Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Viteza la uplink limitata de RDS pe anumite clase IP catre anumiti provideri.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1494 replies to this topic

#19
vecinu10

vecinu10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 06.11.2007
voodoo_te , am prins si eu in uTorrent 8,5 MB down constant,iau dupa ce s-a terminat de descarcat faceam upload cu 3-4 MB constant (pana s-au mai adunat seederi).Am luat 4gb in 10 min (daca nu ma insel) iar in jur de 6 ore de stat la seed am facut 40gb upload :)

#20
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006

View Postmucormucedo, on Sep 14 2008, 22:49, said:

nu e ok 1 Mb upload, trebuie sa fie cum promit ei si cum a fost si pana acuma , adica 30 Mb upload
cred ca vrei sa spui 30 mbps download...
e o diferenta! :)
nu cred ca ti-ai promis cineva vreodata 30 mbps upload.
:confuzzled:

#21
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006

View PostThe.1, on Sep 16 2008, 15:19, said:

cred ca vrei sa spui 30 mbps download...
e o diferenta! :)
nu cred ca ti-ai promis cineva vreodata 30 mbps upload.
:confuzzled:

Ce conteaza , uita-te mai sus, toti uploadeaza cu atat chiar si cu 50 Mb/s, inclusiv eu atatia ani. Sa spuna odata clar care e problema macar sa stiu nu sa imi spuna ca e totul ok.

#22
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
si eu am aceasta problema - limitare la upload la 100kb/s... ce se intampla?

#23
johnnyguy

johnnyguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.07.2006
si eu tot asa cu limitare...cum pot sa fac ca sa scap de ea? sau care e treaba pana la urma?Pe site`u lor asa zice "In prezent poti comunica cu prietenii tai din peste 25 de orase din tara cu viteze de pana la 50 Mb/s.
Cu abonamente incepand de la 25 LEI/luna, ai hiper-viteze de pana la 50 Mb/s in metropolitan si in reteaua nationala si pana la 10 Mb/s in Internet."...presupun ca acea banda o folosesti ori pt download, ori pt upload, ori pt amandoua deodata (si normal ar fi sa se imparta, nu uploadul sa fie limitat pe 1 Mb/s)...in oras la mine merge cu viteza mare dar in reteaua asta a lor nationala merge din canci...deci concluzia e?

#24
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
Deci acest upload nu este specificat nici unde... nu-i inteleg.. de ce nu dau drumul la UPLOAD, macar doar pe metro si limitat pe extern. Care e ideea?

#25
boggie

boggie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.09.2004
Am abonamentul de 35ron si la testul de pe site-ul lor nu atingeam niciodata mai mult de 1,7 Mb, desi pe aici se spunea ca viteza de upload ar fi de 2Mb. Am sunat la RC mi-au spus ca viteza de upload nu este garantata.

#26
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Pai nici cea de down nu e garantata!

#27
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View Postboggie, on Oct 5 2008, 18:16, said:

Am abonamentul de 35ron si la testul de pe site-ul lor nu atingeam niciodata mai mult de 1,7 Mb, desi pe aici se spunea ca viteza de upload ar fi de 2Mb. Am sunat la RC mi-au spus ca viteza de upload nu este garantata.

Pe rdslink.ro si la mine arata maxim 1.8 Mbps upload. Nu te lua dupa testul ala.
Pe speedtest.net este 2 Mbps, pe speed.io arata 4 Mbps upload. Astea-s praf in ochi, mai mult ca idee.

Real este cat faci upload cand pui un fisier pe un server, sau torrent.

#28
johnnyguy

johnnyguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.07.2006
la mine merge uploadu` si cu 8 MB/s aici in oras in retea...dar national merge din canci...de ce e limitat nationalu` daca local merge de rupe?

//later edit : spune pe site latimea de banda de 50 Mb/s in reteaua nationala nu? deci banda aceea o folosesc ori la download ori la upload, nu specifica nicaieri pentru ce se poate folosi.Poate ca vreau sa folosesc banda la upload dupa ce termin de downloadat un film de pe torrente.:(...Ce zic ei akolo cu banda de upload de 2 Mb/s e banda de upload in internet, nu in retea.

Edited by johnnyguy, 05 October 2008 - 20:09.


#29
dg1704

dg1704

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.10.2008
Buna la toata lumea !Sunt noua pe acest forum si am si eu nevoie de niste informatii si sfaturi daca ma puteti ajuta ...!

Vreau sa fac un abonament la rds ca persona fizica dar vreau un Download de minim 20 Mbps si un Upload de minim 2 Mbps , exista vreun abonament la ei in care sa imi asigure un upload de minim 2 Mbps ?

Am posiblitatea sa imi pun internet de la o retea de cartier care merge super dar au probleme cu upload in europa centrala nu e mai mare de 45 kb/s iar eu tocmai de asta am nevoie !Cei care sunteti pe rds, cum este upload la voi in europa centrala, mai exact in Germania ?!


Va multumesc anticipat !

#30
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Daca iti trebuie down de 20, nu stiu cat de multi useri au astfel de abonamente, sa iti poata da detalii.

Ia-ti un abonament business la ei, s-ar putea sa negocieze cu tine un 20/2 la un pret ok, si 95% ca iti va merge in parametrii aceia. Sa n-ai ghinion, atata.

#31
dg1704

dg1704

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.10.2008

View Postburgher, on Oct 6 2008, 15:56, said:

Daca iti trebuie down de 20, nu stiu cat de multi useri au astfel de abonamente, sa iti poata da detalii.

Ia-ti un abonament business la ei, s-ar putea sa negocieze cu tine un 20/2 la un pret ok, si 95% ca iti va merge in parametrii aceia. Sa n-ai ghinion, atata.

Mersi mult pt raspuns !
Inca o intrebare as avea la tine daca ma poti ajuta..., stii cumva la ce pret mar duce un astfel de abonament si cam in cat timp mi-ar baga netul ?Apartamentul este in zona Vitan si tot blocul are cablu de la rds !

Mai mult de 150 ron nu as vrea sa dau pe abonament !

#32
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
N-am nici cea mai vaga idee. Oricum, cred ca daca te duci la ei, ori iti propun un abonament standard business, ori unul mai specializat pe ce vrei tu.

In Vitan din cate stiu eu merge bine RDS.

#33
mihaila_f

mihaila_f

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.10.2008
dg1704 incearca la Injoy sau iLink si nu arunca degeaba 150 lei pe luna la RDS pe "zzzbbbusness"

#34
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Aici cred ca este o clona! Incearca sa mergi la RDs si vezi ce spun, dupa care ia la rand toti operatorii mai mari, in ordinea preferintelor!

#35
dg1704

dg1704

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.10.2008
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi !Am sunat la rds si mi-au spus ca nu imi pot garanta upload la abonamentele pentru persoane fizice si ca o sa ma sune cineva care se ocupa de abonamentele tip business...!Acum astept...

As incerca sa iau abonament de la alt furnizor dar din cate am auzit daca furnizorul respectiv nu are cabluri de net la mine pe strada nu or sa vina sa traga cabluri doar pentru mine...!Daca am auzit gresit va rog sa imi spuneti !
La mine pe strada si in bloc exista rds si Alizone( asta am acum,care merge super in romania atat download cat si upload dar pe extern download 1Mb iar uploud 45 kb/s)si asta e buba eu am nevoie de uploud mai mare !Daca gasesc cu uploud mai mare la alt furnizor il schimb ,daca nu raman cu Alizone..

Inca odata va multumesc mult pentru raspunsuri !

#36
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Pai ca nu iti poate garanta nu inseamna ca nu poti atinge viteza asta 99% din timp. Tu ai nevoie de garantare sau ai o oarecare marja de eroare?

Eu la Oradea aveam 5 mbps cu 1.5 upload si mergea la vitezele astea peste 95% din timp, iar cand nu atingea atat, era totusi pe aproape. Asta nu e garantare dar e totusi foarte bine. Aici merge ceva mai slabut, mai scad cateva sute de kbps, mai pun cateva ms la latenta, si totusi e super bine.

Deci ideea e pana la urma...ce ai nevoie?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate