Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Kenvelo - Marfa cea mai proasta

- - - - -
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#415
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Atunci asteptam reducerile de preturi.

#416
kouari

kouari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.05.2009
eu cred CA CAm exagerati un picut  :P eu am o fusta, pantaloni scurti, maieu si pant lungi si sunt f multumita. le-am bagat la spalat pe toate de le-au sarit capacele si inca sunt f bune! si le am de un an. le-am luat la reducerea aceea cu 300/150. si sa fim seriosi, dai in kenvelo 70 de ron pe pant la reducerea asta, dar si in miniprix costa cam la fel (sau in obor). credeti ca aia sunt mai buni? am vrut sa-mi iau adidasi rebook, erau 5 milioane...m-am lasat si m-am dus la killtec. e acelasi rahat credeti ca aia de la rebook nu le fac in china?

#417
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 17.12.2008
Au preturi destul de mici acum ... chiar merita sa iei de la ei. Inainte costa mult prea mult.

#418
Dianaanaid

Dianaanaid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.08.2009
Am avut o pereche de blugi si m-au tinut, insa tricourile mi s-au decolarat foarte repede.

#419
me_mony

me_mony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.10.2008
am citit si eu cateva din raspunsurile voastre referitoare la topicul asta, si am ramas putin uimita. Nu stiu de ce trebuie sa judecati oamenii dupa ce firma de haine poarta. pana la urma nu te poti c*ca in gustul omului. singura diferenta dintre Kenvelo si alte firme gen Nike sau Adidas sau orice altceva, este de pret. Eu nu stiu cum am reusit, dar am numai haine de calitate luate de la Kenvelo, care au rezistat si 3 ani (le am de 3 ani si inca le mai port). sincera sa fiu, pot spune ca ai de unde alege. :)

#420
oSerX

oSerX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 23.06.2006
o pereche de blugi kenvelo, acum vreo 3-4 ani ... m'au tinut pana in 3 saptamani ... si au costat 2mil si ceva ... si mi s'au rupt in fund cand m'am suit in pat .... cei mai varza blugi pe care i'am avut .....

#421
mihaibrrrr

mihaibrrrr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.02.2009
sa inteleg ca problemele sunt doar cu produsele pe a caror eticheta scrie "kenvelo"?
adica daca vreau sa iau un hanorac "etnies" dintr-un magazin kvl, e si ala contrafacut?
ps.: urmeaza sa aiba promotii in curand :) ? nu prea stiu atat de bine perioadele lor de oferte, ma gandesc sa nu-mi dispara hanoracul din magazin, insa e destul de scump si acuma
mersi

#422
maryus9307

maryus9307

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2009
eu ma cumparat o pereche de blugi acu 2 ani si ce pot sa spun, sau rupt dupa 1 an (dadusem 170 lei pe ei ) . dupa un an mi-am luat alti blugi tot de la ei... dar astia mau tinut 2 ani si inca ii mai portw...pretu a fost cam la fel. deci depinde si de noroc acum, nu e firma extraordinara da mici prea slaba si pana la uram la 1 mil si ceva cat va asteptati sa va tina ..10 ani?!?! :)) fiecare pers are dreptu de a alege... nu va obliga nimeni  sa cumparti de la kenvelo! aja ca  :thumbdown:

#423
half-life

half-life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.02.2006

View Postmaryus9307, on 28th August 2009, 17:55, said:

eu ma cumparat o pereche de blugi acu 2 ani si ce pot sa spun, sau rupt dupa 1 an (dadusem 170 lei pe ei ) . dupa un an mi-am luat alti blugi tot de la ei... dar astia mau tinut 2 ani si inca ii mai portw...pretu a fost cam la fel. deci depinde si de noroc acum, nu e firma extraordinara da mici prea slaba si pana la uram la 1 mil si ceva cat va asteptati sa va tina ..10 ani?!?! :)) fiecare pers are dreptu de a alege... nu va obliga nimeni  sa cumparti de la kenvelo! aja ca  :thumbdown:


in urma cu 7 (sapte) ani mi-am cumparat o pereche de blugi LOTUS. de uzat sunt uzati in mod vizibil, s-au rarit in zona fundului de la atata frecus pe scaune de lemn, borduri si banci de beton dar inca ma mai tin. fiind uzati ii folosesc la munca si inca isi fac treaba pentru care au fost conceputi blugii adica sa fie haine de lucru rezistente.
Am intrat in magazin Kenvelo: marfa vanduta acolo nu este proasta este marfa de sezon si "la moda", ca orice marfa de fitze nu va tine mai mult decat timpul pana la aparitia urmatoarei colectii.
iar un mil si ceva de lei inseamna o caruta de bani dar asta nu inseamna ca trebuie sa te tina 10 ani, poti sa iti iei blugi din carefour cu 50 de lei si sa fie mai buni ca cei de la Kenvelo dar de unii cumpara marca!

#424
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View Posthalf-life, on 28th August 2009, 22:53, said:

in urma cu 7 (sapte) ani mi-am cumparat o pereche de blugi LOTUS. de uzat sunt uzati in mod vizibil, s-au rarit in zona fundului
iar un mil si ceva de lei inseamna o caruta de bani dar asta nu inseamna ca trebuie sa te tina 10 ani, poti sa iti iei blugi din carefour cu 50 de lei si sa fie mai buni ca cei de la Kenvelo dar de unii cumpara marca!

corect! ;)

nici eu nu am fost multumita de produsele Kenvelo.
Am luat acum 4 ani o pereche de raiati de la ei,si dupa o singura spalare si de 3 ori folositi  mi s-au rupt. :death: au fost cam 70ron atunci si erau banuti,plus ca eram studenta si nu imi permiteam chiar asa sa arunc cu banii in stanga si in dreapta (nu ca acum as face asta!)
a,si mai am si acum o geaca bej care si-a pastrat culoarea,e intacta...am luat-o la reducere cu 2mil, care a fost luata tot in ziua in care am luat acei pantaloni,e in buna stare si azi ;)

depinde de ceea ce iei si cum ai noroc.

#425
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View PostSima2k, on 8th October 2008, 02:53, said:

Acum un an, doi... aveau haine mult mai dragute..... Acum, toate sunt vai de ele.. nimic atragator, modele idioate, parca sunt din europa :) . ma mir cum de mai rezista magazinul asta in Romania, ca la ce haine are nu cred ca are multi clienti..

De aceea si reducerile astea de pret. cumperi de 300 ron si platesti 150 ron.

#426
IoanaMocanuIoana

IoanaMocanuIoana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.08.2009

View Postterratec, on 4th January 2005, 15:29, said:

Sunt uimit de faptul ca toata lumea e incantata de marca asta.
Aproape toate produsele lor sunt de calitate slaba si se apropie de marfa din Europa.
Dar preturile sunt super mari.
O pereche de pantaloni (bluejeans) are acelasi pret cu una facuta de Levi's(fabricati in occident).
Preturile se invart pe langa 100 euro iar materialul celor de la Kenvelo e super-nasol.

Nu-mi explic de ce prefera romanii produsele astea scumpe si extraordinar de proaste.


Mie chiar imi plac hainele din kenvelo si nu inteleg ce aveti cu ele toti : in primul rand ca daca prinzi reduceri sunt la acelas pret ca hainele din targ dar arata mult mai ok .. mie chiar imi plac hainele de acolo si mereu cumpar si apropo : Mi-am luat din kenvelo blugi de 60 RON si ii port de 1 an si sunt ft buni .. unde ai vazut u 100 euro ? si materialul este ft bun ... exagerati   prefer  sa imi iau din kenvelo decat de la nike , puma sau orice alta firma si sa sufar ca scrie nike... :Pin kenvelo sunt haine de bun gust nici nu scrie kenvelo decat pe eticheta asa ca nu mai comentati atat :P ;)

View Postruthless, on 29th August 2009, 03:30, said:

De aceea si reducerile astea de pret. cumperi de 300 ron si platesti 150 ron.


reducerea asta e in lee coper  nu kenvelo

#427
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007

View PostIoanaMocanuIoana, on 27th September 2009, 21:24, said:

Mie chiar imi plac hainele din kenvelo si nu inteleg ce aveti cu ele toti : in primul rand ca daca prinzi reduceri sunt la acelas pret ca hainele din targ dar arata mult mai ok .. mie chiar imi plac hainele de acolo si mereu cumpar si apropo : Mi-am luat din kenvelo blugi de 60 RON si ii port de 1 an si sunt ft buni .. unde ai vazut u 100 euro ? si materialul este ft bun ... exagerati   prefer  sa imi iau din kenvelo decat de la nike , puma sau orice alta firma si sa sufar ca scrie nike... :Pin kenvelo sunt haine de bun gust nici nu scrie kenvelo decat pe eticheta asa ca nu mai comentati atat :P ;)




reducerea asta e in lee coper  nu kenvelo

A fost si la Kenvelo.

Si eu cumpar tot de la ei, au haine de bun gust.

Blugii.. sunt cam banali.

Cam vechi topicul :lol:

#428
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
vechi topic, adevarat. hai sa contribui si eu. Nu mi se pare asa rea firma. au si sezoane in care nu pot cumpara nimic de la ei ca sut oribile ca design (asta tine de gust) insa au si momente faine. Iar ca haine, am un tricou luat in 2003 si pe care il pot purta fara stress... Nu iti dai seama ca e vechi. Nu  s-a decolorat, intins sau destramat. E drept, imi place sa am grija de toalele mele, insa am mai avut grija si de altele si n-au rezistat atat.

Oricum in continuare cumpar (si) de la ei

#429
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Foarte, foarte rar am gasit ceva care sa-mi placa la Kenvelo. Si nu sint pretentios, cumpar fara greata si de la Mini Prix. Doar ca nici cind au reduceri nu-mi vine sa dau 15 lei pe un tricou Kenvelo care nu-mi place cum arata... Cred ca ar trebui sa schimbe echipa de designeri :) . A, si sa foloseasca alte materiale ;) .

#430
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007

View Postaljarreau, on 30th September 2009, 18:04, said:

Foarte, foarte rar am gasit ceva care sa-mi placa la Kenvelo. Si nu sint pretentios, cumpar fara greata si de la Mini Prix. Doar ca nici cind au reduceri nu-mi vine sa dau 15 lei pe un tricou Kenvelo care nu-mi place cum arata... Cred ca ar trebui sa schimbe echipa de designeri :) . A, si sa foloseasca alte materiale ;) .

Da.. au unele materiale.. am cumparat un tricou, si dupa prima spalare a intrat la apa.
La blugii lungi, n-au cine stie ce modele.
Dar la tricouri au modele chiar misto :OK:

#431
popescunico

popescunico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2009
Nu inteleg ce aveti cu Kenvelo...mie chiar imi place.. imi cumpar d mult haine d la ei...nu am patit niciodata sa mi se rupa ceva sau sa mi se decoloreze....sincer mai bine imi iau o pereke d blugi de la Kenvelo de cat din alte magazine..(blugi la duzina)..si cand dau d apa..OPSSS mi s-a imprastiat culoarea..sunt scumpe,dar merita..sincer acum...si cand is si oferte..is la pret normal...bine poate unii care comenteaza p aici nu isi permit si deaia...dar mai bine taceti...daca v-ati luat haine d la Kenvelo acum 2 ani :-j....Sunt de bun gust...sau voi vrei sa scrie firma p ele..k vezi doamne e de la NIKE,ADIDAS sau PUMA....Kenvelo e de bun gust:P

View PostIoanaMocanuIoana, on 27th September 2009, 21:24, said:

Mie chiar imi plac hainele din kenvelo si nu inteleg ce aveti cu ele toti : in primul rand ca daca prinzi reduceri sunt la acelas pret ca hainele din targ dar arata mult mai ok .. mie chiar imi plac hainele de acolo si mereu cumpar si apropo : Mi-am luat din kenvelo blugi de 60 RON si ii port de 1 an si sunt ft buni .. unde ai vazut u 100 euro ? si materialul este ft bun ... exagerati   prefer  sa imi iau din kenvelo decat de la nike , puma sau orice alta firma si sa sufar ca scrie nike... :Pin kenvelo sunt haine de bun gust nici nu scrie kenvelo decat pe eticheta asa ca nu mai comentati atat :P ;)




reducerea asta e in lee coper  nu kenvelo


Nu inteleg ce aveti cu Kenvelo...mie chiar imi place.. imi cumpar d mult haine d la ei...nu am patit niciodata sa mi se rupa ceva sau sa mi se decoloreze....sincer mai bine imi iau o pereke d blugi de la Kenvelo de cat din alte magazine..(blugi la duzina)..si cand dau d apa..OPSSS mi s-a imprastiat culoarea..sunt scumpe,dar merita..sincer acum...si cand is si oferte..is la pret normal...bine poate unii care comenteaza p aici nu isi permit si deaia...dar mai bine taceti...daca v-ati luat haine d la Kenvelo acum 2 ani :-j....Sunt de bun gust...sau voi vrei sa scrie firma p ele..k vezi doamne e de la NIKE,ADIDAS sau PUMA....Kenvelo e de bun gust:P

#432
andy_9127

andy_9127

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2010

View PostCristist50, on 4th January 2005, 20:12, said:

Vezi ca Levi's are probleme mari, nu stiu daca e in faliment dar mult nu o mai tine.
La Adidas, in mijlocul Londrei Produsele sunt dupa cum urmeaza:
1. Papucei - Made in Turkey, Thailand, Indonezia
2 Tricouase - Made in Bangladesh, India
3. Treninguri - Made in Bangladesh (si nu au din bumbac, numai di plastic din ala ordinar).
etc.

Asa ca nu mai dati cu pietre ca se poate si mai rau.

Iar la Kenvelo, daca prinzi o reducere e chiar misto. Eu mi-am luat niste pulovere meseriase (fara etichete sau alte prostii) de la ei cu 350.000 bucata. Dar cred ca am avut bulan sa le gasesc.
Prietene sunt adeptul adidas ! si pt ca scrie bangladesh turkey....te deranjeaza ???daca observi este o mare deosebire fatza de VEER (35 ron am uitat cum il cheama pa beneficiar), veer te tine 2 luni :thumbdown:  :naughty: ..... adidas tine si 2 ani(depinde in ce cartier stai :))) daca stai in ferentari ii rupi prin gropile alea in 1 luna ) !!! :thumbup:  :thumbup: confortul este maxim iar o persoana este altfel nu trebuie sa fi neeaparat megaloman! Da ca tie iti place sa mergi cu adidasi veer de se aud ca pantofii lu tataie cu toc si cand ii strangi sireturile se ridica botu in sus ca spoitorii :)))))  am vazut un prieten cum se chinuia cu ei !  RECOMAND ADIDAS

KENVELLO

Merita faliment mai bn va imbracati de la MINI PRIX ! ! !

bafta !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate