Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Kenvelo - Marfa cea mai proasta

- - - - -
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#1
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Sunt uimit de faptul ca toata lumea e incantata de marca asta.
Aproape toate produsele lor sunt de calitate slaba si se apropie de marfa din Europa.
Dar preturile sunt super mari.
O pereche de pantaloni (bluejeans) are acelasi pret cu una facuta de Levi's(fabricati in occident).
Preturile se invart pe langa 100 euro iar materialul celor de la Kenvelo e super-nasol.

Nu-mi explic de ce prefera romanii produsele astea scumpe si extraordinar de proaste.

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pentru ca-si inchipuie ca o sa le puna cineva ditamai poza pe toate cladirile

#3
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002
Au destul de multa reclama si o imagine "cool"... eu am vrut sa-mi fac cumparaturile de la ei anul asta pentru ca era ceva promotie "cumperi de 3 000 000 si platesti jumatate"... mie mi se parea prea frumos sa fie adevarat... si cand am ajuns la fata locului m-am uitat pe afis si jos, scris mic in dreptul unei stelute : din aceasta promotie sunt excluse hainele brand (blugi si tricouri)... intru si ce sa vad.. tot ce-a mai ramas dupa ce personalul si-a chemat prietenii erau tricouri simple - intr-o culoare care purtau eticheta kenvelo... si ceva bluze dar nici alea nu aratau bine... asa ca am lasat-o balta... si mi-am luat haine de altundeva... daca erau hainele pe care le au de obicei poate merita...

#4
catapral

catapral

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.12.2004
Kenvelo este o firma (tind sa zic ca romaneasca: pentru ca face bai rapizi de pe mana proshtilor) cu reclame de sute de mii de parai shi haine second hand...nu shtiu ce unora li se pare atat de minunat sa-shi cumpere haine de firma...care-i shpaiu: Decat ca, costa mai mult...parca itzi este shi mila sa joci baschet in nishte adidashi de 4-5 milioane...mai ales cand o veni vremea sa-i arunci, faci ca babele in piatza ("baaa shi am dat atatzia bani pe ei")!?!Da' stai asha ca ciclul adidashilor "de firma" nu se termina aici...ba vrei sa-i sa-i dai lu' vartu' sau lu' fractetu' (sa ii bagi pe gat mai degraba) ca doar 'ai dat atatzia bani pe ei'. Acuma serios...n-am dreptate. Potolitzi-va frate cu chestile astea de megalomani...daca n-ai adidashi de firma nu eshti jmeker B) ...eu am nishte Veer luate la 350 000 lei din Targ de la Castani (Bucureshti) shi sunt mult mai multzumit decat ash fi pentru nishte 'super originali' la 4-5 milioane....

#5
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Io mi-am luat acu vreo doi ani  o pereche de blugi de la ei cu 1,6 milioane, cam dupa un an s-au tocit inevitabil in kur...  nu ca i-as fi luat sa-i port pana la pensie, da la banii ai aia luam doua perechi si ma tineau de doua ori mai mult, a doua oara nu-mi mai iau blugi kenvelo. In rest marfa e de kkt, carpe cusute cu etichete pe ele... iar la ei reduceri inseamna lipit etichete cu pretz mai mare taiat.

#6
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003
Super kk hainele Kenvelo. Am un tricou de la ei care e cusut stramb  :death: . Marfa ungureasca.  :deadtongue:

#7
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Kostyg, dupa cate stiam eu, marca provine din Cehia.

Edited by kork, 04 January 2005 - 16:39.


#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
intradevar in ultima vreme sunt pe la Kenvelo numa Cioarse...  era mai calitativa marfa inainte... stilul nu prea ma atrage... dar mai erau si articole decente, acum nu prea.

#9
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004
Fratzilor pe blugii mei scria made in turkey... turcisme nenoricite  :death:

#10
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003

catapral, on Jan 4 2005, 15:59, said:

Decat ca, costa mai mult...parca itzi este shi mila sa joci baschet in nishte adidashi de 4-5 milioane...mai ales cand o veni vremea sa-i arunci, faci ca babele in piatza ("baaa shi am dat atatzia bani pe ei")!?!Da' stai asha ca ciclul adidashilor "de firma" nu se termina aici...ba vrei sa-i sa-i dai lu' vartu' sau lu' fractetu' (sa ii bagi pe gat mai degraba) ca doar 'ai dat atatzia bani pe ei'. Acuma serios...n-am dreptate. Potolitzi-va frate cu chestile astea de megalomani...daca n-ai adidashi de firma nu eshti jmeker B) ...eu am nishte Veer luate la 350 000 lei din Targ de la Castani (Bucureshti) shi sunt mult mai multzumit decat ash fi pentru nishte 'super originali' la 4-5 milioane....

<{POST_SNAPBACK}>



Eu cred total opus. Daca hainele de firma nu merita diferenta mare de pret la adidasi se schimba treaba. Dia aia cu 1 milion stric minim 2 perechi pe an, de firma tin ani buni. De care sa aleg tinand cont si de confortul mult mai mare la cei de firma ....

#11
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
asta e adevarat..  la papuci nu ma zgarcesc... am avut o pereche de Wilson ieftini si m-au tinut un an purtati aproape in fiecare zi!

#12
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
la adidasi am incetat sa mai cumpar din piele, ii spalam atat de des cu periuta(intotdeauna cumparam albi) pana incepea sa se dezlipeasca pielea aia sintetica. Acum ma orientez catre alte materiale, fibre...am o pereche de nike negri din martie si rezista garantat pana in martie. Nu port altceva, cu exceptie atunci cand joc fotbal. La kenvelo intradevar au multe haine de calitate proasta, insa din cand in cand mai aduc si unele articole dragute.
@catrapal, cat te tin o pereche de adidasi la bani aia, sincer? ca nu am mai avut de mult si vreau sa stiu daca merita sa ma intorc..

#13
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
pey.. a vazut cineva aceasta "vestita" firma in west? E vorba ca au prins o foarte buna reclama total nemeritata si lumea respecta numele or something..  :death:

#14
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,065
  • Înscris: 28.04.2004

dantheboy, on Jan 4 2005, 17:42, said:

pey.. a vazut cineva aceasta "vestita" firma in west? E vorba ca au prins o foarte buna reclama total nemeritata si lumea respecta numele or something..  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Am vazut-o io in Hanovra.

Decat caci acolo preturile erau miezu` si am gasit ceva haine de treaba. Am fost s-aci da` erau varza si preturile exorbitante.  :nonobad:

#15
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

terratec, on Jan 4 2005, 14:29, said:

..............
O pereche de pantaloni (bluejeans) are acelasi pret cu una facuta de Levi's(fabricati in occident).
Preturile se invart pe langa 100 euro iar materialul celor de la Kenvelo e super-nasol.

Nu-mi explic de ce prefera romanii produsele astea scumpe si extraordinar de proaste.

<{POST_SNAPBACK}>


Vezi ca Levi's are probleme mari, nu stiu daca e in faliment dar mult nu o mai tine.
La Adidas, in mijlocul Londrei Produsele sunt dupa cum urmeaza:
1. Papucei - Made in Turkey, Thailand, Indonezia
2 Tricouase - Made in Bangladesh, India
3. Treninguri - Made in Bangladesh (si nu au din bumbac, numai di plastic din ala ordinar).
etc.

Asa ca nu mai dati cu pietre ca se poate si mai rau.

Iar la Kenvelo, daca prinzi o reducere e chiar misto. Eu mi-am luat niste pulovere meseriase (fara etichete sau alte prostii) de la ei cu 350.000 bucata. Dar cred ca am avut bulan sa le gasesc.

#16
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,065
  • Înscris: 28.04.2004
Cristist50 are dreptate. Pe dincolo reducerile-s reduceri!

Cand m-am nimerit p-acolo, in ziua respectiva toata marfa era la jumate din pretul afisat. Inclusiv cele care erau la "reducere normala". Am ochit o bluza care mi-a placut. Normal costa 20€, dar toata saptamana era la jumate de pret. Asa se face ca, adunate reducerile, bluza m-a costat 5€, iar un amic si-a luat o geaca de 60 cu 15€.

#17
prezioso

prezioso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2005
Kenvelo = haine  de  taraba  la alt pret !  niste kkturi de  haine ,   mi-am luat untricou  si  dupa  prima  spalare  s-au amestecat culorile,  au si incaltaminte  domne' :)))))  la 2 mil adidasi  kvl,  VARZA  firma ,  VARZA aia  care se mandresc  ca  scrie  KVL pe  tricoul lor , au preturi ca  la ZARA , dar incomparabil ! :puke:

#18
catapral

catapral

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.12.2004
Pai adidasi mei Veer ieftin shi buni ma tin de vreo 4-5 luni...kestia ca nu i-am purtat in fiecare zi. La toti adidasi tre' sa ai noroc cand ii iei (nu conteaza daca sunt originali sau nu)...(Eu nu mi-am luat niciodata adidasi de firma...doar dasitia ieftini)Desi acum m-am tinut 5 luni...altadata cand mi-am luat m-au tinut 2 luni (dar 2 luni de chin pe capul lor), vara trecuta...Am tot evitat sa-mi iau de firma...sa zicem frate ca te tin 1 an..k?Dar iti mai creste piciorul...vrei ceva nou, nu-ti mai place culoarea, ii zgarii,etc...ce faci iti iei altii?? Cat despre Kenvelo: Marfa proasta, oameni prosti care cumpara de la ei, reclame bune...:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate