Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Nu vreau sa platesc o amenda

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008
Buna seara sau poate ziua am si eu niste intrebari?

am primit azi o amenda si trebuie sa o achit in 30 de zile daca nu o platesc ce se intampla imi vine sa o platesc la apa etc etc  si daca voi avea probleme cu actele la primarie etc etc ce stiu eu nu e destul deci astept niste raspunsuri

Edited by karbon, 12 January 2009 - 21:04.


#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce amenda gogule ?

hop-top-poc...am o amenda, bla bla
de unde ?
de cand ?
etc

si vezi ca e voi nu v-oi, analfabet mic ce esti

#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Ce amenda este?

#4
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008

View Postspare-me, on Jan 12 2009, 20:56, said:

ce amenda gogule ?

hop-top-poc...am o amenda, bla bla
de unde ?
de cand ?
etc

si vezi ca e voi nu v-oi, analfabet mic ce esti

prefer sa nu dau prea multe detalii ce vrei sa iti zic ora? sau ca amenda am primito de la politie?

View PostC.F.S., on Jan 12 2009, 20:57, said:

Ce amenda este?
am un proces verbal

Edited by karbon, 12 January 2009 - 21:08.


#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu ma, lasa, nu mai zice nimic.
probabil o sa ti se adauge la impozit la ce proprietati ai pe numele tau si o sa platesti cu tot cu penalizari de vreo 50 de ori mai mult.
daca n-ai proprietati, da-o-ncolo

#6
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008

View Postspare-me, on Jan 12 2009, 21:09, said:

nu ma, lasa, nu mai zice nimic.
probabil o sa ti se adauge la impozit la ce proprietati ai pe numele tau si o sa platesti cu tot cu penalizari de vreo 50 de ori mai mult.
daca n-ai proprietati, da-o-ncolo
adica eu am 17 ani si proprietatzi 0 nu platesc nimic?

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
daca ai 17 ani au proprietati parintii
si atunci le vine lor la impozit

#8
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
Copile, viata asta e complicata mai ales cand coerenta e zero si responsabilitatea da cu minus.

Ai un PV (cel mai probabil dat de politia comunitara) pe care-l vrei pierdut de frica sa nu afle parintii. Daca totusi dai dovada de o sclipire, o sa constientizezi ca la nivel LEGAL nu prea ai cum sa te mai ascunzi.

Daca ai primit acea amenda pe motiv nefondat, atunci se va rezolva. Parintii tai vor sti ce sa faca!!!

Cum banuiesc ca totusi amenda e pe bune .... parintii te vor certa/pedepsi MULT MAI PUTIN decat o vor face atunci cand finantele ii anunta de amenda ta neplatita!!!!!!!!!!!!

Demonstreaza ca stii sa-ti aperi pielea si alege raul cel mai mic. Si pe viitor, nu ar fi rau sa fii atent pe la orele de gramatica ;)

#9
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008

View Postgeo13ana, on Jan 12 2009, 21:29, said:

Copile, viata asta e complicata mai ales cand coerenta e zero si responsabilitatea da cu minus.

Ai un PV (cel mai probabil dat de politia comunitara) pe care-l vrei pierdut de frica sa nu afle parintii. Daca totusi dai dovada de o sclipire, o sa constientizezi ca la nivel LEGAL nu prea ai cum sa te mai ascunzi.

Daca ai primit acea amenda pe motiv nefondat, atunci se va rezolva. Parintii tai vor sti ce sa faca!!!

Cum banuiesc ca totusi amenda e pe bune .... parintii te vor certa/pedepsi MULT MAI PUTIN decat o vor face atunci cand finantele ii anunta de amenda ta neplatita!!!!!!!!!!!!

Demonstreaza ca stii sa-ti aperi pielea si alege raul cel mai mic. Si pe viitor, nu ar fi rau sa fii atent pe la orele de gramatica ;)
daca tu zici eu as platio dar care e chestia nu am bani

#10
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postkarbon, on Jan 12 2009, 21:32, said:

daca tu zici eu as platio dar care e chestia nu am bani

Mama draga, eu nu-s prea pretentioasa de fel dar pur si simplu ma omori cu lipsurile tale.

Deduc ca ai vrut sa spui "Stiu ce spui tu, eu as plati-o dar chestia e ca nu am bani"


La care eu o sa ma repet:

" SPUNE-LE PARINTILOR" (pe limbajul tau: spunele parintilor)


Nu mi-o lua in nume de rau dar la cum vorbesti (scrii) tin sa cred ca nu esti tocmai un ingeras, prin urmare ai tai au pielea tabacita. Din cauza asta cred ca vor aprecia ENORM noutatea in care tu esti sincer.

Un secret important in a creste in afara inchisorii (dramatic spus) este sa NU COMPLICI lucrurile. Lasa-le simple si descurca-le cand sunt simple. Cu cat te ridici mai tare in minciuni, cu alt cazi de la o inaltime mai mare.

#11
the_punkreas2003

the_punkreas2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 10.02.2008
De bani poti face rost. Daca nu o platesti amenda se va inregistra la Urmarire debite la circa financiara de care apartii asa ca pentru orice se va dori sa se faca pe adresa respectiva (vanzarea/cumpararea unui autovehicul, teren etc etc de catre o persoana cu domiciliul acolo, nu neaparat numai tu) va fi necesar un cazier fiscal si atunci tot se va afla de "ghidusia" ta. Atunci o sa ti-o furi urat.

Sfat: plateste cumva amenda aia, PASTREZA copie a procesului verbal si a chitantei cu care ai platit si ai terminat povestea. Banuiesc ca nu ai luat 50 de milioane amenda sa nu ai niciun fel de varianta de a face rost de bani.

#12
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postthe_punkreas2003, on Jan 12 2009, 21:43, said:

Sfat: plateste cumva amenda aia, PASTREZA copie a procesului verbal si a chitantei cu care ai platit si ai terminat povestea. Banuiesc ca nu ai luat 50 de milioane amenda sa nu ai niciun fel de varianta de a face rost de bani.

Tine minte sfatul, il vei repeta copilului tau!

Sau mai bine spus: tine minte ce ai statuit pentru ca atunci cand i se va indemna copilului tau de 17 ani acelasi lucru, sa nu ajungi la masuri punitive (cel putin nu aspre) cand afli intr-un tarziu tarasenia! :naughty:

#13
danok007

danok007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 479
  • Înscris: 11.02.2007
ai fumat pe domeniu public ?  :naughty:

#14
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008

View Postthe_punkreas2003, on Jan 12 2009, 21:43, said:

De bani poti face rost. Daca nu o platesti amenda se va inregistra la Urmarire debite la circa financiara de care apartii asa ca pentru orice se va dori sa se faca pe adresa respectiva (vanzarea/cumpararea unui autovehicul, teren etc etc de catre o persoana cu domiciliul acolo, nu neaparat numai tu) va fi necesar un cazier fiscal si atunci tot se va afla de "ghidusia" ta. Atunci o sa ti-o furi urat.

Sfat: plateste cumva amenda aia, PASTREZA copie a procesului verbal si a chitantei cu care ai platit si ai terminat povestea. Banuiesc ca nu ai luat 50 de milioane amenda sa nu ai niciun fel de varianta de a face rost de bani.
am luat o amenda destul de mare ce nu intelegeti daca e sa imi ceri 0,1 ron nu am de unde cat e amenda...

#15
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cat e ?

#16
karbon

karbon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 12.12.2008
am vorbit la telefon cu un prieten care e politist si a zis ca daca nu o platesc vine la impozit si mna... nu as putea sa platesc eu impozitul?

daca vreti sa stiti de ce am primit amenda va si zic nu am trecut pe zebra si... si ma oprit si a zis sa ma identific si eu am zis gresit la anu in care m-am nascut si a dat un telefon la sectie si a zis ca sunt date false si uite asa trebuie sa platesc 250 amenda

dupa mine e o porcarie sa platesc atata amenda pentru ca a auzit ala rau

Pe proces scrie
Contravenitul poate face plangere impotriva procesului verbal de constatare in 15 zile de la comunicarea procesului verbal.
Aceasta se depune la unitatea din care face parte agentul constatator.

Orice ati zice voi sa fac fac doar sa nu afle parintii

Edited by karbon, 12 January 2009 - 22:48.


#17
Alin1921

Alin1921

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 13.02.2008
Vinzi telefonu(si asa nu e bine sa ai prieteni politisti) si achiti amenda.
125 de Ron in 48 de ore care probabil au si trecut de cand te smorcai pe aici.

#18
mih4it4

mih4it4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 16.01.2008

View Postgeo13ana, on Jan 12 2009, 22:29, said:

nu ar fi rau sa fii atent pe la orele de gramatica ;)
De Citire ! :roflmao:
Stai linistit ca nu iese in cazier, daca iti e teama de asta ! :icecream:

Edited by mih4it4, 13 January 2009 - 00:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate