Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Viteza la uplink limitata de RDS pe anumite clase IP catre anumiti provideri.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1494 replies to this topic

#55
cypryan

cypryan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 16.01.2006
mama asa de mult platestiii.....pai ce ,mai stai mutate pe RDS..........ai atatea benefici.....si nu au probleme ...cel putin eu de aproape 2 ani am o singura problema cu ei de 2 ore......de nu mi s-a conectat le net.......in rest  sunt super multumit

#56
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008
sunt pe rds...ºi nu ºtiu ce abonament e ãsta cã nu l-am fãcut eu.
în contract scrie cã îmi dau 2 mbps ºi este fibrã opticã (fttb) . Dar nu înþeleg de unde aveþi voi vitezele ãlea la download la abonament de 25 ron...

[ http://www.speedtest.net/result/340562921.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
Imi cade netul si telefonul in seara asta. Sun la ei de pe mobilul RDS:
op: buna seara
eu: buna seara
op: cu ce va pot fi de folos?
eu: am o problema. nu am semnal pe wan, iar telefonul fix este mort.
op:ok, trebuie sa facem niste verificari. aveti router?
eu:da
op:trebuie sa bagati cablul direct in placa de retea
eu: l-am bagat...cable unpluged
op: da? si ce eroare va apare?
eu:ce conteaza? scrie ca nu am calul conectat!
op:unde va apare mesajul?
eu...am ramas blocat. ii spun..."pe monitor...unde putea sa imi apara? pe router?"
op....pauza. Cred ca si-a dat si el seama ce intrebare tampita a pus!
Pana la urma a verificat si si-a dat seama ca problema este generalizata! Si-a revenit in 15 minute netul. tel-ul e inca mort! Cred ca au dat mobilele ptr ca pica telefoanele fixe, si sa avem un back-up. Oricum, mobilul merge mult mai bine decat fix-ul!

#58
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
Diferenta intre abo tau business si cel casnic e ca tu-l ai garantat si esti despagubit daca nu-ti functioneaza.
Cam asa arata viteza in Pitesti - download super OK, viteza UPLOAD varza. Dar am auzit ca au intrat astia de la Newcom (Injoy) - formata de fostii angajati ai Astral si ca au super viteze - 30mbps in extern sincron (upload/download) si 100mbps in metro national. Revin cu detalii...

[ http://www.speedtest.net/result/341626809.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kalinin123, 20 October 2008 - 00:37.


#59
johnnyguy

johnnyguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.07.2006

View Postkalinin123, on Oct 20 2008, 00:34, said:

Diferenta intre abo tau business si cel casnic e ca tu-l ai garantat si esti despagubit daca nu-ti functioneaza.
Cam asa arata viteza in Pitesti - download super OK, viteza UPLOAD varza. Dar am auzit ca au intrat astia de la Newcom (Injoy) - formata de fostii angajati ai Astral si ca au super viteze - 30mbps in extern sincron (upload/download) si 100mbps in metro national. Revin cu detalii...

[ http://www.speedtest.net/result/341626809.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si aici in Bistrita au cumparat astia de la Injoy o retea locala (Axel Net) si acum le merge la astia download si upload de rupe.Aproape 11 MB la download si 9.9 MB la upload in utorrent ! (pe un tracker romanesc).Si netu` e 40 ron.Nush daca vi se pare scump da merge super bine netu`.

#60
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
Da, se pare ca au cumparat 2 retele mai marisoare din Pitesti - Internet ISP care aveau acoperire 60% din Pitesti... si acum o modernizeaza...

#61
paulnebunu

paulnebunu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.10.2008
folosesc rds fiberlink si de 1 saptamana imi face upload cu maxim 250 kb/s si download pana in 1 mb/s...am mai avut problema acum 1 luna.inainte faceam up pana in 10mb/s constant si dld pana in 5-6.cam care ar fi problema?

#62
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
Adica urcai cu 10 mbps? si descarcai mai slab? Hmm

Asadar, la mine si-a revenit upload-ul. Urc cu 1 Mbps!

#63
paulnebunu

paulnebunu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.10.2008
faceam upload cu aprox 10 mb/s pe trakere romanesti si de 1 saptamana canci nu trece de 250 kb/s...nu e vb de leecheers sau alte chestii ca le stiu.oare isi mai revine?nu a mai patit cineva asemanator?

#64
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Normal cat ii upload la ab de 25 Ron pe extern ca la mine atinge max 122 kB/s pe utorent din cat am inteles trebe sa fie unu jumate sau doi Mbps uploadu?

#65
paulnebunu

paulnebunu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.10.2008

View PostHeavyd, on Oct 31 2008, 14:41, said:

Normal cat ii upload la ab de 25 Ron pe extern ca la mine atinge max 122 kB/s pe utorent din cat am inteles trebe sa fie unu jumate sau doi Mbps uploadu?

eu am atins si 8 mb/s pe extern , in general imi mergea cu 5-7 mb/s apna acum 1 saptamana :(

#66
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
limita la 25 de  lei este 5 mbps pentru extern!

#67
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,740
  • Înscris: 23.11.2005

View Postjoystick, on Oct 31 2008, 21:27, said:

limita la 25 de  lei este 5 mbps pentru extern!

Pe hartie :D
Ce-i in mana nu-i minciuna !

#68
vali_hd_2001

vali_hd_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.10.2007

View Postvoodoo_te, on Aug 30 2008, 08:10, said:

Salut.
Ieri au venit cei de la RDS sa imi faca conectarea la Internet. Dupa ce au plecat am vrut sa vad cum merge, downloadul e super 9,1 M maxim cu uTorrent apta banuiesc din cauza ca trage de la alti utilizatori care au tot RDS.  Despre upload nu pot sa spun la fel, desi sunt conectati si alti utilizatori RDS viteza maxima e 860k. Nu ar trebui ca aceasta viteaza sa fie mai mare daca se face upload tot in retea?
Astept sfaturi. Merci

ce abonament ai?si in ce oras?

View Postjoystick, on Oct 6 2008, 22:13, said:

[ http://www.speedtest.net/result/334718730.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din pacate sunt probleme grave cu uploadul chiar si aici.
Asteptam sa isi revina pentru ca stiu ca se va intampla!
http://www.speedtest...t/348119175.png
din iasi

#69
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006
Se pare ca nu palavragim aici doar pentru a ne raci gura de pomana... Iata ce-am observat astazi:

[ http://www.speedtest.net/result/348582068.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/348581627.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/348585345.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#70
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
da, ii dau clasa rtc-ului bine de tot!

#71
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postjoystick, on Nov 1 2008, 21:31, said:

da, ii dau clasa rtc-ului bine de tot!

Ii dau clasa daca fac asta pentru toti clientii nu doar pentru cativa. :|

Edited by Radu18-, 01 November 2008 - 22:12.


#72
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Astia 100K sunt bataie de joc la RDS.
Pana in vara aveam net de la o firma privata de la mine din oras. Apoi RDS i-a cumparat si acum la acelasi pret al abonamentului am viteze de tot rahatul.
Adica aia mici erau in stare sa imi ofere internet mai mult decat decent, dar basinile astea de la RDS nu mai sunt in stare, ca trebuie sa faca koaiele mari pe spatele la fraieri.

Acum vreo 2 zile venisera sa ma suceasca de la UPC pentru televiziunea prin cablu. Le-am zis "Ho, usurel, ca nu semnez eu contracte ca aveti voi gura mare". Dupa ce am studiat pe net mi-am dat seama ca era o prostie sa renunt la UPC.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate