Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Telefonie MOBILA by Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
615 replies to this topic

#109
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
vodafonitza este la mop in cadrul Vodafone , nu are treaba cu domeniul.

vasilemadalincristian am auzit ca ZTE dar nu bag mana in foc.

#110
dnnydemon

dnnydemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 23.09.2006

 vodafonitza, on Oct 2 2008, 15:20, said:

Mai exista Romtelecom in afara de casele pensionarilor ???

Da, mai exista Romtelecom si nu doar in casele pensionarilor. Vodafone o sa mai existe in 2-3 ani?
Sunt utilizator de clicknet si sunt foarte multumit chiar si cu upload de 50kb, folosesc acest serviciu de doi ani si nu am nimic de reprosat . Am avut probleme de 2-3 ori in doi ani, e drept ca abonamentele sunt destul de mari, dar pe viitor cred ca o sa se mai reduca.

P.S. Am reziliat anul acesta 3 abonamente Vodafone :lol:

#111
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,207
  • Înscris: 08.12.2006

 vodafonitza, on Oct 2 2008, 15:20, said:

Mai exista Romtelecom in afara de casele pensionarilor ???
pe ce lume traiesti dragura???

in toate companiile mari exista Romtelecom, asta pentru ca in domeniul telefoniei fixe, sunt cei mai stabili si mai siguri din p.v. voce, toate marile companii care folosesc telefonia fixa la greu, au preferat si vor prefera Romtelecom.

#112
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Romtelecom nu au cum sa lanseze anul asta nimic pe mobil.
Si nici pina la vara nu pot face prea mult.

#113
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Philips tu esti om serios, de ce nu informezi corect ?

În baza licenței câștigate la începutul săptămânii, Romtelecom a anunțat că până la sfârșitul lui 2008, va lansa servicii de telefonie mobilă, în conformitate cu oferta depusă în cadrul procedurii de selecție.
"Așa cum ne-am angajat prin oferta depusă, vom adăuga portofoliului nostru de servicii și comunicațiile mobile. Mai multe detalii despre conținutul ofertei noastre, respectiv gradul de acoperire a rețelei și termenele vor fi anunțate de Autoritatea Națională pentru Reglementare în Comunicații și Tehnologia Informației (ANRCTI)", a afirmat, ieri, directorul general al companiei, Yorgos Ioannidis, într-o conferință de presă. "Noile servicii de telefonie mobilă nu vor concura oferta Cosmote România, companie la care Romtelecom deține 30% din capitalul social", a adăugat Ioannidis. ANRCTI a anunțat, luni, că oferta depusă de Romtelecom a fost desemnată câștigătoare la licitația pentru noua licență de comunicații mobile în benzile de frecvențe 410-415/420-425 MHz

http://www.tribuna.r...ecom-26071.html

vodafonitza ieri am facut reclamatie scrisa la OPC pentru ca Vodafone nu mi-a deconectat numarul si ma pune sa platesc in mod abuziv abonamentul desi eu am aruncat SIM-ul la gunoi(dupa ce l-am rupt).
Eu am impresia ca nimeni nu prea mai are Vodafone ...nu Romtelecom.

Edited by telecomro, 02 October 2008 - 15:13.


#114
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,614
  • Înscris: 20.10.2006
Eu am impresia ca multa lume are de toate.

#115
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 telecomro, on Oct 2 2008, 16:10, said:

vodafonitza ieri am facut reclamatie scrisa la OPC pentru ca Vodafone nu mi-a deconectat numarul si ma pune sa platesc in mod abuziv abonamentul desi eu am aruncat SIM-ul la gunoi(dupa ce l-am rupt).
Eu am impresia ca nimeni nu prea mai are Vodafone ...nu Romtelecom.

Asa iti trebuie daca esti disperata.
Vezi ca pun recuperatorii pe tine daca nu platesti iar apoi sechestru pe masina. :boxing:
Bicicleta scrie pe tine ! :bicycle:

Edited by cristian0007, 02 October 2008 - 22:56.


#116
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,935
  • Înscris: 10.06.2008
Sa fim obiectivi.
RTC are mai multi abonati pe fix, fie ca ne place, fie ca nu. De asemenea, in viitorul apropiat, RTC nu va fi depasit de RDS inceea ce priveste numarul abonatilor la telefonie fixa! Chiar daca ar dori multe persoane telefonie RDS, acest lucru nu va fi posibil datorita faptului ca RDS isi propune sa acopere in acest moment orasele!
RTC ar fi avut mult mai multi clienti pe ADSL daca lasau lacomia si introduceau serviiul mai repede decat RDS (acest serviciu, adica net broadband). Dar nu au avut de ce sa o faca. Preferau sa ne nenoroceasca cu tarifele pe dial-up!

Crisian, este o copilarie sa tai cartela. Demonstreaza prostie si lipsa de maturitate. Aici vorbin de persoane cu probleme.

#117
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
"Aproape am finalizat selectarea furnizorului de echipamente pentru reteaua CDMA. Contractul mai are nevoie de cateva semnaturi pentru a fi validat", a declarat pentru ZF Yorgos Ioannidis, directorul general al Romtelecom. El a spus ca managerul care este responsabil de proiectul retelei mobile in cadrul Romtelecom este Wolfgang Breuer, 44 de ani, fost vicepresedinte al Deutsche Telekom pentru Europa Centrala, care ocupa in cadrul Romtelecom pozitia de director executiv pentru tehnologie si operatiuni.

http://www.zf.ro/bus...mobila-3350400/

Jean Gary, ai ceva informatii ? Este ZTE sau Lucent ?

#118
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Abia acum? Pai nu spuneai ca deja au inceput sa monteze antenele?
In conditiile astea, cand mai au ei timp sa lanseze telefonia mobila pana la Craciun?

#119
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Pobabil doar in marile orase. Nu dureaza foarte mult daca se grabesc putin. Mai au deja o retea mobila, asta vine ca un fel upgrade.

#120
papi-sr

papi-sr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.08.2008

 CristiM, on Sep 15 2008, 16:46, said:

Cine spunea ca lumea nu foloseste sau nu este interesata de internet in mediul rural se insala amarnic. Intr-un sat mic la tara unde locuiesc socrii mei, fara sa fac mari investigatii, stiu 3 persoane care si-au instalat internet bradband prin ADSL. Deci interes exista!


Bine zis!! Eu sunt taran si cunosc alti 50 de tarani in sat care utilizeaza in prezent internetul prin Zapp (majoritatea) , Orange si Vodafone. plus alti 70 de tarani care doresc internet dar nu la viteze de 128 kbps.
Noi TARANII de la TARA de nu am vrea sa utilizam internetul? Credeti ca toti tinerii locuiesc in mediul urban? E uite ca nu stau la coada vacii cu laptopul in brate si in anumite sate exista chiar o mare putere de cumparare, pacat ca operatorii de internet nu prea vad in lungul nasului.
Si sa nu uitam de mediul Mic Urban unde de cele mai multe ori probabil ca stau si aia ascunsi dupa coada vacii nu? Astia care comenteaza de TARANII de la TARA nu uitati ca in romania majoritatea populatiei locuiesc la tara si sa stiti ca si marile orase au destule babalaci...
Toti operatorii si toti furnizorii se inghesuie pe marile orase unde piata este deja saturata...
Asa ca de ce zonele rurale ale Romaniei nu ar fi profitabile???
<_<  <_<  <_<  <_<

Edited by papi-sr, 23 October 2008 - 20:18.


#121
erika4

erika4

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.10.2008
Pentru ca nu se arunca nimeni sa investeasca 500 euro pe abonat in rural / abonat.

#122
papi-sr

papi-sr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.08.2008

 erika4, on Oct 23 2008, 21:43, said:

Pentru ca nu se arunca nimeni sa investeasca 500 euro pe abonat in rural / abonat.


Permite-mi sa te contrazic.
Vasilati - Calarasi

Internet de la Romtelecom
Traiasca Romtelecom-ul, o fi el cam monopolist dar macar astia mai arunca cu banii si in rural...
Si alte firme care vor sa se afirme.. nu dau nume

#123
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Se mai aude ceva de reteaua CDMA a Romtelecom?
Au inceput pana la urma sa construiasca ceva la ea sau au lasat-o balta?

#124
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
hmm, nu a mai aparut nimic despre ei... poate cineva din interior are informatii?

#125
lepov

lepov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 12.07.2005
O sa fie un inceput timid. Incepe cu 1 antena in resedintele de judet pana in decembrie. Anul acesta cred ca vor fi teste. Despre o lansare de servicii  nu prea cred ca poate fi vorba in situatia in care acopera o raza de 10 de Km in jurul resedintelor de judet. Eventual vor lansa serviciile pentru cei mai napastuiti care si-au construit case in zone unde nu sunt deloc retele de comunicatii (voce, date, TV).

#126
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Și când o montează, la 31 Dec? Nu de alta, dar momentan nu au pus nimic, și unii săreau în sus că fac și dreg..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate