Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Yu-Gi Oh!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
YGO a fost primul anime care mi-a placut cu adevarat. Tom si Jerry e varful in ceea ce priveste preferintele mele in desene animate, iar YGO e varful in anime. Povestea, personajele, actiunea, jocul... toate m-au fascinat din prima clipa :D nu prea imi plac seriile astea noi (GX, mai merge, dar 5D's - nu am vazut niciun episod din el - mi se pare doar o incercare de a mai scoate cativa bani din numele YGO).
Jocul (duleul) este principala atractie (inca mai joc, in special pe PC, online, KCVDS).

Cine mai urmarea YGO cand venea de la scoala? Cine se duela in pauze cu colegii?

#2
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Imi placea si mie Yu-Gi-Oh!; veneam de la scoala si direct la TV pe TVR1.
Si ce nebunie era cu cartile, dueluri peste dueluri; fiecare cumpara zeci de pachete, schimburi de carti...
Si dupa nebunia Yu-Gi-Oh a aparut Duel Masters; insa nu mi-a placut anime-ul Duel Masters, ci jocul in sine...

#3
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Cel putin in cazul meu asta fost acum vreo 6 ani ... cand ma uitam la el , era nebunie cu cornurile alea cipicao . Dar tot prin perioada aia prin 2002/3 parca erau si beyblade'urile ... ce vremuri  :inlove:

#4
hotwhells

hotwhells

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 26.02.2009

View PostaWp_viTal, on 24th June 2009, 10:59, said:

Cel putin in cazul meu asta fost acum vreo 6 ani ... cand ma uitam la el , era nebunie cu cornurile alea cipicao . Dar tot prin perioada aia prin 2002/3 parca erau si beyblade'urile ... ce vremuri  :inlove:

L-am urmarit si eu , dar in mod ciudat au oprit difuzarea exact dupa moartea papei Ioan Paul al  II -lea

#5
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009
Si eu le-am urmarit am vazut aproape toate episoadele
acum le descarc din nou, doar ca nu sunt titrate :)

#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Garbage. Desi multe au succes(mie nu-mi plac), sunt scoase doar pentru profit. Strange x carti. La fel si Pokemonii si alte anime-uri care te indeamna sa colectionezi toate personajele. N-ar trebui sa le dam nas

#7
Bokye

Bokye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.05.2010
mai mult ma atrage jocul insine decat serialul seria mea fav a fost gx-ul :) dar unele "legende" erau legate de seria de baza

#8
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010
Haha si eu am urmarit foarte de mult ,tine minte ca mergeam  in piata de dimineata sa cumpar carti ca altfel se vindeau

#9
RapperStyle

RapperStyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.08.2008
Si eu am copilarit cu aceste desene ... ah ce vremuri ce imi mai placea cand erau albumele acelea in forma de piramida cu metal tazos, tin minte ca am dat unul completat pentru 100 de carti yugi:D mai rare ....

#10
LionH3arT

LionH3arT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.08.2010
Comoara  :D
http://www.okazii.ro...de.html#galerie

#11
Tiberiu_Alexander

Tiberiu_Alexander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.01.2010
Mi-a plăcut foarte mult Yu-Gi-Oh! Țin minte că până să apară cărțile pe piață eu și prietenii mei încercam să ni le facem noi.. Le desenam, iar în cel mai bun caz găseam abțibildul (la cornurile Chipicao) și îl lipeam pe carte. Nu mai rămânea decât să scriem puterea și/sau abilitățile pe ea. Ce vremuri...

Edited by Tiberiu_Alexander, 07 September 2010 - 23:50.


#12
TygerKlaw

TygerKlaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2010
Frate...de cand a aparut yu-gi-oh si pana in ziua de azi nu m-am lasat de acest anime si joc genial...De-a lungul timpului au fost faze in care nu am mai jucat au sa ma fi uitat la vreun episod cu lunile dar mereu ma intorceam la Yugi :D . De ceva ani buni am incercat sa fac carti desenate de mine...un timp m-am lasat dar acum de ceva luni am inceput sa fac iar carti,toate avand ATK/DEF , level , atribut , tip ...etc . Si inca mai joc cu fratele si cu cativa vecini...am si un video p youtube recent pus cu cateva din cartile desenate...mai exact vre-o 100 :D [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hYSP3P6_Ueg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] id meu de mess e : tiberiu_007x

Edited by TygerKlaw, 25 November 2010 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate