Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Aparat foto digital

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Salut, am vazut ca la toate aparatele foto digitale le este trcuta ca temperattura de fuctionare 0-40 grade celsius.
Intrebarea mea este: Un aparat digtal de exemplu Olympus 740 nu face fotografii la -10 grade sau la + 45, ce i se poate intimpla?

#2
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Nu cred ca risti prea mult, numai ca este specificata temperatura pt. a-i exonera pe producatori in cazul unei defectiuni. Cea mai mare problema la frig este condensul generat de diferenta de temperatura. Vara, pericolul consta in supraincalzirea componentelor si probabil topirea lor. La caldura mare si zgomotul de imagine este mai ridicat!

#3
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002

akeela11, on Jan 27 2005, 14:03, said:

Salut, am vazut ca la toate aparatele foto digitale le este trcuta ca temperattura de fuctionare 0-40 grade celsius.
Intrebarea mea este: Un aparat digtal de exemplu Olympus 740 nu face fotografii la -10 grade sau la + 45, ce i se poate intimpla?

<{POST_SNAPBACK}>

Face.

Gama mentionata in cartea tehnica este cea in care producatorul garanteaza functionarea aparatului conform specificatiilor tehnice mentionate.

In afara acelei game se modifica parametrii peste anumite limite (de ex. se mareste timpul de expunere fata de cel prefixat, creste zgomotul, creste timpul de procesare, scade numarul de fotografii care se ;pot face cu un set de baterii, etc.)

#4
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Memoria flash poa` sa faca figuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate