Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

PINK IDEEA

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
sogard1

sogard1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.12.2008
Buna ziua,

Vroiam sa atrag atenti asupra firmei PINK IDEEA din BUCURESTI. aveti grija daca v-ati decis sa lucrati cu aceasta firma: s-ar putea sa aveti surprize, asa cum am patit si eu.

dupa o cautare pe internet si studierea mai multor oferte m-am decis sa lucrez cu aceasta firma, crezand ca este o firma serioasa (nu am gasit nimic de rau, dar nici de bine despre ei pe forumuri) si avand cea mai buna oferta calitate - pret. vroiam sa inchid un balcon. am cerut o oferta pe 5 camere, pe care am si primit-o pe mail,

dupa ce i-am contactat au venit la masuratui: atunci ar fi trebuit sa imi dau seam ca nu sunt profesionisti: cand a ajuns echipa pt masuratori si au vazut balconul mi-au spus ca ei nu pot lua masuratori ca este imposibil sa inchid balconul cu 5 camere. nu am zis nimic, fiind balcon si avend oricum termopan la geamul si usa care da in camera, am spus ca nu este nici o problema daca il inchid doar cu 3 camere. au bombanit ceva acolo, dupa care au inceput sa masoare...ceea ce a durat 3 ore (sincer mi se parecam mult).

au plecat, au trimis a doua zi oferta finala (care de fapt nu era finala, intrucat era calculata la 5 camere). si-au dat seama dupa 2 zile ca au gresit asa ca mi-au trimis alta oferta.

am facut plata (integral intrucat am economisit 200-300 EUR) si am asteptat sa fiu contactata pt a afla cand va avea loc montajul (maxim 14 zile calendaristice). mi s-a spus ca in 7 zile vor veni...au trecut 3 saptamani. dar nu asta a fost problema. problema este ca s-au gresit masuratorile initiale, si unul din geamuri este cu 5 cm mai inauntru decat ar fi trebuit in mod normal, astfel incat eu am ramas cu o gaura de 5 cm latime si 20 cm lungime. din pacate nu am putut fi de fata la montaj, ca as fi stopat lucrarea. cand i-am anuntat ca s-a gresit lucrarea s-au facut ca ploua, si au devenit chiar nesimtiti, spunand ca eu am vrut asa.

am facut reclamatie, dar va dati seama ca nu s-a rezlvat nimic, ei insistand ca lucrarea este facuta ok. ce am reusit sa rezolv a fost sa imi recuperez banii pt intarzierea montajului (plata urmand sa fie facuta).

daca ati hotarat sa lucrati cu aceasta firma, ganditi-va-ti de 2 ori, intrucat remedieri din partea lor nu veti primi. sau nu platiti toti banii de la inceput, astfel incat sa fie obligati sa faca remedieri in caz ca gresesc ceva.

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Fa-le si o reclamatie la ANPC - ai sa vezi ca are efect. ;)  
Sincer nu as lucra cu o firma care se numeste pink ideea  :w00t: Asa e cand le dai banii inainte am patit-o si eu cu aplast-ul.
Invatatura de minte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate