Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Problema cu penisul meu

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gmaildotcom

gmaildotcom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.04.2007
Buna ziua,
De curand am observat pe penisul meu sub gland ca mi-a aparut pe sub piele un fel de cartilagiu. De fapt nu stiu sigur daca este un cartilagiu ci mai degraba o vena de sange forate umflata dar care nu ma doare si nici nu are culoarea unui vas de sange spart. Arata ca si cum "mi-as fii impantat o sfoara mai groasa inauntru". Ce credeti ca poate fii?
Stiu ca trebuie sa consult un doctor insa vreau sa va intreb daca si voi ati mai intalnit asemenea caz. Poate fii cancer? Multumesc

#2
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

View Postgmaildotcom, on Feb 23 2009, 04:48, said:

Buna ziua,
De curand am observat pe penisul meu sub gland ca mi-a aparut pe sub piele un fel de cartilagiu. De fapt nu stiu sigur daca este un cartilagiu ci mai degraba o vena de sange forate umflata dar care nu ma doare si nici nu are culoarea unui vas de sange spart. Arata ca si cum "mi-as fii impantat o sfoara mai groasa inauntru". Ce credeti ca poate fii?
Stiu ca trebuie sa consult un doctor insa vreau sa va intreb daca si voi ati mai intalnit asemenea caz. Poate fii cancer? Multumesc
Buna ziua. S-ar putea ca preputul sa mai fie inca aderent la gland(decalotare incompleta)si "sfoara" sa reprezinte acumulare de smegma  sau, ceea ce vizualizezi tu sa fie chiar marginea glandului care este de culoare mai violacee. Du-te totusi la urolog pentru a te linisti.

#3
ucigasamarmota

ucigasamarmota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.03.2008
OK,vin si eu cu o problema la acelasi...organ.
De vreo doi ani prezint o usturime la urinare nu e foarte durereroasa dar e foarte suparatoare.Cateodata durerea e mai pronuntata cateodata nu dar se simte intotdeauna.Si se simte la capatul canalului unde se si vede un pic cu ochiul liber ca e mai rosu in jurul canalului si cred eu si in interior.Usturimea e brusca la inceputul urinarii si dupa vreo 2-3 secunde se mai domoleste dar tot se simte.Va dati seama ca dupa atata timp am incepus sa ma obisnuiesc cu problema dar ma streseaza la culme ca doctorii habar n-au ce sa-mi faca.
Am inceput cu doctorul meu de familie din tara ca acum sunt in Olanda si ca sa rezolve el problema,ca nu m-am dus sa ma trateze ci sa-i spun doar,a inceput sa-mi dea una alta pana si injectii cu antibiotice sa vindece si un cal,dupa cum spunea el,pastile de nu stiu care mi-a zis sa vin si cu prietena i-a dat si ei pastile,scule pt spalaturi si tot tacamul,imi era si rusine sa-i zic ca nu-mi trece nici decum.Am lasat-o moarta si m-am dus la policlinica si i-am povestit unei doctorite toata patania s-a uitat la problema si mi-a zis sa nu mananc sarat si nici piperat sa nu beau acidulat si mi-a dat niste vitamine si un unguent si daca nu-mi trece sa ma duc inapoi la ea da nu mi-a zis dupa cat timp sa ma duc la ea.I-am urmat porunca dar degeaba nu e simtea nici o schimbare.Am fost si la dermato venerice la spital si vaca aia de doctorita imi zice "pai ce sa-ti fac eu aici? Vii la mine la cabinet (particular) si vedem despre ce e vorba,vii la mine asa...deodata",tin sa zic ca era in birou si n-avea nimic de facut ca seuita pur si simplu pe pereti cand am intrat.Am lasat-o moarta pana la urma a trebuit sa plec din tara si m-am dus din Olanda cu speranta ca sunt mai civilizati.Doctoru de familie imi spune "da ce nu poti sa stai asa? chiar te supara asa tare?"Cred ca e impotent ca e trecut de 50 de ani.Am obtinut o trimitere la spital,doctoru de acolo zicea doar ihm,ihm,mda...vii pe nushce data sa ne uitam inauntru  :bigeyed: .M-am dus inapoi la ei asa cum mi-a zis ala si am dat peste doctorita Freinkenstein impreuna cu asistenta ei si m-a pus cu organu-n sus de parca nasteam si m-a sondat peste tot ca sa nu zic altfel,nu doresc la nimeni sa faca asa ceva.S-au uitat cu sonda aia pana in vezica de parca vroiau sa vada Razboiul Stelelor.Dupa asta imi zice,"totul e ok,te simti usurat acum ca nu ai nimic?".Am stat de vorba cu ei si am incercat sa le explic ca problema e la capatul uretrei dar mi-au zis ca NU AU CE SA-MI FACA" asa mai patesc barbatii si asta e.Chiar e un procent mare de barbati care patesc asa ceva si nu exista remediu.BULL SHIT! Problema mea e ca nu ma ustura numai cand urinez ci si cand ma culc cu nevasta.
Problema e urmatoarea am o iritatie sau o inflamare a zonei din capatul canalului penisului(am uitat cum ii spune) ce naiba sa fac? Sunt deprimat si cu moralul la pamant,chiar nu stiu daca asta scade perioada de potenta dar de bine nu e oricum.
O sa postez topicu asta si pe alte forumuri dar asa vrea unu cu oameni care stiu medicina.

#4
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
@ucigasamarmota

Cam demult postul tau, dar o intrebare: din cate am citit ai vizitat doar medici dermato-venerologi si medici de familie. La un medic urolog ai incercat? Probabil ai o inflamatie a portiunii distale a uretrei dar cel mai bine e sa te consulte un medic urolog.

Edited by bogdan78, 14 May 2009 - 18:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate