Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

cum sa scap de niste tineri zgomotosi

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Pentru cei care ar arunca cu pungi cu tus inainte sa isi expuna oful "unor astfel de exemplare" le recomand, sa incerce si sa isi asume consecintele. Valabil si pentru varianta cu politia.

Daca ai tupeu sa arunci cu ceva in capul unora sau sa chemi politia dar nu ai tupeu sa cobori si sa le spui ca te deranjeaza inseamna ca esti probabil un idiot. Nu se poate pune problema ca ti-e frica, tinerii aia locuiesc in cartierul tau si daca le faci rau vor afla mai devreme, sau mai tarziu cine a fost autorul.

Generalizarea gen "derbedei, drogati, inadapti" este iar foarte proasta. Nu cred ca ai cum sa dovedesti ca toti sunt asa. Adica pe acelasi principiu toate persoanele care sunt deranjate de tineri ii poti cataloga drept "babalaci comunisti". Oricum daca traiesti intr-un cartier in care "derbedeii" nu isi permit sa isi petreaca timpul in alta parte decat in fata blocului, ar trebui sa arati putina ingaduinta, nici tu nu esti probabil prea sus. In caz ca esti, ai varianta cu mutatul.

Pentru domnul cu fiica cu combina, ii recomand sa astepte pana cand fiica va mai creste. Oare cu ce specimene va umbla?

#20
silviu_n

silviu_n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 11.12.2008

View Postgeorge10, on Mar 3 2009, 20:10, said:

Problema tine de educatie!DACA AI AVUT PARTE DE ASA CEVA!de regula cei care fac galagie sunt derbedei,drogati si inadaptati social!asa ca nu trebuieCLEMENTA PENTRU ASTFEL DE EXEMPLARE!
Sper cã nu la mine țipați, stimate domn educat...

Nu știu dupã care regulã stabiliți dvs cã cei care fac gãlãgie sunt derbedei șamd. Pentru cã mã vãd nevoit sã recunosc cã, la vârsta de 18 ani, mai beam cu tovarãșii câte un vin și uneori vorbeam mai tare, fãrã sã mã consider derbedeu, drogat sau inadaptat social. Am ajuns destul de bine și la fel și prietenii de la bloc.

E trist cã, pe un forum juridic, se dau sfaturi despre cum sã-ți faci singur dreptate, și asta în condițiile în care se cunoaște doar cã acei tineri urlã, fumeazã și sparg semințe!

#21
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sa fiu scuzat, dar care are tupeu sa coboare la ei sa le spuna frumos sa-si mute cuibul, ca dupa aia daca incearca vreun vecin vreo treaba, s-o ia tocmai el in freza? Eu unul n-as avea tupeul asta.
Pentru c72:
Maestre, adica indirect ma faci idiot sau cum? Nu ai impresia ca sari calul?

Edited by Lucian_M, 03 March 2009 - 20:31.


#22
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View PostLucian_M, on Mar 3 2009, 20:30, said:

ca dupa aia daca incearca vreun vecin vreo treaba, s-o ia tocmai el in freza? Eu unul n-as avea tupeul asta.
Nu inteleg ce treaba sa incerce? Sa cheme politia?

Pai nu ti se pare ca arati ca esti foarte slab daca ii arunci cuiva cu ceva in cap sau chemi politia. Crezi ca vei ramane anonim? Sa fim seriosi. Totul se va intoarce impotriva ta. Si ai si un mic-mare handicap, le-ai aratat ca ti-e frica. Vei ajunge distractia lor, in fond de aia stau acolo, din lipsa de ocupatie. Ghici ce? Devii o jucarie...

#23
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mai omule, in momewntul in care ai discutat cu ei, esti luat la ochi. Orice li s-ar intampla ulterior- te-au marcat. Iti spun sigur ca n-ai tupeu sa le atragi atentia si sa-i alungi de acolo. Iar daca ai si masina, hmmmm.... Sper ca ai casco.

#24
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
o dam in OTV.
In Romania trebuie sa ITI FACI SINGUR DREPTATE.
Ah, de era Ceausescu sa va vada ,...

#25
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View PostLucian_M, on Mar 3 2009, 20:39, said:

Mai omule, in momewntul in care ai discutat cu ei, esti luat la ochi. Orice li s-ar intampla ulterior- te-au marcat. Iti spun sigur ca n-ai tupeu sa le atragi atentia si sa-i alungi de acolo. Iar daca ai si masina, hmmmm.... Sper ca ai casco.

Daca esti singurul pe care il deranjeaza si vii si cu vreun ton arogant, probabil iti meriti soarta.

Ok deci tu preferi sa eviti comunicarea, sa arati ca te simti mai slab. Ii enervezi. Apoi cand afla cine este binevoitorul iti asumi rolul de jucarie. Misto. :rolleyes:

Le:Nu neg ca e posibil sa nu inteleaga de vorba buna. Dar, daca ai dreptate nu o sa fii singurul deranjat, deci, te vei pierde oarecum in multime. Nu le arati ca ti-e frica. Esti hotarat. Ceea ce e bine. Ce rost are sa te ascunzi, daca intr-un final ai sanse mari tot acolo sa ajungi. Sa iesi de sub protectia anonimatului si sa te astepti la acte de vandalism.

Edited by c72_c72, 03 March 2009 - 20:59.


#26
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sincer, iti doresc niste vecini cat mai sensibili.  Ai parerile tale.
Over.

#27
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View PostLucian_M, on Mar 3 2009, 20:58, said:

Ai parerile tale.
Si le sustin cu argumente.. :rolleyes:

Vecinii mei sunt foarte sensibilosi, mai ales cand asculta una de jale. -_-

Edited by c72_c72, 03 March 2009 - 21:07.


#28
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
scoate-le bre o boxa pe pervaz si pune o Irina Loghin ceva, nu foarte tare incat sa cheme alti vecini politia dar destul cat sa ii zgaraie direct pe hipotalamus :lol:

#29
EUEUU

EUEUU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 29.05.2008
Maria Ciobanu si Dolanescu e solutia   :D

#30
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cu conditia sa fie trista, sau ceva de genul "Casa parinteasca nu se vinde", pusa pe repeat.
Am gasit asta : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wWmt5buUoCg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Lucian_M, 03 March 2009 - 21:29.


#31
EUEUU

EUEUU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 29.05.2008
parerea mea e ca acest domn Ionescu01 e clar din era "Epoca de Aur" dupa cum gandeste!pana nu dispar gandirile din epoca de aur....nu vom da niciodata inainte................

#32
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostEUEUU, on Mar 3 2009, 21:30, said:

parerea mea e ca acest domn Ionescu01 e clar din era "Epoca de Aur" dupa cum gandeste!pana nu dispar gandirile din epoca de aur....nu vom da niciodata inainte................

zau ma ? si tu esti din generatia postdecembrista de mirc si manele ?

#33
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Si eu , ca multi altii, am facut parte din "gasca de tineri" care stateau in fata/spatele blocului si spargeau seminte, ajungeam sa stam si pana la 2-3 dimineata , asta vara, cand majoritatea locatarilor aveau geamurile deschise si n-am avut nici o reclamatie la politie iar daca deranjam pe cineva venea si ne spunea frumos ca e tarziu si vrea sa se odihneasca, intelegeam ne mutam...
Insa pe vremea asta nu cred ca dvs. domnule Ionescu tineti vreun geam deschis nici macar in timpul zilei. Cat de mult va deranjeaza zgomotele de afara cand stati in camera si va uitati la tv. sau ascultati la radio ca eu abia aud alarma de la masina? Trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca locuiti la bloc unde de liniste totala nu are nimeni parte, nici macar in mediul rural unde vecinul din stanga taie lemne, vecinul din dreapta mai rau , taie lemne cu drujba.
Emitatorul ala nu e deloc o solutie , ei nu sunt singurii tineri sub 25 de ani din acea zona!
Parerea mea, e sa va duceti la ei cu vorba buna si sa incercati chiar sa va creati o relatie de "prietenie",ca doar au o varsta la care au discernamant nu mai sunt 10 ani cand injura si fug, si o sa fiti altfel privit!

Edited by raduupri, 03 March 2009 - 21:34.


#34
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007
Si vremea buna nici nu a inceput.. :naughty: Acuma pe bune,eu cred ca majoritatea dintre noi atarnam pe zona mai toata ziua si uneori noaptea ,era ceva firesc.Cel putin vara se statea pana spre dimineata ,mai o bere ,mai un vin ,de unde bani de iesit prin baruri sau cluburi.Binenteles ca tot timpul au fost si sunt  elemente de astea sensibile care sunau la politie la orice zgomot ,dar erau metode de a-i linisti :drac: Convietuire in cartierele astea comuniste de blocuri nu e o chestie usoara ,fiecare trebuie sa mai lase de la el,mai auzi certurile vecinilor ,auzi cand merge vecinu la buda ,important e sa-ti antrenezi auzul sa functioneze uneori la cote de avarie....In concluzie ,o atitudine razboinica ,una lasa(adica de a arunca cu tot felul de lichide) sau de a suna toata ziua la politie ,toate acestea ar trebui scoase din calcul .
Nu se obtine liniste in modul asta,ba din contra! :peacefingers:

#35
EUEUU

EUEUU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 29.05.2008
pai da dovada de egoism feroce omu'  deoarece ar face tot posibilul sa-i fie numai lui bine,fara a se gandi si la urmari ,aparte ca n-are nici-o-treba srl cu educatia! normal ar fii o rezolvare pe cale amiabila,prin comunicare,ceea ce nu e capabil domnul !cat despre mine... n-am tinere niciotreaba cu manelele si mirc-ul! ;)

#36
ionescu01

ionescu01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.03.2009
Multumesc tuturor celor care au raspuns...

Situatia e urmatoarea: nu inteleg de ce ar trebui eu sa ma mut, sa se mute ei, ce pastele mamii lor?! Ca eu locuiesc acolo si nu trebuie sa-i suport in fiecare zi fiindca n-am incotro. Am doi copii mici si nu-i las afara de teama de a nu pati ceva. In plus, cand trecem pe langa ei, eu si sotia mea, isi gasesc motive sa scuipe niste flegme sau sa-si bage organele pe unde stiu ei...

Dispozitivul de care pomeneam mai sus este un generator de sunete care nu afecteaza sanatatea, pur si simplu enerveaza si-i determina pe indivizi sa plece. Am vazut ca este folosit cu succes in multe tari, cu toate ca multi s-au opus (ca afecteaza drepturile omului si altele bla bla bla...) . Dar drepturile noastre de a trai in liniste si siguranta unde sunt?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate