Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Masa rotunda

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nisko1990

nisko1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2008
Ma chinuiesc si cu Google si cu tot felul de portaluri si tot nu am aflat cum se organizeaza o masa rotunda....cine ma poate ajuta....? daca puteti sa imi trimiteti un raspuns v-as fi [email protected]

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postnisko1990, on Nov 25 2008, 15:48, said:

Ma chinuiesc si cu Google si cu tot felul de portaluri si tot nu am aflat cum se organizeaza o masa rotunda....cine ma poate ajuta....? daca puteti sa imi trimiteti un raspuns v-as fi [email protected]
Incearca si pe aria de networking, daca tot ai intrebat pe juridic.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006
1. se ia o masa dreptunghiulara
2. i se determina centrul (se afla la intersectia diagonalelor)
3. se traseaza pe masa un cerc cu diametrul egal cu cea mai mica latura a mesei
4. se decupeaza ce e in exteriorul cercului
5. se repozitioneaza picioarele mesei

ai nevoie de:
1. bani pt a plati masa, mijloc de transport al mesei pana in locul unde va fi folosita
2. o sfoara mai lunga si un creion
3. idem ca la 2
4. ferastrau
5. cleste pt scos cuie, ciocan, cuie suplimentare

#4
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
acum serios ma simplu era sa o cumpere rotunda sau daca nu gasea să o ia pătrata ca din masa dreptunghiulara cam greu sa mai scoata un rotund perfect

banuiesc ca se referea la organizarea unei intalniri cu mai multe institutii sau firme, care din punct de vedere juridic nu are o procedura anume din cate stiu eu

propui o tema si inviti pe cei interesati, daca nu te pricepi cred ca se gasesc si firme care sa organizeze asa ceva

#5
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postmadman2711, on Nov 26 2008, 14:57, said:

acum serios ma simplu era sa o cumpere rotunda sau daca nu gasea să o ia pătrata ca din masa dreptunghiulara cam greu sa mai scoata un rotund perfect

banuiesc ca se referea la organizarea unei intalniri cu mai multe institutii sau firme, care din punct de vedere juridic nu are o procedura anume din cate stiu eu

propui o tema si inviti pe cei interesati, daca nu te pricepi cred ca se gasesc si firme care sa organizeze asa ceva
Ca sa-i raspundem omului, zic ca ar trebui sa intrebe pe arii legate de management corporativ, business etc. Desigur, masa rotunda inseamna dezbateri de la egal la egal, pe pozitii egale din pdv ierarhic.

#6
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
Apreciez umorul celor de mai sus :) dar incerc sa ofer si un raspuns serios. In primul rand trebuie stabilit pe ce tema se organizeaza acea masa rotunda. In functie de tema aleasa, se stabileste o lista de participanti si eventual o lista de invitati care sa asiste (de exemplu ziaristi). In functie de tema si de numarul total de participanti si invitati, se cauta un spatiu adecvat (sala de conferinte, club, sediu de firma sau de partid politic, etc). Se inchiriaza acel spatiu, se tiparesc invitatiile si se transmit invitatilor. Se asigura un anumit "protocol", in functie de bugetul alocat evenimentului (cafea, apa minerala, suc, fursecuri, alune) si eventual se angajeaza un fotograf profesionist, pentru a imortaliza evenimentul. Succes !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate