Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Nu i'mi rezolva DNS'ul sub Win XP

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Caesar

Caesar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 09.09.2002
Am o conexiune pe dial'up si in momentul in care ii dau sa intre pe o pagina de net spune ca nu gaseste sau nu este corecta si sa'i verific numele.
Daca trec in adress ip'ul site'ului respectiv (ex: 66.102.9.99 = www.google.com) i'mi deschide pagina de internet.
Alta data i'mi deschide pagina dar apare o eroare referitoare la ActixeX si ca nu i'mi poate afisa corect pagina.
Pe unde trebuie sa umblu ca sa meraga ok.

#2
moktagar

moktagar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.03.2005

Caesar, on Mar 16 2005, 14:24, said:

Am o conexiune pe dial'up si in momentul in care ii dau sa intre pe o pagina de net spune ca nu gaseste sau nu este corecta si sa'i verific numele.
Daca trec in adress ip'ul site'ului respectiv (ex: 66.102.9.99 = www.google.com) i'mi deschide pagina de internet.
Alta data i'mi deschide pagina dar apare o eroare referitoare la ActixeX si ca nu i'mi poate afisa corect pagina.
Pe unde trebuie sa umblu ca sa meraga ok.

<{POST_SNAPBACK}>


Problema este DNS-ul...CLAR! :).Dar poate aparea din mai multe motive. Si te sfatuiesc sa le iei pe urmatorii pasi. Verifici daca merge dupa fiecare pas.Daca nu... next :P

- mergi la proprietati in conexiunea de diul-up si vezi daca iti este setat DNS-ul. Stiu ca se zice ca nu-i musai, dar i necesar cateodata :P
- da un restart la DNS Client din Services <- Administrative Tools.
- Uninstall TCP/IP , apoi reinstall TCP/IP la conexiunea de diul-up din proprietati (aici depinde si de versiunea de windos)
- refacerea conexiunii diul-up.
- reinstall modem
- reinstall windows (ar fi pacat:P)

#3
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 28.01.2004
E posibil sa fi avut/ai ceva probleme de la spyware, incearca niste cleanere si/sau un program de TCP/IP fix, cum ar fi http://www.softpedia...ck-XP-Fix.shtml sau http://www.xp-smoker.com/freeware.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate