Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

RCA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
nenciu01

nenciu01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2004
Am cautat pe internet dar nu am reusit sa gasesc o lista actualizata a tuturor societatilor care incheie RCA ; Deoarece e obligatorie si o inchei de regula pentru 1 an, prefer sa o aleg pe cea mai mica, nu aleg neaparat societatea care face plata cel mai repede (nu am avut pana acum accidente  :D  ).

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
BCR!

#3
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
http://csa-isc.ro/in...n...6&Itemid=79

   * ALLIANZ - TIRIAC ASIGURARI S.A. - seria RO/07/R7/YD
    * ASIBAN S.A. - seria RO/04/W12/ZP
    * ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM S.A.- seria RO/01/T0/XZ
    * SOCIETATEA COMERCIALA DE ASIGURARE - REASIGURARE ASTRA S.A. - seria RO/02/X1/SP
    * BCR ASIGURARI S.A. - seria RO/22/P22/HI
    * BT ASIGURARI TRANSILVANIA S.A. - seria RO/19/A19/PD
    * GENERALI S.A. - seria RO/20/F14/HW
    * OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A. - seria RO/10/U4/CA
    * UNITA VIENNA INSURANCE GROUP S.A. - seria RO/12/S5/KX
    * ASIGURARE REASIGURARE ARDAF S.A. - seria RO/05/M3/NP
    * ABC ASIGURARI - REASIGURARI S.A. - seria RO/21/Y21/SR
    * ASITRANS S.A. - seria RO/16/H16/DV
    * INTERAMERICAN ROMANIA INSURANCE COMPANY S.A. - RO/14/D8/IG
    * OTP GARANCIA ASIGURARI S.A. - RO/23/Z23/NG
    * CLAL ROMANIA ASIGURARI-REASIGURARI S.A. - seria RO/24/E24/CC
    * CARPATICA ASIG S.A. - seria RO/17/G17/HR

cei de sus erau autorizati sa incheie RCA pe anul 2008. Pentru 2009 inca nu a fost autorizata nici o companie de catre CSA, da in principiu cam aceleasi companii vor incheia Rca. Deocamdata probleme sunt la Unita deoarece a fost temporari opriti sa mai incheie polite de asigurare de catre CSA

#4
nenciu01

nenciu01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.12.2004
multumesc mult pentru lista. Voi verifica fiecare societate ce tarif practica.  :)

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,082
  • Înscris: 24.02.2006

View Postciomo, on Dec 7 2008, 09:45, said:

..............
    * ASITRANS S.A. - seria RO/16/H16/DV
...........

Asitrans a devenit, intre timp, Euroins.

#6
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
ARDAF  cel mai bun raport pret /servicii (50% reducere la asigurarea locuintei,5%reducere pt CASCO si tractare gratuita PENTRU ASIGURAT)
Iar cel mai mic pret deocamdata imi pare ca il are BCR-UL.

#7
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007
Problema mea: in 21.12.2008 am incheiat RCA la Asirom printr-un agent ( nu de la coltul strazii, ci oarecum cunoscut). Am asigurarea, am chitanta si am vigneta care se lipeste pe parbriz. Ce ma nedumireste pe mine este faptul ca pe site-ul CSA masina apare ca fiind nesigurata chiar si azi la o luna de la incheierea asigurarii. Care sa fie motivul? Oricum intentionez maine sa ma duc la sediul central al Asirom ca sa-mi fac CASCO si voi intreba si de RCA. Dar totusi?

#8
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
Nu e foarte updatat siteul ala, nu e nimic ciudat, nici mie nu imi apare ca am masina asigurata, o perioada mi'a aparut chiar ca numarul e inexistent...

Ps:am asigurare la Asiban.

#9
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
N-ar strica sa studiati si lista cu unitatile service cu decontare directa precum si conditiile particulare de despagubire.
Ca sa stiti cat riscati un proces civil in caz de belea, nu de alta...

#10
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

View Postmicutza08, on Jan 26 2009, 20:46, said:

Nu e foarte updatat siteul ala, nu e nimic ciudat, nici mie nu imi apare ca am masina asigurata, o perioada mi'a aparut chiar ca numarul e inexistent...

Ps:am asigurare la Asiban.


Aha. Deci exista posibilitatea ca asigurarea sa fie valabila si sa nu fie site-ul updatat. Multumesc mult. Oricum, voi intreba maine si la sediul lor central si am sa revin cu amanunte.

#11
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostXZY, on Jan 26 2009, 20:41, said:

Problema mea: in 21.12.2008 am incheiat RCA la Asirom printr-un agent ( nu de la coltul strazii, ci oarecum cunoscut). Am asigurarea, am chitanta si am vigneta care se lipeste pe parbriz. Ce ma nedumireste pe mine este faptul ca pe site-ul CSA masina apare ca fiind nesigurata chiar si azi la o luna de la incheierea asigurarii. Care sa fie motivul? Oricum intentionez maine sa ma duc la sediul central al Asirom ca sa-mi fac CASCO si voi intreba si de RCA. Dar totusi?

cum spune si micutza08 nu e updatat site-ul sau cine stie.(asta nu inseamna neaparat ca nu esti asigurat)

Eu din 4 rca-uri , gasesc doar 2 .(politele sunt facute la aceeasi societate si la acelasi broker )

P.S. ptr gasirea celui mai mic pret cautati pe google rca-ieftin , apoi intrati pe site la comparati tarife .

Edited by cosmin_miu, 26 January 2009 - 23:59.


#12
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
daca nu gasiti masina dupa numar de inmatric cautati-o dupa seria sasiu si sigur apare!

#13
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

View Postmsn2, on Jan 27 2009, 00:16, said:

daca nu gasiti masina dupa numar de inmatric cautati-o dupa seria sasiu si sigur apare!

Nu apare nici dupa seria de sasiu.
Am fost azi la Asirom ca sa fac Casco, si am intrebat si de chestia asta cu RCA-ul. In baza lor de date asigurarea exista si este in regula. Explicatia a fost ca nu este actualizat site-ul CSA, probabil pentru ca fiind inceput de an sunt foarte multe asigurari de introdus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate