Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Victoria Germaniei naziste - o UE mai avansata?

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#73
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

 irinuca8082, on Nov 24 2008, 15:31, said:

1. mdea, mdea.  indeosebi tu. daca nu ar mai fi tiganii si negri si alti ne-albi, ar ramane femeile. deci, obiect al discriminarii si urii tale tot s-ar gasi.

3. buei, pitzigoi, treaba asta urat miroasitoare, sau cum ti s-o mai parea tie, e o urmare a imperialismului europenilor. nici anglejii, nici francejii, italienii, spaniolii sau nemtii nu au vazut vreo problema in a 'impestrita' alte arii si 'jurisdictii' de pe tot cuprinsul planetei: africa, asia de sud si sud-est, america, si tot asa. acum sa se spele cu ei pe cap. si noi am importat tigani pe principiu de sclavagism, treaba  foarte urata, in loc sa-i alungam, ca pe tatari, inapoi in sudul indiei. so? ;)
bine spunea pretenu: dupa ce ca s-au silit ioropenii sa-i scoboare din copaci pe barbari, acum, cand astia vin sa-si arate recunostinta , primii se uita chioras.  :rolleyes:

take the responsability for your acts, and shut the fuck off!  :D
1. Esti nebuna! Femeile sunt obiect de dragoste, nu de ura.
3. Esti inculta. Noi nu am IMPORTAT tigani, ne-am pricopsit cu ei pentru ca au venit cu invadatorii mongoli sau pentru ca s-au intors din Vest, unde erau masacrati ca sport. Noi le-am dat VIATA, dupa care i-am eliberat.

#74
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

 xdaniel, on Nov 22 2008, 18:37, said:

-----
Parerea mea personala despre UE si globalizare in general: niste chestii minunate. Cei care le critica (cum ar fi cei de la Noua Dreapta): niste cretini.
Proiectul actualei UE trebuie dus mai departe CU ORICE PRET. Evident, va trebui reevaluata la un moment dat influenta de care se bucura unele... hm... minoritati (nu zic care) si probabil ca vor trebui luate niste masuri. Dar UE trebuie sa mearga mai departe!!!

O globalizare cum se vrea UE, poate fi foarte benefica pentru populatie. Motivele si adevarata fata a UE in schimb, nu e altceva decat o noua metoda de control a oamenilor, mai evoluata si mai bine implementata decat cea propusa si inceputa de Hitler.

 xdaniel, on Nov 22 2008, 19:44, said:

Aaaaaa, abia acum m-am prins unde bate gtk.
gtk, nu conteaza modul in care ia nastere imperiul/uniunea (adica printr-o unire pasnica gen UE sau prin dominatie militara gen Germania nazista). Rezultatul final este acelasi: dominatia economica si politica a celor puternici. Prin convingere sau forta, conteaza mai putin. Mai ales la nivelul cetateanului de rand.

Tu chiar crezi ce spui? :lol:. Adica...TU CHIAR CREZI CE SPUI? Pentru ca, daca da, e trist.....Una e sa ii impui unui om cum sa traiasca si alta e sa il convingi ca e bine sa traiasca asa. Un UE bazat pe unirea prin razboi, n-ar fi avut niciodata un viitor, pentru ca tot timpul s-ar fi gasit "talibani" care sa lupte impotriva asupririi. Si daca tu chiar crezi asta, eu iti doresc sa ajungi sa traiesti intr-un univers paralel, in care Hitler a reusit sa-si duca planul la bun sfarsit :). Poate acolo ai fi avut deja gata casa :lol:

#75
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

 irinuca8082, on Nov 24 2008, 15:37, said:

ba pe vremea lu ceasca tiganii erau singurii cetateni ce aveau mana libera la avorturi. ;)
FALS! POVESTI! Si, prin absurd, degeaba aveau mana libera la avorturi, daca nu stiau ce-i ala si daca nu existau anticonceptionale.

 richelieu, on Nov 24 2008, 15:40, said:

Poate acolo ai fi avut deja gata casa :lol:
Acolo nu s-ar fi daramat!!! Si, daca s-ar fi daramat (pentru vreo sistematizare, ceva), in orice caz nu s-ar fi construit blocuri pentru tigani in zona.

Edited by xdaniel, 24 November 2008 - 15:43.


#76
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
asta cu sterilizarea e o solutie, sau one child policy, ca in china.

numai ca va trebui sa inceapa altii, ca noi nu avem voie, poate statele unite, ca ei au probleme mari :drac:

iar incepeti cu urile istorice ? cu ce e mai buna deca ura rasiala ?
acum, xdaniel, tot voi capitalistii sunteti vinovati, ca deschideti ranile trecutului. in mod normal, niste populatii potential dusmanoase nu trebuie lasate sa nutreasca aceste sentimente.

altceva, in timpul comunismului oamenii faceau copii, ca statul avea grija de ei. erau asezaminte de toate gradele, gradinite, scoli, licee, universitati gratuite.
acum cu ce sa ii tii ? cand saracia adusa de capitalisti face ravagii ?!
capitalistii sunt vinovati de distrugerea neamului si tarii

Edited by cardinal, 24 November 2008 - 15:47.


#77
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

 richelieu, on Nov 24 2008, 15:40, said:

O globalizare cum se vrea UE, poate fi foarte benefica pentru populatie. Motivele si adevarata fata a UE in schimb, nu e altceva decat o noua metoda de control a oamenilor, mai evoluata si mai bine implementata decat cea propusa si inceputa de Hitler.
Mai evoluata pe dracu'! Astia care fac UE acum sunt tot nemti, singura diferenta e ca au mainile legate de protejarea minoritatilor rasiale si a multiculturalismului. O limba unica impusa ca standard si o conducere unica sub obladuire nemteasca ar fi dus Europa mult peste SUA pana acum din toate punctele de vedere.

#78
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

 xdaniel, on Nov 24 2008, 15:39, said:

1. Esti nebuna! Femeile sunt obiect de dragoste, nu de ura.
3. Esti inculta. Noi nu am IMPORTAT tigani, ne-am pricopsit cu ei pentru ca au venit cu invadatorii mongoli sau pentru ca s-au intors din Vest, unde erau masacrati ca sport. Noi le-am dat VIATA, dupa care i-am eliberat.

1. as vrea sa fiu nebuna si misoginismul specific latinilor cu inima mare, ce sunt romanii, sa fie numai in imaginatia mea. nu o mai intoarce ca la ploiesti. daca te crezi barbat adevarat (ba pardon, arian), recunoaste. ;)
3. incult esti tu.  :lol:  recomand istoria poporului roman. capitolul cu si despre vlad tepes , ti-ar putea sa-ti aduca adevarate revelatii. ;)

#79
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

 xdaniel, on Nov 24 2008, 15:42, said:

Acolo nu s-ar fi daramat!!! Si, daca s-ar fi daramat (pentru vreo sistematizare, ceva), in orice caz nu s-ar fi construit blocuri pentru tigani in zona.

Din tot postul meu, doar ASTA ai gasit de comentat? :lol:

#80
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007
arpopo; mie chiar imi pare bine de problemele pe care trebuie sa le infrunte francezii cu magrebienii aia (sau cu s-or chema) si alti ne-francezi, dupa jaful sistematic de pe 3 continente si vesnica superioritate fara acoperire. :))

#81
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

 xdaniel, on Nov 24 2008, 15:39, said:

Esti inculta. Noi nu am IMPORTAT tigani, ne-am pricopsit cu ei pentru ca au venit cu invadatorii mongoli sau pentru ca s-au intors din Vest, unde erau masacrati ca sport. Noi le-am dat VIATA, dupa care i-am eliberat.

dragul meu daniel ... unu la mana ai zis mai acu cateva pagini ca-s clona cuiva ... io zic ca dupa vechimea si posturile pe care le am pe aici ar fi cam penibil sa fiu o clona...

in alta ordine de idei, noi numai viata nu le-am dat tiganilor :lol: dar sa-i mai si eliberam. tiganii au ramas pe ale noastre meleaguri in principal sub forma de sclavi la mananstiri si pe domeniile manastiresti.

intr-un final i-au eliberat ... si majoritatea au luat-o la fuga de bine ce le-a fost aici.

"O nouă generație de români școliți în vest a început să îmbrățișeze opiniile progresiste apărute în Europa. Vocile occidentalilor devin din ce în ce mai pregnante, și culminează prin memoriul elvețianului Emile Kohly, care creează un puternic val anti-sclavagist. Sclavia începe să fie considerată o practică diabolică și este abolită în perioada 1843-1855. Inițial au fost eliberați peste un sfert de milion de sclavi. Mulți dintre ei au părăsit țara, fiind antrenați în decursul a câtorva generații în cea de a treia mare migrație a rromilor (după plecarea din India în urmă cu un mileniu și migrația din Asia în Europa)."

#82
lpt1

lpt1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 26.06.2008

 cardinal, on Nov 24 2008, 15:43, said:

capitalistii sunt vinovati de distrugerea neamului si tarii

da sunt vinovati, dar si noi suntem vinovati. ce te trimit ei, te duc ei de manuta la "macelarul" alias ginecologul, spre a-ti macelari copilul ?
nu cred.
iti pun ei pe pu&a condomul ?
nu cred
aaaa.... nu ai cu ce sa-i cresti.
zau, nu mai spune. de vrei sa aiba detoate, atunci sigur nu vei putea avea prea multi copii. dar asta este viata e o continua lupta. daca nu lupta un pic cu dorintele, mandria si alte sentimente umane atunci la's ca va lupta copilul tau, ala singur, cu neamurile ce o sa vina peste el


#83
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

 lpt1, on Nov 24 2008, 16:01, said:

va lupta copilul tau, ala singur, cu neamurile ce o sa vina peste el[/b]
din nefericire, asta asa e.
nu stiu cat este este saracia rezon pt numarul mic de copii per familie , in europa. in sua, familiile albe cu cei mai multi copii sunt cele instarite (3,4,5 sau chiar 6 plozi) . in rest, germania, mare putere, se scufunda incet-incet o data cu imbranirea, pe cand india, creste infloritor si promitator. :D

e chestie de cultura. :)

#84
brigazile_martirilor

brigazile_martirilor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,969
  • Înscris: 09.07.2008

 xdaniel, on Nov 23 2008, 17:49, said:

Germanii s-au dus peste rusi ca sa nu vina rusii primii peste ei.


pe dracu.

Stalin a evitat cat a putut razboiul cu Hitler, ultimul lui gand era sa atace Germania nazista.

#85
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
pai aia din india sunt tigani, mai, de aia fac asa multi copii, eu ma refeream la europenii educati.

cand spun de nivel de trai, ma refer doar la hrana si locuinte. in india poate poti sa stai sub cerul liber sau in corturi ca si in haiti, ca e cald, si atunci ce sa faci ? decat copii ? :)
in state, oricand gasesti o rulota convenabila intr-un trailer park, unde sa stai.

#86
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 brigazile_martirilor, on Nov 24 2008, 15:12, said:

pe dracu.

Stalin a evitat cat a putut razboiul cu Hitler, ultimul lui gand era sa atace Germania nazista.
Și mie mi se pare la fel. La cît de înarmată era Germania la începutul lui 1940 Stalin nici nu putea visa un atac.

#87
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

 brigazile_martirilor, on Nov 24 2008, 16:12, said:

pe dracu.
Stalin a evitat cat a putut razboiul cu Hitler, ultimul lui gand era sa atace Germania nazista.

Ma mai contrazic eu cu "Brigazile.." pe alte topicuri - dar aici are dreptate 100%  ;)
Dupa epurarile criminale din anii 30' armata sovietica era foarte slaba la finele deceniului 3.
Modul absolut penibil in care s-au chinuit cu finlandezii da oamenilor care gandesc cat de cat o idee despre faptul ca Stalin nici nu avea de gand si nici nu putea deschide un front contra nemtilor.
De altfel Stalin primise de la Hitler (marele luptator contra bolshevismului  :lol:) cam tot ce si-a dorit prin tratatul din august 39',  ce dracu' sa mai vrea ?  
Nemtii aveau si instructori in URSS , crezi ca Stalin i-ar fi primit pe aia daca avea macar o vaga idee ca va ii ataca pe nemti ?
Victoriile zdrobitoare ale nemtilor din primele 6 luni de razboi arata clar ca rusii nu facusera absolut nici o pregatire cat de cat pentru vreun razboi, nici vorba sa aiba intentia sa-i atace pe nemti. Si daca nu era idiot putea chiar sa-i zdrobeasca pe rusi - la modul penibil insa cum a inteles Hitler sa coordoneze armata germana centralizat  (el coordonand personal si miscarile unor unitati mici gen batalioane !!! omorand orice initiativa a generalilor sai valorosi ) nu i-ar fi batut insa pe rusi nici in 100 de ani. Si unii au pretentia ca dictatorul asa semi-nebun putea crea un fel de UE dupa razboi :lol: El a avut pe mana o tara de oameni inteligenti si hotarati si a distrus-o, mi-l si inchipui incercand sa faca managementul unei Europe unite  :lol:  

Asa ca sa lasam ideile penibile ca Hitler i-a atacat pe rusi ca sa nu-l atace rusii pe el.
Este cert faptul ca Hitler i-a facut pe rusi mari, razboiul lui Hitler din Rusia le-a permis bolshevicilor sa ia sub stapanire Europa de Est la finele razboiului si sa se transforme 50 de ani intr-o superputere.  Hitler are partea lui de vina (mare !) in transformarea unui URSS prapadit in anii 30 in superputerea de dupa razboi.

Oricum, tot topicul se inscrie in nota gandirii limitate a veveritei...ba e anti-bolsevic, ba e fanul unuia care i-a scos pe bolsevici din barlog si i-a facut mari.... cine sa-l mai inteleaga?

Edited by kopu, 24 November 2008 - 17:35.


#88
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 lpt1, on Nov 24 2008, 15:15, said:

Iti spun eu una, ca cea la care te gandesti e sortita esecului - violenta naste violenta.
Solutia e respectarea poruncilor lui Dumnezeu. - alta nu exista.


Copilule!Trebuie pentru inceput sa accepti ca TU esti cel care ia hotariri si le pune in practica
Apoi e simplu Trebuie doar sa iti asumi cu mindrie faptele,rezultatele,esecurile pentru ca oricum atunci cind ai inceput sa faci o treaba nu ai facut-o pentru aplauze
dumnezeu era in sedinta in tot aces timp si nu poti arunca vina pe el

#89
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
pai asta e tragedia (contradictia) celor de dreapta, inclusiv cea extrema(legionari, fascisti)

vor sa salveze o minciuna(capitalismul)




dumnezeu e ocupat in alta parte. nu va bazati pe el !

#90
sorin520

sorin520

    OM

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,572
  • Înscris: 05.09.2008

 cardinal, on Nov 24 2008, 19:32, said:

pai asta e tragedia (contradictia) celor de dreapta, inclusiv cea extrema(legionari, fascisti)

vor sa salveze o minciuna(capitalismul)




dumnezeu e ocupat in alta parte. nu va bazati pe el !


Capitalismul este o minciuna! OK Tu de ce nu faci nimic impotriva lui?

 cardinal, on Nov 24 2008, 19:32, said:

pai asta e tragedia (contradictia) celor de dreapta, inclusiv cea extrema(legionari, fascisti)

vor sa salveze o minciuna(capitalismul)




dumnezeu e ocupat in alta parte. nu va bazati pe el !


Capitalismul este o minciuna! OK Tu de ce nu faci nimic impotriva lui?

 cardinal, on Nov 24 2008, 19:32, said:

pai asta e tragedia (contradictia) celor de dreapta, inclusiv cea extrema(legionari, fascisti)

vor sa salveze o minciuna(capitalismul)




dumnezeu e ocupat in alta parte. nu va bazati pe el !


Capitalismul este o minciuna! OK Tu de ce nu faci nimic impotriva lui?

 cardinal, on Nov 24 2008, 19:32, said:

pai asta e tragedia (contradictia) celor de dreapta, inclusiv cea extrema(legionari, fascisti)

vor sa salveze o minciuna(capitalismul)




dumnezeu e ocupat in alta parte. nu va bazati pe el !


Capitalismul este o minciuna! OK Tu de ce nu faci nimic impotriva lui?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate