Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Zapp lansează abonamentul cu cel mai mic tarif unic de pe piață

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
230 răspunsuri în acest subiect

#1
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.055
  • Înscris: 29.11.2004
Zapp a anunțat azi adăugarea în portofoliul său de oferte de servicii de telefonie mobilă a unui nou tip de abonament, Zapp Unic.
Începând de joi 25 septembrie 2008 utilizatorii de telefonie mobilă pot să opteze pentru abonamentul Zapp Unic care le oferă cel mai mic tarif per minut de pe piață, doar 0.084 Euro + TVA, pentru apeluri efectuate în orice rețea națională și la orice oră.
Zapp Unic include de asemenea minute naționale și în rețea precum și sms-uri în rețea, noul abonament fiind disponibil în două variante de 6 sau 4 Euro + TVA pe lună.
Persoanele care optează pentru planul Zapp Unic de 6 Euro + TVA beneficiază în fiecare lună de un număr de 1000 de minute în rețeaua Zapp, 60 de minute naționale și 500 de sms-uri în rețea.
Utilizatorii care vor alege planul Zapp Unic de 4 Euro + TVA, pot să stabilească un număr favorit Zapp care aparține grupului cu care să vorbească nelimitat. În plus, vor beneficia de 30 de minute naționale și 250 de sms-uri în rețea.
Minutele naționale și sms-urile în rețea încorporate în fiecare plan sunt valabile pe viață dacă abonamentul este achiziționat în perioada ofertei speciale.
Beneficii pentru abonamentul Zapp Unic:
+               cel mai mic tarif unic de pe piață, de numai 0.084 Euro + TVA pentru apeluri în orice rețea națională și la orice oră;
+              până la 60 de minute naționale incluse;
+ minute în rețeaua Zapp incluse;
+ până la 500 de sms-uri în rețeaua Zapp incluse;

Apelurile sunt tarifate la secundă după primul minut precum în cazul celorlalte abonamente de la Zapp.
Ambele planuri tarifare Zapp Unic permit utilizatorilor accesul la serviciul de Internet, cu viteză de până la 153,6 kbps, la un tarif minim de 0,03 Euro/min + TVA.


http://www.zapp.ro/d...omunicate-2008/

Editat de Philips, 24 septembrie 2008 - 15:53.


#2
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.09.2008

View PostPhilips, on Sep 24 2008, 16:51, said:

cel mai mic tarif unic de pe piață, de numai 0.084 Euro + TVA pentru apeluri în orice rețea națională și la orice oră;

Later edit.

Intr-adevar e cel mai mic tarif de pe piata.  La digi vorbesti cu 8 centi doar catre Org, Voda, Zapp.  Daca suni in Cosmo te arde cu 10 eurocenti.

Editat de Cristian9222, 24 septembrie 2008 - 16:03.


#3
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.052
  • Înscris: 18.02.2004
Oferta e doar pentru noii abonati.
Sursa: 111

#4
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.357
  • Înscris: 05.05.2005
Cine zicea ca Zapp nu are putere sa-si revina?Asta zic si eu oferta la 6 euro!!!

View Postrogerlecoco, on Sep 24 2008, 17:30, said:

Oferta e doar pentru noii abonati.
Sursa: 111
Va fi si pentru cei vechi in 2-3 luni nu va faceti griji.Asa face Zapp ca si cu telefoanele...

Editat de jovan, 24 septembrie 2008 - 16:35.


#5
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postjovan, on Sep 24 2008, 17:33, said:

Cine zicea ca Zapp nu are putere sa-si revina?Asta zic si eu oferta la 6 euro!!!

Va fi si pentru cei vechi in 2-3 luni nu va faceti griji.Asa face Zapp ca si cu telefoanele...

Oferta ca oferta...dar chiar crezi ca va mai reveni? E mai interesat cineva de ei?

#6
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.09.2008

View Postjovan, on Sep 24 2008, 17:33, said:

Cine zicea ca Zapp nu are putere sa-si revina?

Pai cine zice ca si-au revenit?  :huh:  Zapp a mai avut oferte foarte tari in unele momente si tot nu au facut nimic deoarece:

- nu au prepay ; nu ai cum sa vorbesti calumea cu familia si prietenii

- nu au retea de distributie

- nu stiu sa se promoveze inteligent si agresiv

- astea 1000 de minute sunt egale cu zero. Nu au o masa critica de clienti; nu ai cu cine sa vorbesti.

- au o imagine infecta; tzeparii telecom cu contracte abuzive.

- nu au terminale decente





Abonamentul in sine e foarte bun... dar Zapp tot un cal mort va ramane.  :rolleyes:

#7
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.716
  • Înscris: 08.05.2004

View PostCristian9222, on Sep 24 2008, 17:43, said:

Pai cine zice ca si-au revenit?  :huh:  Zapp a mai avut oferte foarte tari in unele momente si tot nu au facut nimic deoarece:

- nu au prepay ; nu ai cum sa vorbesti calumea cu familia si prietenii

- nu au retea de distributie

- nu stiu sa se promoveze inteligent si agresiv

- astea 1000 de minute sunt egale cu zero. Nu au o masa critica de clienti; nu ai cu cine sa vorbesti.

- au o imagine infecta; tzeparii telecom cu contracte abuzive.

- nu au terminale decente





Abonamentul in sine e foarte bun... dar Zapp tot un cal mort va ramane.  :rolleyes:

Cam asa vad si eu... doar ca-mi era lene sa le enumar :)

#8
joeflynn

joeflynn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 130
  • Înscris: 09.09.2006

View PostCristian9222, on Sep 24 2008, 17:43, said:

Pai cine zice ca si-au revenit?  :huh:  Zapp a mai avut oferte foarte tari in unele momente si tot nu au facut nimic deoarece:

- nu au prepay ; nu ai cum sa vorbesti calumea cu familia si prietenii

- nu au retea de distributie

- nu stiu sa se promoveze inteligent si agresiv

- astea 1000 de minute sunt egale cu zero. Nu au o masa critica de clienti; nu ai cu cine sa vorbesti.

- au o imagine infecta; tzeparii telecom cu contracte abuzive.

- nu au terminale decente





Abonamentul in sine e foarte bun... dar Zapp tot un cal mort va ramane.  :rolleyes:

Si cel mai important: nu au semnal.

Editat de joeflynn, 24 septembrie 2008 - 16:50.


#9
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.650
  • Înscris: 08.09.2003
abonamentul asta e propus clientilor existenti de ceva timp. celor cu cereri de reziliere.

e on dar nu prea...


zapp inca sta mai bine ca semnal decat cosmote.

sper ca odata sa isi revina si ei...

atunci chiar ca PA zapp... pana una alta trebuie sa car 2 telefoane dupa mine...

#10
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 651
  • Înscris: 05.04.2008
nu vreau sa aud de zapp indiferent de ce vor scoate
nu am avut si nu o sa am zapp

#11
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.716
  • Înscris: 08.05.2004

View PostAcidMan, on Sep 24 2008, 17:53, said:

abonamentul asta e propus clientilor existenti de ceva timp. celor cu cereri de reziliere.

e on dar nu prea...


zapp inca sta mai bine ca semnal decat cosmote.

sper ca odata sa isi revina si ei...

atunci chiar ca PA zapp... pana una alta trebuie sa car 2 telefoane dupa mine...

Zapp mai bine decat Cosmote la semnal????
Nu stiu cat calatoresti tu prin tara, dar afirmatia asta nu prea sta in picioare. Semnalul Cosmote e mult peste cel de Zapp, si nu de o luna, doua!

Editat de martonz, 24 septembrie 2008 - 16:58.


#12
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.09.2008

View Postmartonz, on Sep 24 2008, 17:57, said:

Zapp mai bine decat Cosmote la semnal????

Se refera la acoperirea de la el din sufragerie. Sunt exceptii.

#13
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.357
  • Înscris: 05.05.2005
Singurul lucru pe care nu il are Zapp este Nokia n95 sau LG Shine si alte astfel de telefoane care va fac pe voi sa va simtiti barosani.Va duceti in colt va cumparati cartela saratului numita cosmote, o perece de Mike si o geaca Gibson sau Harrison si sunteti cool.Mai bine citi forumul asta si veti vedea ca Zapp monteaza 5-6 antene pe saptamana, are o licenta 3G, cea mai buna oferta la internet mobil iar clientii nu au intarziat sa apara, nu da niciodata ocupat si au pus mana pe o gramada de bani si au o noua conducere asa ca nu va mai ambalati voi pe margine degeaba ca nu stiti ce se va intampla cu Zapp.Poate fi cum ziceti voi dar poate fi si invers dar sunteti prea blocati sa intelegeti.Cand scoate Cosmote sau alta retea o oferta buna nu ma apuc sa arunc in ei pentru ca eu chiar daca nu sunt abonatul acelei retele voi beneficia de concurenta pe care acea retea o ofera si de faptul ca si operatorul meu va fi nevoit sa lanseze o oferta similara.Numai un cretin poate sa doreasca raul cuiva doar ca asa ii face lui placere si in cazul nostru e vorba de Zapp.O tara de cocalari...

#14
Cristian9222

Cristian9222

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.09.2008
Sa ne reamintim ce promitea Zapp



(Alex Radescu - Jurnalul National)


http://www.alexrades...-dupa-zapp.html


Quote

Lumea, dupa Zapp
Joi, 7 Decembrie 2006, 23:05 |

Astazi s-a desfasurat o noua editie “Gala - Comunicatii Mobile”. La festivitatea de seara au primit premii Orange, Vodafone, Cosmote, Siveco, Ericsson, Alcatel-Lucent, LG (pentru Chocolate)…si altii, ca nu am notat. Partea mai colorata s-a petrecut in cursul diminetii, atunci cand au fost prezentarile operatorilor. Din partea Zapp, Victor Stan (director tehnic) i-a intepat ce ceilalti si l-a luat la misto pe “analistul” telecom, domnul Nicolae Oaca.

De fapt, Victor Stan a tinut sa “redefineasca” telecomunicatiile. Ne-a spus ca Zapp are 5G, ca formula “3G” e una eronata (corect ar fi “broadband data”), a ras de Vodafone si Orange, cu asa-zisele lor retele 3G, a prezentat modul in care o sa lanseze Zapp Tv prin satelit si digital broadcasting pentru celularele abonatilor Telemobil (terminale noi). S-a simtit lezat in dotarea tehnologica atunci cand a venit vorba de licenta 3G - pentru ca ei oricum o aveau (tehnologia), dar vor oferi ceva servicii pe baza acelei licente (interesant este ca la conferinta a spus ca nu o sa fie aceste servicii inainte de 2008, iar dupa ceva timp a comunicat Mediafaxului ca de fapt o sa fie, cel putin in Bucarest, in 2007).

Avand in vedere atatea desfasurari de forte, mie mi s-a parut decent sa-l intreb daca au banii necesari, stiind ca intrebari legate de investiitii la Telemobil au mai pus si altii iar oficialii au luat-o la sanatoasa.  Aaaaaaa, INSULTA !!! Incredibil, dar adevarat !! Omul de la Zapp s-a simtit insultat si revoltat de intrebare. Domnule director inginer, ziaristii, in prostia lor pe care ati constatat-o si azi, asculta prezentarile unor insi cu functii dupa care pun intrebari. Asta e, suntem neobisnuti cu avalansa de servicii, performante, inovatii din partea Zapp.
Stiu ca sunt nerecunoscator pentru lectia de electronica-telecomunicatii-manageriat-comunicare (va puteti deschide o firma), dar NU VREAU SA AJUNGA CINEVA DE LA CORPORATIE SA-MI SUPERVIZEZE ARTICOLUL, ASA CUM v-ATI SCAPAT AZI.
PS. Ati facut cea mai nesarata gluma insipida de politician de Lipscani atunci cand ne-ati fluturat (avertizat) pe hol smecheria (pardon, priceperea) avocateasca a juristilor Qualcomm/Telemobil.

PS. 2 Acum o saptamana intreb pe PR-ul Zapp cati clienti au. Mi se spune ca pana la sfarsitul anului, spera sa se ajunga la 470.000. Azi, dir. Stan ne spune ca la sf. lui septembrie aveau 470.000 iar pana 30 dec 2006 trebuie sa arate vreo 490.000 clienti. Cine minte ?


#15
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.357
  • Înscris: 05.05.2005

View PostCristian9222, on Sep 24 2008, 18:14, said:

Sa ne reamintim ce promitea Zapp



(Alex Radescu - Jurnalul National)


http://www.alexrades...-dupa-zapp.html
Victor Stan nu a facut asta si a fost "zburat" de la conducere.Nu ar fi mai bine sa le dam si celor de la noua conducere o sansa fara sa apelam la prejudecati...

#16
phrozen

phrozen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 23.10.2006
Eu sunt de parere ca e un foarte bun (nou) inceput. sa speram ca de acum vor face mai multe decat au facut pana in prezent. sunt de acord cu cei de dinaintea mea. daca nu va place zapp, nu ati avut si nu veti avea, de ce veniti sa aruncati cu noroi? sunt oameni (eu si altii) care beneficiaza din plin de serviciile zapp fara sa aiba probleme.

#17
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.942
  • Înscris: 10.06.2008
Sa va intreb ceva. Aceasta retea 3 G, va fi accesata accesata folosind sim-uri?

#18
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.073
  • Înscris: 02.03.2003
Deocamdata au cea mai buna solutie mobila de date.
Cele mai multe abonamente de date sunt pentru firme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate