Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

DivX Players Tips & Tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
526 replies to this topic

#109
jimmy_x86

jimmy_x86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 06.02.2006

View Postjimmy_x86, on Feb 19 2006, 22:33, said:

MtzEdit: nu mai puneti firmware aiurea pe forum. Riscati playerele celor care il folosesc. Daca aveti de gand sa ajutati, faceti-o pe privat. Asa... se risca numai unul.

OK :), imi cer scuze. Greseala mea.

#110
slavnicu

slavnicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2006

View PostMtz, on Feb 16 2006, 04:33, said:

Du-l la service.

enjoy,
Mtz

Despre LG DR7500

L-am dus la service acum 1 saptamana si ceva.

Nu l-au oprit, ca nu stiau daca e vreo problema sau asa se comporta el de felul lui. Service competent:) Am descoperit impreuna insa ca nu face zoom la divx. Si-au notat pe un caietel.

Despre firmware upgrade, le-am spus eu ca e disponibil unul oficial pe site-ul LG din Polonia. Ei nu stiau.

Mi-au spus ca o sa ia legatura cu LG Romania si ca o sa ma sune. N-au sunat.

Astazi am dat un e-mail la LG Romania. Inca astept raspuns ...

#111
nonato

nonato

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.02.2006
Am un dvd player Panasonic S295 si subtitrarile la filmele divx se vad prea mici.Vreau sa fac un update de firmware dar la Panasonic pe site nu am gasit. Va rog sa ma ajutati cu un link catre un site unde gasesc un update si sa-mi recomandati un site numai in cazul in care a mers acel update pe dvd playerul vostru.Multumes anticipat.

#112
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Citeste si tu pe aici.
Data viitoare incearca sa folosesti search.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 03 March 2006 - 02:36.


#113
jaffarhu

jaffarhu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2006
Am si eu un model identic de dvd. Si exact la fel m-i se intampla. am incercat sa la scriu astora (www.clatronic.de), dar nimik... cel putin bine ca i-am convins sa mai faca un update, ca nu prea aveau de gand..  :D

#114
crosss

crosss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2006
Salutare. Mi-am luat si eu un DVD Silva 706 D. Toate merg bine pana la afisarea subtitrarii care nu recunoaste ș-ul si ț-ul. In plus caracterele sunt foarte mici si inghesuite iar peun fundal deschis la culoare aproape ca nu mai vezi nimic din subtitrare. Se poate rezolva cumva problema?


Multumesc

#115
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
am o intrebare de newbie...
am gasit pe net update-ul pentru SEG dvx 438... este un fisier denumit MTK.BIN
l-am scris pe un CD.. iso level 1, mode 1, no multisesion, scris la 4x...
il introduc in player insa imi spune unknowk disk
gresesc ceva ?

#116
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Label MEDIATEK

#117
claudiunet

claudiunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 05.08.2003
am dvd HYUNDAI  HD-DVX-900 si nu-mi vede subtitrarile
ma poate ajuta cineva

#118
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Buna,
am un ELTA 8883A cumparat de la Selgros.
Imbecilii de distribuitori din Romania si-au personalizat screen-ul de wellcome (imaginea care apare pe ecran pina introduci un disc) de nu-ti vine a crede. Au pus adresa firmei parca Schneider Electric sau cam asa ceva (dintr-un sat obscur din Ardeal) si telefoane nu stiu cate pe un background de nuanta maro ca ...
Citeste subtitrari .srt.
Intrebarea mea este versiune de firmware "Elta8883A_1252_v5_Mtz.zip" de pe site-ul lui MTZ are ceva nou fata de firmware-ul continut de aparartul meu?
Stiu ca intrebarea mea este incompleta deoarece nu va pot spune ce firmware are aparatul meu acum dar poate totusi aveti idee?

Pentru versiuni mai noi de divx (de ex. 6) unde vom gasi update-uri ca nemtii producatori cred ca s-au reprofilat pe baut bere?

#119
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pune si tu un screenshot din file-browser si altul cand se vede un divx cu o subtitrare cu diacritice (sh, tz).

enjoy,
Mtz

#120
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Am reusit intr-un tirziu sa fac niste poze la ce mi-ai cerut.
Sper sa fie elocvente.

Astept un sfat.

Attached File  screen.jpg   43.58K   306 downloads
Attached File  file_browser.jpg   17.64K   228 downloads
Attached File  setup.jpg   27.61K   256 downloads
Attached File  diacritice.jpg   18.4K   265 downloads

#121
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
In player ai deja firmware meu. Iata o firma careia ii pasa de clienti. Ti-au pus ultimul firmware. Nu conteaza daca au furat munca altuia sau nu, principalul e sa fie clientul multumit. Inca un motiv care imi taie cheful de a imbunatati firmware de playere.

enjoy,
Mtz

#122
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Imi pare rau ca ai aflat o veste proasta prin intermediul intrebarii mele.
Ce este de facut ca sa scap de acel screen ingrozitor?
Intrebare: Sa pun exact firmare-ul care-l ai tu pe site-ul tau care ar fi acelasi lucru mai putin kk ala de screen?

Lucrul gratuit in folosul comunitatii din Romania il fac si eu, si la fel ca si tine citeodata ma intreb cit voi mai face acest lucru care deseori in loc sa fie apreciat este chiar subiect de discutie de genul "mai bine se facea asa ...", lucru pe care dealtfel nu-l face nimeni sau aproape nimeni, dar eu da.

Mergi inainte si gindeste-te ca faci pt tine, ce ai in cap este rezultatul muncii sustinute pt tine nu pt eventualele aprecieri negative sau in acest caz furtului la drumul mare.
:)

Asptept raspunsul la intrebare.

Keep walking

#123
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Am luat de pe site-ul tau ISO pt Elta 8883A am facut cd-ul conform indicatiilor si am facut update-ul asa cum ai scris si ....
Nimic
Apare fereastra cu mesajul de UPDATE, clic PLAY, am apasat, apare UPGRADING, se deschide sertarul si asa ramine minute intregi fara a se intampla nimic.
M-am plictisit dupa 10 minute am inchis sertarul Power Off si Power On, gandindu-ma ca procedura n-a reusit si ca l-am ..., cand colo a aparut totul la fel ca inainte, nimic nu s-a schimbat.
Am gresit eu undeva de nu a facut update?

#124
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Daca stii exact modelul pe care il ai (8883 sau 8883A), ai scris CD-ul cum trebuie si nu ti se upgradeaza, inseamna ca ti-au pus iei firmware aiurea in aparat. Nu mai poate fi upgradat decat prin cablu serial.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 30 March 2006 - 10:34.


#125
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 27.03.2006
Ce fel de cablu sa folosesc?
Pot face eu aceasta operatie?
Imi poti da mai multe detalii este un subiect care nu prea l-am gasit aprofundat aici.

In legatura cu actiunea de piratare a indivizilor mi-am expus punctul de vedere.

Merci

#126
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Scrie aici. Dar te complici aiurea, pentru ca ai un firmware OK in aparat.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate