu vechi din statusurile memorate nu`mi arata ... ma ajuta cineva plz ...
alt+space ?!  :huh:

#2108
g3org3

g3org3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.10.2004
salutare un plug in care sa arata  vremea ?  poti sa faci?
tnx pt raspuns

#2109
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

View Postg3org3, on Aug 16 2008, 19:17, said:

salutare un plug in care sa arata  vremea ?  poti sa faci?
tnx pt raspuns
Exista deja. RSS Feeds + feed-urile care le vrei tu (de pilda cele de pe Yahoo Weather).

#2110
radon3

radon3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 08.01.2008
NumeDeCod dar un update care sa mearga cu messul asta nou cand scoti?

#2111
g3org3

g3org3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.10.2004

View PostNumeDeCod, on Aug 16 2008, 18:24, said:

Exista deja. RSS Feeds + feed-urile care le vrei tu (de pilda cele de pe Yahoo Weather).

Cum fac  ca nu imi arata in yahoo temperatura?
tnx

#2112
g3org3

g3org3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.10.2004

View Postg3org3, on Aug 16 2008, 18:36, said:

Cum fac  ca nu imi arata in yahoo temperatura?
tnx

numedecod  cum fac sa arat RSSfeed  in mess
am adaugat un url in  fisierul txt  (acesta  http://weather.yahoo...OXX0003_c.html)   si nu stiu cum sa il pun in status  
TNX

#2113
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 11.03.2005

View Postg3org3, on Aug 16 2008, 20:12, said:

numedecod  cum fac sa arat RSSfeed  in mess
am adaugat un url in  fisierul txt  (acesta  http://weather.yahoo...OXX0003_c.html)   si nu stiu cum sa il pun in status  
TNX
Cred ca ai inteles gresit ce inseamna un feed RSS. Nu te astepta ca un document HTML oarecare sa poata fi "scanat" de detalii legate de vreme. Nu e datoria mea sa va invat ce e ala feed RSS si nici cum si unde le gasiti (desi nu e rocket-science sa te uiti dupa o icoana portocalie pe un site). Mai departe de gasitul unui feed si adaugatul lui in fisierul de feeduri din HyperIM, spui ca nu stii ce sa faci mai departe. Aici iti recomand sa citesti "begiiners guide"-ul, in caz ca nu stii cum, unde, si in ce fel poti vedea ce macrouri ai la dispozitie la un moment dat.

Update pentru YM o sa apara atunci cand YM nu o sa fie versiune BETA. Si oricum nu putem vorbi de un update, deoarece nu e vina mea ca ultimul installer oficial al celor de la Yahoo nu isi scrie cum trebuie versiunea in registri (probabil "0.0.0.0" e foarte elocvent drept version-number, in conceptia lor).

Nu cred ca un "update"din partea mea ar trebui sa rezolve buguri existente din cauza lor.

#2114
flywithmeeeee

flywithmeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.01.2008
De unde pot si eu sa downloadez programul?

#2115
g3org3

g3org3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.10.2004

View PostNumeDeCod, on Aug 16 2008, 19:48, said:

Cred ca ai inteles gresit ce inseamna un feed RSS. Nu te astepta ca un document HTML oarecare sa poata fi "scanat" de detalii legate de vreme. Nu e datoria mea sa va invat ce e ala feed RSS si nici cum si unde le gasiti (desi nu e rocket-science sa te uiti dupa o icoana portocalie pe un site). Mai departe de gasitul unui feed si adaugatul lui in fisierul de feeduri din HyperIM, spui ca nu stii ce sa faci mai departe. Aici iti recomand sa citesti "begiiners guide"-ul, in caz ca nu stii cum, unde, si in ce fel poti vedea ce macrouri ai la dispozitie la un moment dat.

Update pentru YM o sa apara atunci cand YM nu o sa fie versiune BETA. Si oricum nu putem vorbi de un update, deoarece nu e vina mea ca ultimul installer oficial al celor de la Yahoo nu isi scrie cum trebuie versiunea in registri (probabil "0.0.0.0" e foarte elocvent drept version-number, in conceptia lor).

Nu cred ca un "update"din partea mea ar trebui sa rezolve buguri existente din cauza lor.

Mersi pt ajutor oricum dar daca un om iti zice ca nu stie cum sa faca ceva si tu stii   asta nu inseamna ca trebuie sa ii vb de sus   oricum mersi pt ajutor
(Rss feed  nu stiu ce este pt ca nu am folosit) inca o data  tnx pt ajutor

#2116
lordradu

lordradu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.09.2008
numedecod.....
multam fain..daca nu postai ...schimbatul versiunii din registri....tot cu penultima versiune de beta ramaneam.....
imi place la nebunie versiunea 9.0.0.1389 Beta ...dar nu se vedea statusul in yahoo..doar in hyperim se vedea. Schimbatul valorii de la 0.0.0.. in 9.0.0.1389 Beta a rezolvat micul inconvenient ... :worthy: \m/

#2117
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005

View Postflywithmeeeee, on Aug 17 2008, 13:56, said:

De unde pot si eu sa downloadez programul?



http://numedecod.ro/HyperIM/?build=14

#2118
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 02.01.2008

View Postlordradu, on Sep 13 2008, 11:18, said:

numedecod.....
multam fain..daca nu postai ...schimbatul versiunii din registri....tot cu penultima versiune de beta ramaneam.....
imi place la nebunie versiunea 9.0.0.1389 Beta ...dar nu se vedea statusul in yahoo..doar in hyperim se vedea. Schimbatul valorii de la 0.0.0.. in 9.0.0.1389 Beta a rezolvat micul inconvenient ... :worthy: \m/
daca spune cineva unde gasesc in registri sa fac modificarea asta.. :))

#2119
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
Multam si eu  ptr tip ;)
mai andrei in vista se gaseste cam pe aici:
RUN-regedit apoi HKEY_CURENT_USER-Software-yahoo-pager-version(0.0.0.0 - il modifici cu vs pe care o ai tu)
S-ar putea in xp sa se gaseaca in aceeasi locatie, nu am probat.
cheers! ;)

View Post4ndr3i-13, on Oct 9 2008, 20:20, said:

daca spune cineva unde gasesc in registri sa fac modificarea asta.. :))


#2120
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005
Azi l-am descarcat si eu si l-am instalat.
Cu scuze pt intrebare, eu nu vad fereastra cu optiunea de folosire multimessenger. Cum pot sa stau cu 2 id-uri in acelasi timp totusi?

#2121
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
salutari, programul e super ca si posibilitati dar e pacat ca nu am gasit nicaieri lista de macro-uri pentru plug-in-ul count & date, ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie ? e publica sau secreta ?

#2122
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 02.02.2006
Ia da tu Ctrl+Clic in campul pentru status, sau da clic apoi apasa Ctrl+Space sa vedem...iti apare lista de macrouri, au ba? Mi se pare ca asta scrie chiar si in hintul din HIM (cel alocat campului pentru status), dar cine sa-l citeasca? :P

EDIT: Sper ca n-am gresit hotkey-urile. Nu le pot verifica momentan. :D

Edited by alexcrist, 30 December 2008 - 21:24.


#2123
Ovidiu213

Ovidiu213

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.11.2008
f tare programelul

#2124
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pe versiunea 9.0.0.2034 nu functioneaza programul
Schimba statusurile aflate in lista si cam atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate