Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Upgrade placa video

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kostake9

kostake9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2008
Am conficuratia din imaginea atasata [ http://i171.photobucket.com/albums/u285/gelu9g/Image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

As vrea sa iau o placa video ca sa pot juca shootere mai noi cu setari decente. Sunt maniac cu seria Stalker mai ales :blush: pana acum am reusit sa le joc pe ambele cu totul pe minim, dar as vrea sa le cumpar originale si sa ma bucur de ele la maxim. Si acum intrebarile.

1. Credeti ca la sistemul pe care il am, merita sa fac upgrade? Sau mai bine mai astept putin si iau altul nou?
2. Daca merita, e suficient doar placa video? Daca nu, ce ar mai trebui?
3. Ce placa video mi-ati recomanda? Sa fie compatibila cu ce am acum, placa de baza, sloturi, etc. Bugetul e in jur de 600 Ron, sa ma incadrez si cu cele doua jocuri, eventual collector's edition, in 1000 Ron
4. Am citit ca e importanta si sursa. Schimbarea placi de baza ar preupune si schimbarea sursei? Nu am cooler de carcasa. Nu ma intereseaza overcloaking.
5. Pe ce va rezulta, merita sa pun Vista? L-am pus odata de proba, pe ce am acum, dar am renuntat din cauza ca nu am gasit drivere pt. placa de sunet care e onboard.
Nu ma pricep foarte bine, poate ca pentru unii intrebarile par prostesti, sau poate nu am dat informatiile relevante. Revin cu altele, suplimentare, daca e nevoie.
Multumesc.

Edited by kostake9, 05 January 2009 - 19:50.


#2
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Vinde sistemul si cu ce bani mai ai faci ceva decent.

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
6600 e destul de buna pentru agp, numai ai ce upgrade sa faci mai mult, eventual alt pc (proc/mobo/rami/gpu)

#4
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007

View Postopop, on Jan 5 2009, 20:49, said:

6600 e destul de buna pentru agp, numai ai ce upgrade sa faci mai mult, eventual alt pc (proc/mobo/rami/gpu)

Nu e GT.

#5
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 12.11.2006

View PostSSNight, on Jan 5 2009, 19:55, said:

Vinde sistemul si cu ce bani mai ai faci ceva decent.
Cel mai bun sfat. Ai zis deja maxim 1000RON. Pe langa aia 1000RON daca iti mai iei si pe PC 400-500RON iti faci un sistem chiar decent.
Ceva de genul

Edited by Darth_Vader, 06 January 2009 - 00:41.


#6
kostake9

kostake9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2008
Sa am numai cui sa il vand...cine mai cumpara sisteme vechi in ziua de azi? Nici nu stiam cat sa cer pe el, acum am vazut, 4-500 Ron. Daca nu reusesc sa il vand, mai astept cateva luni pana iau altul si pe asta il dau sotie sa se uite la filme pe el.

#7
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View Postkostake9, on Jan 6 2009, 09:06, said:

Sa am numai cui sa il vand...cine mai cumpara sisteme vechi in ziua de azi? Nici nu stiam cat sa cer pe el, acum am vazut, 4-500 Ron. Daca nu reusesc sa il vand, mai astept cateva luni pana iau altul si pe asta il dau sotie sa se uite la filme pe el.

pune-l la vanzare, este topic dedicat
sigur il poti vinde, cine nu are bani de unul nou o sa-l ia

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate