Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 

Problemutza...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
DigitalSteel

DigitalSteel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.04.2002
Nu stiu in ce categorie sa incadrez problema mea, dar datorita faptului ca are de-a face cu php-ul.. am zis sa o bag aici....
Am vreo 8 calculatoare intr-o institutie non profit sa zicem...bugetara... nu prea ne permitem sa dam bani pe tot felul de programe...care de care mai scumpe...din linux cu iptables stiu ca se poate taia accesul calculatoarelor din retea la net...(linux fiind pe gateway-server adica :P ).Pe mine m-ar interesa daca exista vre-un programas pe net... care sa fie facut in php ( sa nu fie extraordinar de complicat) si care sa monitorizeze conexiunea cu computerele din retea...in sensul ca .. intru din browser, ma autentific .. imi apare o pagina php, in care vad calculatoarele... si din care pot sa le tai accesul la net o anumita perioada...dand un click p'acolo si activand anumite optiuni in firewall...
Nu stiu cat de clar m-am exprimat, poate ma ajuta cineva si de data asta... :yeah baby .
Mai multe detalii pot da pe PM.

Multumesc anticipat.

#2
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... man ... eu personal nu prea am cum sa te ajut la asa ceva ... deoarece nu prea este o chestie de programare o sa-l mut, in curand, la software .... unde cred ca se potriveste mai bine ...
... deocamdata o sa mai stea ceva pe aici ... poate se gaseste cineva sa te ajute ...
... bafta ...


Cretze :cya:

#3
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
pai tu vrei un proxy&firewall in PHP? .. ca parca asa am inteles din ce ai zis...

#4
Catzelu'

Catzelu'

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2002
Ba tata da de ce vrei matalutza ca respectivu sa fie facut in PHP. Ce zici tu e programare pe socketuri in PHP care poate fi facuta la fel de bine in alte limbaje , c++ spre exemplu. Da serios , raspunde si mie de ce vrei neaparat in php ?

#5
DigitalSteel

DigitalSteel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.04.2002
sa fie accesat din browser? :P

#6
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Adik serios ... te deranjeaza cu ceva dak ar fi facut in c++ si ar rula la linia de comanda ??? serios acuma ??? dak iti face treaba ce are ???

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate