Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 

Conectare 2 sisteme 5.1 la un pc

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
BANK$

BANK$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.12.2006
Deci..am 2 sisteme 5.1 si vreau sa le conectez la pc-ul meu, am placa de sunet 7.1. este posibil? si daca da, de ce as avea nevoie?

#2
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Unu' il legi pe analogic si altu' pe digital? :D

#3
cosminel_4u

cosminel_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.07.2007
cel mai simplu amandoua pe analogic, adik toate cele 3 jackuri de la fiecare, dar iti trebuie 3 mufe separatoare de semnal, sunt micute, intr-o parte intra 2 jackuri stereo si in partea cealalta e un singur jack stereo tata. Cuplezi centru/sub de la unu, cu centru/sub de la celalalt intr-un singur adaptor dela, apoi adaptorul il conectezi la placa de sunet la mufa centr/sub....si asa ptr rear, si front. e cel mai sigur si mai eficient, ca sa nu te chinui cu setari sau alte panarame. Adaptoarele alea (impartitoare de semnal cum le spun eu, le gasesti la 1,5ron bucata maxim). Multa Bafta

A mai fost un topic recent despre asa ceva si erau si poze postate cu astefl de adaptoare. Cauta si u in primele 5 sau 6 pagini ale forumului sau cu search.

Edited by cosminel_4u, 31 January 2009 - 21:56.


#4
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
uite aici de ce ai nevoie. E tot un post de al meu ;)

http://forum.softped...howtopic=493127

#5
Chevelle

Chevelle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 22.04.2008

View Postmakanake_17, on Jan 31 2009, 23:07, said:

uite aici de ce ai nevoie. E tot un post de al meu ;)

http://forum.softped...howtopic=493127

Li se zic spllitere. Folosesc si eu unul identic. Costa cam 2 lei bucata. Te scapa de belele si nu mai uzezi mufa placii de sunet tot scotand si bagand jack-ul.

#6
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008

View PostChevelle, on Feb 1 2009, 02:24, said:

Li se zic spllitere. Folosesc si eu unul identic. Costa cam 2 lei bucata. Te scapa de belele si nu mai uzezi mufa placii de sunet tot scotand si bagand jack-ul.
oricum ...scade mult din puterea semnanului ;)

#7
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View PostBANK$, on Jan 31 2009, 20:42, said:

1. Ce placa de sunet ai?
2. Decat splitter cu jack mai bine splitter cu RCAuri, ceva de genul asta (daca boxele au intrare RCA), sau daca nu, se gaseste alta solutie. Efectul este acelasi, dar de obicei splitterele cu jack-uri nu sunt de calitate prea buna, fata de cele cu RCA-uri.

Edited by d4m4g3, 01 February 2009 - 02:26.


#8
BANK$

BANK$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.12.2006
din pacate realtek ac'97, oricum, o sa incerc cu splittere cum a zis cosminel_4u, multumesc de raspunsuri.

Edited by BANK$, 01 February 2009 - 11:46.


#9
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Da...in cazul asta incearca in felul ala, sau cum am spus eu, ca este tot aia. :) Cu splittere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate