Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Sistem 5.1 laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Tzh

Tzh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2007
Buna! Am si eu o problema cu un sistem geniu 5.1. vreau pun la laptop.Placa de sunet a laptopului are urmatoarele generalitati:
General Information :
Manufacturer : Micro-Star International Co Ltd (MSI)
Version : 1.0
Output Stream : 4
Input Stream : 4
Bidirectionnal Stream : No
64-bit support : Yes
Mode : High Definition Audio (HDA)
Manufacturer : Realteck
Codec ID : 10EC0888
Codec Revision : 1.001

(sursa: PC Wizard 2008)
Ideea este ca in control panel am setat ca am instalat un sistem 5.1.La test imi merge totul ok,dar in winamp sau la player video nu merge decat front si subwoofer.Am incercat sa tot interschimb mufele intre ele,dar nici o schimbare.Am facut si acea setare din winamp->options->preferences->plugin->output->nullsoft direct sound output->configure->primary soft driver si am bifat allow hardware acceleration. Dar nimic.ideea este ca sunt legate bine,deoarece in control panel imi raspunde fiecare satelit cum trebuie,dar in orice altceva nu mai maerg toate...
Astept solutii.
Multumesc!

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai ia gandeste-te un pic... Tu ai 5 boxe dar semnalul care vrei sa il asculti este stereo. Nu este normal sa ti se auda numai in 2 boxe?
Acum daca vrei sa ti se auda in toate boxele trebuie sa ii "comunici" cumva programului ca asta vrei. asta se face cu plug-in-uri configurate corespunzator, ceva in genul asta: http://www.winamp.co.../details/129453

Edited by SuperDuper, 02 February 2009 - 19:14.


#3
Tzh

Tzh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2007
Aha.Merci.Ideea e ca la celalat calculator (desktop) mergea fara nimic.si la filme si in winamp,mai putin in IE sau mozilla. Urmeaza sa caut ceva plugin care sa mearga pe vista sau nu stiu exact care e pb,dar acela nu merge.Merci;)

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai vezi ce plug-in aveai. Alta posibilitate este ca driverele sub XP sa se comporte altfel decat sub Vista (au modificat partea de audio). Verifica daca exista aceleasi setari in drivere (cam greu ca nu mai arata la fel mixerul audio).

#5
Tzh

Tzh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2007
Uite ce eroare imi da...Ma poate ajuta careva cu vreo idee?..?sry ca am pus de 2 ori poza

Attached Files


Edited by Tzh, 02 February 2009 - 20:42.


#6
Tzh

Tzh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2007
Nici o idee pt eroarea aia?

Edited by Tzh, 04 February 2009 - 01:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate