Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Rise of the Argonauts

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
royo

royo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.11.2004
Un nou RPG de la CodeMasters, care pare chiar promitator: http://www.rise-of-the-argonauts.com/ ( site oficial ).

Si un review cu jocul: http://www.gamefiend...-the-argonauts/.

#2
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
L-am jucat acum doua zile si i-am dat uninstall, seamana putin cu Titan Quest doar ca e camera Third person shooter (ca la GTA), pe cand la titan quest e cea de strategii :).

#3
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Mie imi place foarte mult! Ce tare e cand le rupe capul cu maciuca :D
Abia ce am terminat Witcher a 8-a oara si se simtea nevoia de un alt joc...

#4
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
superb jocul nu am mai terminat ceva asemanator de mult, poveste uimitoare cafteala si mai misto :D
e uimitor la grafica, merge pe unreal engine 3 ala din UT3 si se vede splendid :D perfect optimizat
poveste uluitoare si te lasa sa alegi ce zeu sa venerezi si chiar si replicile :D si eroii ... totul e perfect :D
pe la final devii foarte puternic dar cand intalnesti bosii :D nu se compara, e extrem de bine conceput jocul ... pacat ca l-am terminat in dar 10 ore :D
il recomand cu caldura

#5
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Modul de alegere a replicilor in dialoguri e asemanatoare cu cea din Mass Effect!

#6
Hellgate

Hellgate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 27.02.2008
lemme tell you something daca vreti ceva calumea incercati dark messiah might and magic cel mai fain din seriile might and magic eu acu downloadez asta is si eu un rpg addict:)

#7
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Ai fost tare...  Eu nu am inteles decat ca tu piratezi jocul, iar softpedia nu incurajeaza pirateria!

#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMerdiso, on Dec 13 2008, 09:19, said:

L-am jucat acum doua zile si i-am dat uninstall, seamana putin cu Titan Quest doar ca e camera Third person shooter (ca la GTA), pe cand la titan quest e cea de strategii :).

Merdiso, cum e povestea acestui joc? Din review-ul de pe IGN, am inteles ca te lupti, te lupti, te lupti, ceea ce pt. mine e foarte boooring.

#9
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Din cate am jucat e cam asa:
Spoiler

Pana aici am jucat si nu am dat de chiar atat de mult killing, din contra, au fost destul de multe dialoguri(daca ai rabdarea sa le asculti pe toate)

Ceva mai multe spoilere aici:http://en.wikipedia....f_the_Argonauts

Edited by AlexGP, 29 December 2008 - 21:53.


#10
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005
Foarte tare jocul asta...de mult m-am mai jucat un joc asa de captivant  :D
Singurul lucru care nu mi-a placut a fost finalul...ma asteptam la ceva mai mult...o povestioara :), dar oricum e un joc de nota 10 :D...merita

#11
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View PostHellgate, on Dec 28 2008, 22:26, said:

lemme tell you something daca vreti ceva calumea incercati dark messiah might and magic cel mai fain din seriile might and magic eu acu downloadez asta is si eu un rpg addict:)

Dute ma, nu mai spune!

View Postshiva, on Dec 29 2008, 14:24, said:

Merdiso, cum e povestea acestui joc? Din review-ul de pe IGN, am inteles ca te lupti, te lupti, te lupti, ceea ce pt. mine e foarte boooring.

O sa-ti raspund eu la intrebarea asta :)  
Dupa 30-40 minute de joc iti pot spune urmatoarele: Povestea e destul de captivanta, cum ii moare nevasta eroului principal si nu am fost prea atent la dialoguri ca mi-e prea somn acum, dar ce-am inteles (vag) ca el vrea sa o reinvie. Mi se pare destul de captivant jocul, grafica e bunicica, seamana la playgame cu titan quest, dar third person shooter, are diferite combouri, superbe pot spune insa ceea ce m-a dezamagit nu poti pune tu o armura, hai ca arme mai ai mai multe, dar pana unde am apucat sa joc nu am putut schimba nimic la personaj. Oricum este destul de captivant jocul,daca urmaresti si povestea. ;)

#12
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Voice acting-ul e la fel de execrabil pe tot parcursul jocului? Sau doar la inceput?

#13
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
L-am teminat si eu... ma asteptam la un final mai epic... da deh.
Per total 7.5/10 mai bun ca alte porcarii pe care le-am jucat!

#14
Fox_28

Fox_28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.09.2007
O intrebare intrebatoare... Am ajuns la centauri si am ajuns sa ma lupt la un mom dat cu un Mega Centaur... pe care sincer dupa jumatate de ora m-am plictisit si am iesit ... E unu care arunca cu spirite si tot felul de prostii... :D

Help pls !!! thank you

#15
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Am fost entuziasmat cand l-am jucat prima oara, apoi cand am ajuns la primul boss(cred  -intr-un templu pe care l-am deschis activand 5 portaluri dinalea) m-am chinui putin si m-am plictisit fiindca tot ma omora.

#16
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006

View Postkastor, on Jan 17 2009, 19:27, said:

Voice acting-ul e la fel de execrabil pe tot parcursul jocului? Sau doar la inceput?


#17
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
nu cred ca te-ai mai jucat ceva ... cred ca e primul joc pt tine si ti se pare execrabil ... fugi de aici si dute la filmele tale de hollywood ca macar alea o sa ti se para mai bune
de la inceput are un feeling genial, nu am mai jucat asa ceva de la mass effect, povestea captivanta si multa cafteala, uneori trebuia sa mai si gandesti unde dai iar replicile si skill tree-ul fac jocul mai mult decat genial ...
nota 9/10 pt ca e prea scurt si unele lupte prea grele :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate