Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

In cat trebuie platita o amenda ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Am primit si eu o amenda si am inteles ca in termen de 48 de ore trebuie sa platesc jumatate din minimul amenzii, in cazul meu 50 RON. Totusi, daca nu am acesti bani si trec 48 ore trebuie platita amenda intreaga. Cat timp am la dispozitie sa platesc amenda de 100 RON 9cea intreaga) ?

Edited by OClaudiu, 28 September 2008 - 21:29.


#2
ady1266

ady1266

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 24.01.2008
nelimitat , iti vine anual la impozitul casei

#3
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostOClaudiu, on Sep 28 2008, 22:28, said:

Am primit si eu o amenda si am inteles ca in termen de 48 de ore trebuie sa platesc jumatate din minimul amenzii, in cazul meu 50 RON. Totusi, daca nu am acesti bani si trec 48 ore trebuie platita amenda intreaga. Cat timp am la dispozitie sa platesc amenda de 100 RON 9cea intreaga) ?


amenda intreaga ai timp sa o platesti pana faci o tranzactie imobiliara sau auto .....sau pana te ciocane aia la usa sa le platesti amenda.....sau iti zice sa platesti odata cu impozitul casei-masini-terenului

Eu pana acum nu am platit nicio amenda din 2001......2002-2003 s-au dus asa ca mai am amenzi de la sf lui 2004 conform unei instiintari primite acasa , astept sa expire si alea si dupa aia le platesc diferenta de 0 lei sau cat o mai ramane :lol: .

Oricum am auzit ca in curand amenzile nu v-or mai fi prescrise ,asa ca nu v-or mai `disparea` ! :ph34r:

Edited by cosmin_miu, 28 September 2008 - 21:41.


#4
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Ok, dar sa zicem, ele nu cresc in valoare in timp ? Sa ma pot trezi la sfarsitul anului ca am de plata 300 RON ? Pot fi arestat pentru asa ceva ?

#5
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 13.12.2006

View PostOClaudiu, on Sep 28 2008, 22:47, said:

Ok, dar sa zicem, ele nu cresc in valoare in timp ? Sa ma pot trezi la sfarsitul anului ca am de plata 300 RON ? Pot fi arestat pentru asa ceva ?
daca e amenda luata la circulatie ai drept in 48 ore sa platesti jumatate, daca nu, o luna sa platesti toata suma. dupa aceea iti intra la impozit si iti va trimite primarul o scrisoare de instiintare.
dupa 1 an de neplata amenzile se prescriu( nu stiu sigur)
nu creste valoare in timp daca n-ai paltit-o
nu se mai aresteaza pentru asa ceva desi ar fi bine. doar daca e amenda penala.

#6
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 17.09.2003
Am luat amenda ca nu am respectat culoarea galbena a semaforului. Apropo, pot deci sa o platesc si peste 2 luni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate