Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Daihatsu Feroza

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
[ http://i34.tinypic.com/29f4c2b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce parere aveti de asa ceva? am vazut destul de putine prin romania, insa prin tari ca Australia, Grecia, Spania, etc sunt destul de populare, aproape la fel ca Suzuki Jimny, si de asemenea sunt apreciate pentru fiabilitatea lor
de asemenea mi se pare tentanta pentru ca la circa 3000 E ( autovit ) gasesc una cu Aer conditionat, geamuri electrice si servodirectie, si pe langa asta e si un off-roader relativ bun, cel putin pentru trasee usoare
nu stiu insa nimic de disponibilitatea pieselor de schimb in romania

orice informatie e binevenita

#2
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007

View PostSaint666, on Oct 3 2008, 22:49, said:

[ http://i34.tinypic.com/29f4c2b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce parere aveti de asa ceva? am vazut destul de putine prin romania, insa prin tari ca Australia, Grecia, Spania, etc sunt destul de populare, aproape la fel ca Suzuki Jimny, si de asemenea sunt apreciate pentru fiabilitatea lor
de asemenea mi se pare tentanta pentru ca la circa 3000 E ( autovit ) gasesc una cu Aer conditionat, geamuri electrice si servodirectie, si pe langa asta e si un off-roader relativ bun, cel putin pentru trasee usoare
nu stiu insa nimic de disponibilitatea pieselor de schimb in romania

orice informatie e binevenita
Din fericire potzi gasi mai usor pise ptr ea, fiind un model vechi , decat ptr a mea. Este super messe masina, dar nu te astepta sa o gasesti putini km la bord.Sunt foarte fiabile  si merita sa te distrezi cu asa ceva in afara soselelor(astea nu foloseau asa multa electronica la vremea respectiva).Baftaa!

http://uk.youtube.co...feature=related

#3
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
sa inteleg ca tu ai Terios
pe autovit( si pe mobile) au in jur de 100.000 km, ceea ce consider rezonabil
ai idee exact unde as putea sa fac service la asa ceva si un pret pt niste piese uzuale?
merci

#4
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007

View PostSaint666, on Oct 4 2008, 10:35, said:

sa inteleg ca tu ai Terios
pe autovit( si pe mobile) au in jur de 100.000 km, ceea ce consider rezonabil
ai idee exact unde as putea sa fac service la asa ceva si un pret pt niste piese uzuale?
merci
Gasesti la Al Padrino , pe Stefan cel Mare,  la japanparts.ro...web-ul te ajuta mult

#5
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
merci de link, astept inca opinii despre masina, in special parerea voastra daca poate fi folosita aproape zilnic, prin oras, precum si in afara lui pe off-road

Edited by Saint666, 04 October 2008 - 10:50.


#6
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Si Rocky arata foarte frumos, eu vad unul mereu in zona Dorobanti care este super intretinut. Si pare a fi mai cool decat Feroza.

Attached Files



#7
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
din pacate are motorul prea mare

#8
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
La banii astia gasesti Suzuki!

#9
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
ce Suzuki (off-roader) gasesc pana in 3500E cu aer conditionat si fara motor de 2-3 L ?
poate am noroc si gasesc un Jimny, dar slabe sanse si tre sa admit ca imi place mai mult feroza decat jimny, chiar daca am mers cu cel din urma si mi-a lasat o impresie foarte buna

#10
winter1966

winter1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 10.08.2007

View PostSaint666, on Oct 4 2008, 22:23, said:

ce Suzuki (off-roader) gasesc pana in 3500E cu aer conditionat si fara motor de 2-3 L ?
poate am noroc si gasesc un Jimny, dar slabe sanse si tre sa admit ca imi place mai mult feroza decat jimny, chiar daca am mers cu cel din urma si mi-a lasat o impresie foarte buna

Eu mi-am adus una din Olanda, sambata.

Prima innmatriculare 20.11.91. , Km reali ! 129000, pret 2250 EURO acolo. Un singur punct de rugina, in spatele rotii spate stanga, unde este si esapamentul (normal deci. ) in rest impecabila.
Dotarea este cheala : nu servodirectie, geamuri electrice sau AC. Dar sunt multumit. Este foarte bine intretinuta. Servodirectia ar fi trebuit, mai ales ca are un volan sport mai mic. Dar daca se misca usor, nu este o problema.

Em mai am un Nissan Almera de 3 ani, luata de noua, si sigur ca in primele 2-300 km in Olanda si Germania,.... m-am cam necajit. Acum incep sa fiu multumit  dupa restul de 1500 km si trei zile in oras. Destul de mica, destul de sprintena. AM atins 135 pe autostrada , dar scurt ca nu am vrut sa fortez. Consumul.. cam 8.6 mergand destul de constant la 100 km/h.
Totusi nu este pentru distante asa lungi.

Motorul are viata, dar are momente cand mai scade turatia de ralenti pana spre oprire, mai ales la franare. Este posibil ceva neetanseitate pe circuitul de servofrana.

Jimny imi place, la fel si SJ sau Samurai , dar Vitara modelele vechi nu.

Am sa revin cu alte opinii.

#11
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
merci de informatie
nu cred insa ca mai apuc sa-mi iau un off-roader, ma orientez la ceva mai de strada
dar astept si alte detalii despre al tau

#12
ursuletulroz

ursuletulroz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.06.2007
si eu ma uit dupa o feroza. cautand piese ieftine, www.ingaraj.ro, sau magazinul unix pe bd. timisoara, putin mai sus de service serus. bafta.

#13
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Pana la urma ce ai luat ? Sau ai inchis topicul ?

#14
Saint666

Saint666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 17.08.2006
Am luat un...chevrolet kalos...nu m-am mai bagat la 4x4. Poate peste cativa ani.

#15
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Singurul off roader  veritabil ,de mici dimensiuni ,care mai este pe piata ,e Jimny. Am oarece experienta si pot sa zic ca am tras cu Samuraiul meu,destui ''off roaderi'' gen Tucson,X5 ,Kuga...etc. ,care ramasesera intepeniti in nisip sau in noroi de maxim 10 cm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate