Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

DivX Players Tips & Tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
526 replies to this topic

#73
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

cosandrei, on Aug 6 2005, 15:10, said:

buna.Va rog ajutati-ma daca se poate .Am cumparat de la selgros un dvd player cu divx si totul e ok pina la subtitrari.subtitrarile srt la vede dar sub-urile sint foarte decalate si pozitia lor e ii dreapta jos foarte mica si pa deasupra nici nu prea incape toata.Este un hyundai dvd-k309.Se poate face ceva,vre-un update de firmvare?

<{POST_SNAPBACK}>


K-309 parca avea o problema de se bloca DVD-ul aleatoriu. Nu o mai are?

enjoy,
Mtz

#74
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Salut,

Am un player Pioneer 380. Fiind scrisul foarte mic la titraje i-am facut un update de firmware, luat de pe ceva sit polonez. Evident, mi-a transformat tot meniul in poloneza.

Nu vreau sa revin la firmware-ul original, ci ma intereseaza unul mai nou, care sa stie un font ceva mai mare la titraje.

M-am uitat pe situl lui MTz, dar nu era nimic pentru modelul meu. Din ce am mai surfat io pe google, am inteles ca este compatibil cu modelul 585 sau 580 ?

Long story short, pot sa maresc fontul ? Si daca da, cu ce firmware, si care este playerul echivalent lui ?

Merci.

#75
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Pune link-ul de unde ai luat firmware ca sa vad ce imbunatatiri i-a adus. Dupa aceea mai vedem. Si nu uita de un search pe forumul de la site-ul din semnatura mea.

enjoy,
Mtz

#76
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Update-ul l`am facut de pe http://www.pioneer.r...wnload_380.html,

... in afara de faptul ca imaginea de background,  a meniului, care e dragutica, nu am observat nimic deosebit la player. Titrajul e la fel de mic.
http://board.softped...?showtopic=1436" target="_blank">Aici din ce am citit eu, sunt doar versiuni in poloneza, greaca, etc ....

Hai sa pun altfel intrebarea: http://mtz.softpedia...tid=70&Itemid=4 Care e echivalentul lui 380 din linkul asta ? Daca exista vreunul ....

#77
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
ma poate ajuta cineva cu informatii despre un dvd/divx SIMBIO dv 5305. macar ce fel de chipset are.
multumesc anticipat

#78
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
. despre simbio dv 5305 asta am aflat ca foloseste :Sunplus Chipset 8281XXX; Cosmic Loader
citeste orice ,inclusiv divx-uri (xvid) puse pe suport dvd,subtitrari de toate ,dar se vad mici.
chipsetul este ess , mtk sau intra in alta categorie ?[u]

#79
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Alta categorie.

enjoy,
Mtz

#80
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
MTZ, ai vreo sugestie la postul meu anterior ?

#81
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Foloseste firmware lui Gufiak de pe softpedia board. Ce face el suporta subtitrare in limba romana. (Code page 1250). Da cu searchu'.

enjoy,
Mtz

#82
razvan_manu

razvan_manu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2005
am si eu un simbio dv 5305  si nu stiu de unde sa iau un firmware pt ca sa-i maresc subtitrarea ?imi puteti da si mie un indiciu
pls!

Edited by Mtz, 10 November 2005 - 18:19.


#83
cobe

cobe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 23.06.2004
Si pentru mine un sit/link pt un FW de LG 9743.MS!

#84
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cauta pe threadul despre LG.
Aici ai intrebat total aiurea.

enjoy,
Mtz

#85
interstate

interstate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.12.2005

View PostMtz, on May 2 2005, 08:18, said:

Daca ai facut CD-ul exact cum scrie pe aici si tot nu merge, du-te cu el la service.

enjoy,
Mtz

Exista vreo sansa sa gasesc un firmware update pt Simbio care sa suporte in file browser nume lungi de fisiere?!?!?!

Sarumana  :worthy:

#86
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Si tu ai intrebat aici total aiurea.

enjoy,
Mtz

#87
NicuAdrian

NicuAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.12.2005

View Postsorin04, on May 6 2005, 07:04, said:

Am facut tot cum ai spus si tot degeaba.
E posibil ca Cacatul asta de DVD Elta 8883 :cursing:  sa nu citeasca subtitrari?
Totusi am citit pe forum ca poate.
Multumesc pentru sfaturi


Buna , daca se poate pot sa-ti dau un sfat nu sunt eu asa de cunascator dar iti recomand sa folosesti subtitle workshop(cred ca asa se numeste ) si sa deschizi subtitrarea si apoi sa o salvezi in mai multe formate ex: .srt , sub .... Apoi le bagi pe toate in acelasi folder (atentie ca numele subtitrari sa fie la fel ca si al filmului )si apoi il scri pe cd (de obicei la acest program pentru dvd merge minidvd sau tot ce este cu ".sub")sper sa te ajute ce ti-am scris . :D

#88
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Stiu ca exista pe un site, frantuzesc parca, free pentru download un disc special de test cu toate formatele video plus subtitrari de vreo 600mb facut special pentru a verifica capabilitatile playerelor.
Stie cineva linkul ca nu il mai gasesc.

#89
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Vezi aici: http://divxtest.isstar.net/

enjoy,
Mtz

#90
sandudobghi

sandudobghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 06.12.2005
Citeste aici http://forum.softped...opic=81897&st=0

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate