Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Castrati reloaded

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

Poll: Castrati reloaded (107 member(s) have cast votes)

Sunteți pentru sau impotriva castrării infractorilor ?

  1. Pentru (69 votes [64.49%])

    Percentage of vote: 64.49%

  2. Împotrivă (38 votes [35.51%])

    Percentage of vote: 35.51%

Vote Guests cannot vote

#37
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006

View Postxdaniel, on Feb 17 2009, 21:29, said:

Singura rezolvare poate veni numai de la cetateni. Trebuie ca toata lumea sa aiba acces la arme si modificata legislatia in spiritul "Casa mea e castelul meu!", adica sa-i pot zbura creierii cu pusca celui care ma agreseaza in orice forma pe tarlaua mea.
ce ucrainene, ti-e frica ca oamenii pe care i-ai nenorocit vin peste tine ?
pai daca ar fi arme prin tot locul, ar fi mult mai rau... in primul rand pentru tine...

#38
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,057
  • Înscris: 02.03.2003
Din pacate voi nu prea ganditi cand afirmati asa ceva.
Sunteti mai mult decat puerili.

Daca ati fi trait in lumea reala ati fi auzit si de erori ale justitie si alte chestiuni complexe.
Acum cativa ani, un baiat dintr-o familie buna a patit un necaz.
Avea obiceiul sa viziteze o anumita domnisoara contra unei sume de bani.
La un moment dat domnisoara a marit suma si a inceput sa aiba pretentii.
Dupa o partida de amor domnisoara l-a sunat si i-a cerut o suma foarte mare amenintand ca va merge la Politie si va declara ca a fost violata.
Discutia a degenerat si donsoara a ajuns la Politie.
Nu cunosc exact toate detaliile dar baiatul a stat dupa gratii 2 sau 3 ani.

Este un caz foarte adevarat pe care orice om ar trebui sa il cunoasca.

#39
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 29.05.2006

View Postterratec, on Feb 19 2009, 02:35, said:

Din pacate voi nu prea ganditi cand afirmati asa ceva.
Sunteti mai mult decat puerili.

Daca ati fi trait in lumea reala ati fi auzit si de erori ale justitie si alte chestiuni complexe.
Acum cativa ani, un baiat dintr-o familie buna a patit un necaz.
Avea obiceiul sa viziteze o anumita domnisoara contra unei sume de bani.
La un moment dat domnisoara a marit suma si a inceput sa aiba pretentii.
Dupa o partida de amor domnisoara l-a sunat si i-a cerut o suma foarte mare amenintand ca va merge la Politie si va declara ca a fost violata.
Discutia a degenerat si donsoara a ajuns la Politie.
Nu cunosc exact toate detaliile dar baiatul a stat dupa gratii 2 sau 3 ani.

Este un caz foarte adevarat pe care orice om ar trebui sa il cunoasca.

Si era foarte greu sa i se insceneze domnisoarei un flagrant pentru santaj, asa-i?

#40
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postterratec, on Feb 19 2009, 02:35, said:

Din pacate voi nu prea ganditi cand afirmati asa ceva.
Sunteti mai mult decat puerili.

Daca ati fi trait in lumea reala ati fi auzit si de erori ale justitie si alte chestiuni complexe.
Acum cativa ani, un baiat dintr-o familie buna a patit un necaz.
Avea obiceiul sa viziteze o anumita domnisoara contra unei sume de bani.
La un moment dat domnisoara a marit suma si a inceput sa aiba pretentii.
Dupa o partida de amor domnisoara l-a sunat si i-a cerut o suma foarte mare amenintand ca va merge la Politie si va declara ca a fost violata.
Discutia a degenerat si donsoara a ajuns la Politie.
Nu cunosc exact toate detaliile dar baiatul a stat dupa gratii 2 sau 3 ani.
asa-i trebe daca merge la curve, oricum fii linistit, a avut parte 3 ani de o bogata viata sexuala in celula(ce-i drept, nu cum se astepta el, dar exista un inceput pentru orice-si gratis, fara sa plateasca nimic :thumbup: ) :thumbup:

Este un caz foarte adevarat pe care orice om ar trebui sa il cunoasca.

Edited by allyn1985, 19 February 2009 - 10:11.


#41
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,111
  • Înscris: 09.01.2007
Deci sa nu pedepsim violatorii fiindca exista si erori in justitie ? Vizavi de cazul cu baiatul de familie buna, eu fac parte din talibanii bigoti care considera ca un tanar (mai ales de familie buna !) nu are ce cauta la femei (mai ales cu bani), deci nu am nici o simpatie fata de individ.
Ceea ce stiu este ca in Romania violul este considerat infractiune minora, ceea ce e absolut inacceptabil. Sunt absolut de acord cu castrarea vilolatorilor atunci cand vinovatia este dincolo de orice dubiu.

#42
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
ce glumeti sunt unii pe aici vizavi de puscarie. oare tot asa ati fi si dupa ce se inchide usa si ramaneti cu douazeci de garoi recidivisti peste noapte?

#43
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postoverseas, on Feb 19 2009, 10:09, said:

Deci sa nu pedepsim violatorii fiindca exista si erori in justitie ? Vizavi de cazul cu baiatul de familie buna, eu fac parte din talibanii bigoti care considera ca un tanar (mai ales de familie buna !) nu are ce cauta la femei (mai ales cu bani), deci nu am nici o simpatie fata de individ.
Ceea ce stiu este ca in Romania violul este considerat infractiune minora, ceea ce e absolut inacceptabil. Sunt absolut de acord cu castrarea vilolatorilor atunci cand vinovatia este dincolo de orice dubiu.

Nu toti ii dau in cap lu' mutu cum faci tu. Unii se mai duc la femei... cu sau fara bani!  <_<

#44
AndreicuKapp

AndreicuKapp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 03.06.2006

View Postoverseas, on Feb 19 2009, 10:09, said:

Deci sa nu pedepsim violatorii fiindca exista si erori in justitie ? Vizavi de cazul cu baiatul de familie buna, eu fac parte din talibanii bigoti care considera ca un tanar (mai ales de familie buna !) nu are ce cauta la femei (mai ales cu bani), deci nu am nici o simpatie fata de individ.
Ceea ce stiu este ca in Romania violul este considerat infractiune minora, ceea ce e absolut inacceptabil. Sunt absolut de acord cu castrarea vilolatorilor atunci cand vinovatia este dincolo de orice dubiu.
si cand e vinovatia dincolo de orice dubiu? cand ai o declaratie sau ce?
Eu nu cred ca exista ceva fara dubiu. Atat timp cat cei ce urmeaza sa hotarasca sunt oameni, nu pot exista decat relativitati. Nu exista om complet obiectiv. Mai ales ca intr-un caz sunt implicati destul de multi oameni. de la politistii care-l aresteaza la cei ce investigheaza, la procurori, pana la judecator si juriu(in cazul anglo-saxon).
Spuneti ca oamenii aceia sunt bolnavi psihic. Si este adevarat. dar nu mai putin adevarat este faptul ca si voi sunteti bolnavi psihic, cand sustineti astfel de pedepse zise "exemplare". Voi probabil ca sunteti dintre cei ce stateau cu sufletul la gura sa gaseasca pe net scena spanzurarii lui saddam.
Cum spunea cineva anterior(probabil un avocat), exista cazuri la limita dintre viol si sex cu consimtamantul fetei.
Din oameni ca voi s-au nascut dictatorii. Fiecare sunteti cate un mic Hitler. Si ala judeca la modul absolut si fara discriminare. Ii omoram pe toti evreii.
Veti spune ca exagerez, ca nu e acelasi lucru. Ba da, e fix acelasi lucru. Lucrurile pe care le invocati voi, au fost invocate si de hitler in cazul evreilor. Voi nu sustineti masuri atat de largi doar pentru ca nu aveti o asemenea putere.
Sper, pentru binele vostru, sa nu fie decat o rabufnire a naivitatii ori sa va fi luat efectul de turma..

#45
manitu

manitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 04.12.2007
Sunt pentru scopire.
Sa ii transforme in eunuci.

Te pomenesti ca in cazul acesta, toti transexualii ar viola babe, doar pentru a beneficia de operatie platita de stat pentru schimbarea sexului ( plus o diferenta pentru intoarcerea pe dos a scrotului )

#46
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostImperathor, on Feb 19 2009, 10:47, said:

Nu toti ii dau in cap lu' mutu cum faci tu. Unii se mai duc la femei... cu sau fara bani!  <_<

Doar prostii dau bani la femei..de familie buna sau nu :deadtongue:

#47
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postallyn1985, on Feb 19 2009, 13:35, said:

Doar prostii dau bani la femei..de familie buna sau nu :deadtongue:

Ca dai bani cand te duci la panarame, sau esti casatorit si-i dai o buna parte din salariu sotiei, ca iesi cu iubita in oras si cheltui cu ea sau faci un cadou (simbolic sau mai scump) unei tipe din dorinta de a te culca cu ea oricum dai bani pe femei.

Daca nu vrei sa scoti bani din buzunar nu exista decat 2 variante: laba sau violul!  :lol:

#48
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View PostImperathor, on Feb 19 2009, 14:13, said:

Ca dai bani cand te duci la panarame, sau esti casatorit si-i dai o buna parte din salariu sotiei, ca iesi cu iubita in oras si cheltui cu ea sau faci un cadou (simbolic sau mai scump) unei tipe din dorinta de a te culca cu ea oricum dai bani pe femei.


Daca nu vrei sa scoti bani din buzunar nu exista decat 2 variante: laba sau violul!  :lol:

Tu ori pricepi mai greu, ori te faci ca nu pricepi. :P
Aia care dau bani la curve, ca sa f.uta, aia sunt prosti.Intelegi acum?
nu ai inteles..atunci alege "laba" sau "violul", esti din Iasi,Neamt, Vaslui, probabil :D

#49
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postallyn1985, on Feb 19 2009, 14:19, said:

...
Aia care dau bani la curve, ca sa f.uta, aia sunt prosti...

Asa gandeam si eu candva... pe la 12-13 ani!
Tu crezi ca o adevarata profesionista (ma indoiesc ca ai habar ce-i aia) si-o trage cu tine pt ochii tai frumosi?
Esti virgin?

Quote

..esti din Iasi,Neamt, Vaslui, probabil
Ai vise erotice cu moldoveni, probabil. D-aia nu dai tu bani pe femei...

#50
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View Postr@zvan, on Feb 19 2009, 10:21, said:

ce glumeti sunt unii pe aici vizavi de puscarie. oare tot asa ati fi si dupa ce se inchide usa si ramaneti cu douazeci de garoi recidivisti peste noapte?


dupa ce se inchide usa trebuie turnat napalm si dat foc  :naughty:   mai ales daca sunt recidivisti :cigar:

indiferent de pozitia pro sau contra sa va fereasca al de sus sa fiti vreodata in pozitia de violat/a sau de parinte de copil violat

eu fiind asa mai de moda veche ... optez pentru varianta "dinte pt dinte" :smoke:

#51
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostAndreicuKapp, on Feb 19 2009, 11:37, said:

si cand e vinovatia dincolo de orice dubiu? cand ai o declaratie sau ce?
Eu nu cred ca exista ceva fara dubiu. Atat timp cat cei ce urmeaza sa hotarasca sunt oameni, nu pot exista decat relativitati. Nu exista om complet obiectiv. Mai ales ca intr-un caz sunt implicati destul de multi oameni. de la politistii care-l aresteaza la cei ce investigheaza, la procurori, pana la judecator si juriu(in cazul anglo-saxon).
Spuneti ca oamenii aceia sunt bolnavi psihic. Si este adevarat. dar nu mai putin adevarat este faptul ca si voi sunteti bolnavi psihic, cand sustineti astfel de pedepse zise "exemplare". Voi probabil ca sunteti dintre cei ce stateau cu sufletul la gura sa gaseasca pe net scena spanzurarii lui saddam.
Cum spunea cineva anterior(probabil un avocat), exista cazuri la limita dintre viol si sex cu consimtamantul fetei.
Din oameni ca voi s-au nascut dictatorii. Fiecare sunteti cate un mic Hitler. Si ala judeca la modul absolut si fara discriminare. Ii omoram pe toti evreii.
Veti spune ca exagerez, ca nu e acelasi lucru. Ba da, e fix acelasi lucru. Lucrurile pe care le invocati voi, au fost invocate si de hitler in cazul evreilor. Voi nu sustineti masuri atat de largi doar pentru ca nu aveti o asemenea putere.
Sper, pentru binele vostru, sa nu fie decat o rabufnire a naivitatii ori sa va fi luat efectul de turma..
Ai observat la modul obiectiv situatia, sunt de acord cu ce ai spus aici.

View Postoverseas, on Feb 19 2009, 10:09, said:

Deci sa nu pedepsim violatorii fiindca exista si erori in justitie ?
Ba da, ma, sa-i pedepsim, dar nu trebuie neaparat sa le taiem coaiele.

#52
iceman007

iceman007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 22.05.2007

View PostAndreicuKapp, on Feb 19 2009, 11:37, said:

.1.  Mai ales ca intr-un caz sunt implicati destul de multi oameni. de la politistii care-l aresteaza la cei ce investigheaza, la procurori, pana la judecator si juriu(in cazul anglo-saxon).

2. Cum spunea cineva anterior(probabil un avocat), exista cazuri la limita dintre viol si sex cu consimtamantul fetei.

1. Daca era o singura persoana cea care invinuia si investiga posibilul criminal...poate. Daca in cazul nostru de la femeia violata pana la judecator ai atatea minti luminate care sa confirme sau nu fapta criminala. OK si femeia violata? tot relativ e? De aia sunt teste ADN, bla bla. Te indoiesti probabil ca am ajuns si pe Luna?

2. Daca era violata fiica-ta? probabil ii si taiai gatul ca ti-a patat onoarea

Edited by iceman007, 20 February 2009 - 02:11.


#53
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postcardinal, on Feb 17 2009, 01:32, said:

violatorii si violentii ar trebui castrati :)
violenta e data de testosteron, toata lumea stie asta
Violenta mai este data si de lipsa acizilor grasi polinesaturati n-3 din organism. Toata lumea care vrea, stie asta. :)

#54
AndreicuKapp

AndreicuKapp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 03.06.2006

View Posticeman007, on Feb 20 2009, 02:09, said:

1. Daca era o singura persoana cea care invinuia si investiga posibilul criminal...poate. Daca in cazul nostru de la femeia violata pana la judecator ai atatea minti luminate care sa confirme sau nu fapta criminala. OK si femeia violata? tot relativ e? De aia sunt teste ADN, bla bla. Te indoiesti probabil ca am ajuns si pe Luna?

2. Daca era violata fiica-ta? probabil ii si taiai gatul ca ti-a patat onoarea
si teste adn ce confirma, dupa parerea ta? ca a violat-o? in niciun caz. ele nu pot confirma decat ca cei doi au intretinut relatii. Asadar, problema ramane: a fost cu sau fara consimtamantul fetei?
ti se pare ca politistii sunt niste minti luminate? ca judecatorii romani sunt minti luminate? pe ce lume traiesti, copile?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate